zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Dlaczego warto inwestować w content video? Marketing, który pozwoli Ci osiągnąć cele biznesowe

W dobie internetowej dominacji mediów społecznościowych coraz więcej marek dostrzega konieczność włączenia treści video do swoich strategii promocyjnych. Video content marketing dawno wyszedł już poza ramy tradycyjnego spotu reklamowego, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i korzyści, jakie przynosi. Nic zatem dziwnego, że dziś jest on najważniejszym medium marketingowym. Sprawdź, jak wykorzystać cały jego potencjał, aby osiągnąć długoterminowe efekty! 

Video content marketing — niezawodny sposób na promocję firmy w internecie

Jeśli video marketing wydaje Ci się przedsięwzięciem zbyt skomplikowanym, a do tego wciąż opłacalnym tylko dla największych firm, być może kilka ciekawych faktów* przekona Cię do zmiany zdania.

Czy wiesz, że:

 • aż 91% konsumentów preferuje content video?
 • w 2023 roku ponad 80% ruchu w internecie wygenerowały materiały filmowe?
 • na amerykańskim rynku video content marketing przyczynia się do średnio 157% większego ruchu w witrynie firmy, aż 80% większej konwersji i 90% lepszej rozpoznawalności marki?
 • 84% internautów przyznaje, że obejrzenie video skłoniło ich do zakupu konkretnego produktu?

Takich statystyk jest znacznie więcej i wszystkie potwierdzają, że video content marketing ma ogromną siłę oddziaływania na decyzje zakupowe internautów. 

Według agencji video marketing z Białegostoku Kohai głównym powodem wysokiej wydajności tego typu kampanii jest fakt, iż najłatwiej trafiają one do odbiorcy. Szybciej przykuwają jego uwagę i zatrzymują ją na dłużej — nie nużą tak jak tekst, są bardziej klarowne i pozwalają przyswajać informacje za pomocą więcej niż jednego zmysłu. W badaniach opinii publicznej ponad 90% internautów przyznaje, że zapamiętuje znacznie więcej danych z treści video niż z jakichkolwiek innych środków przekazu. 

A to nie koniec zalet, jakie ma video content marketing. Ludzie uwielbiają oglądać filmy również dlatego, że wywołują w nich emocje — bawią, uczą, wzruszają. To sprzyja nawiązywaniu więzi z widzami, buduje w nich zaangażowanie i powoduje, że prędzej obdarzą zaufaniem Twoją markę, nawet jeśli nie mieli z nią wcześniej kontaktu. Dzięki wytworzonym w ten sposób więziom emocjonalnym zyskujesz coś więcej niż jednorazowego klienta. Z dużą dozą prawdopodobieństwa taki odbiorca powróci do Ciebie w przyszłości, poleci Twoje produkty lub usługi  innym, a także podzieli się obejrzaną treścią w internecie.

Dostępny, tani i efektywny — niezliczone sposoby wykorzystania video content marketingu

Pomimo rozlicznych walorów, video content marketing wykorzystuje „zaledwie” 60% firm. Jednym z powodów tak niskiego na tle innych wyniku mogą być nieudane kampanie reklamowe w przeszłości, ale większość obiekcji wobec takiej strategii wynika z obaw finansowych. Wciąż panuje przekonanie, że content video jest drogą inwestycją, a widmo niepowodzenia i utraty środków finansowych skutecznie powstrzymuje przedsiębiorców przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Jak jest naprawdę? Oczywiście nakręcenie materiału video wiąże się z większymi nakładami niż napisanie artykułu lub stworzenie grafiki. Jednak nie można zapominać, że w zamian za to:

 • może on być wykorzystany na wielu platformach bez obaw o duplikację treści, jak w przypadku tekstu;
 • ma wysoką żywotność — materiały video mogą stać się viralowe nawet po długim czasie od opublikowania;
 • wyszukiwarki promują witryny zawierające treści filmowe;
 • filmy docierają do większej liczby osób — nie tylko są chętnie oglądane, ale też udostępniane częściej niż grafiki czy tekst.

Dzięki temu zwrot inwestycji jest szybszy, a początkowo wyższy wydatek mniej odczuwalny. Zresztą, koszty wykonania nie wcale tak wysokie — dziś może pozwolić sobie nawet początkująca firma. 

Zrób dobre wrażenie z agencją video content marketing!

Zwiększenie zaangażowania klientów, poszerzanie zasięgów, łatwe dopasowanie do własnych potrzeb — zalet video content marketingu jest naprawdę mnóstwo, jeśli jest odpowiednio zaprojektowany i wykonany. Trzeba jednak mieć na względzie, że przy ogromnej ilości treści w internecie, konkurencja jest duża, że zła strategia może mieć katastrofalne skutki. 

Istotne jest zatem, aby content video był profesjonalny i zoptymalizowany pod kątem oczekiwań Twoich klientów. Należy również pamiętać, że internetowi odbiorcy bardzo szybko się zniechęcają. Jeden fałszywy krok może sprawić, że uznają Twoją firmę za niewiarygodną i zwrócą się do konkurencji. W związku z tym wszelkie eksperymenty lepiej odłożyć na bok i zwrócić się o pomoc do doświadczonej w tej materii firmy. 

Najczęstsze błędy przy tworzeniu contentu video, to:

 • niedopasowanie treści filmu do grupy docelowej;
 • wybór złej platformy medialnej i niedopasowany do niej format video;
 • błędy komunikacyjne;
 • zły harmonogram publikacji;
 • niska jakość video;
 • nieciekawa konstrukcja filmu. 

Zatrudniając agencję content marketing, możesz uniknąć tych niedociągnięć i zrobić wrażenie na Twoich klientach.  Tworzenie wysokiej jakości filmów, które odpowiadają na potrzeby Twoich klientów, jest trudne i może zniechęcać. Przy odpowiednim podejściu możesz jednak zminimalizować ryzyko porażki. Warto to zrobić, zanim uprzedzi Cię konkurencja!

mat.partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 4.08

Udostępnij artykuł:

Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem