zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Plan urlopów - czy można go zmienić

Plany urlopów w przedsiębiorstwach oraz firmach są zarządzane w różny sposób. W dobie cyfryzacji i Internetu coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie urlopów w systemach online, które pozwalają na sprawne i funkcjonalne wypisywanie urlopów oraz ich kontrolowanie. Dobrym sposobem na prowadzenie tego rodzaju spraw jest program działający w sieci internetowej. Zamiast prowadzić notatki w zeszytach urlopowych czy też w plikach Excel, można wygodnie korzystać z jednego programu do prowadzenia ewidencji urlopów za pomocą online. Warto poznać to profesjonalne, a zarazem proste oprogramowanie.

Plan urlopów online

Plan urlopów online jest systemem, który wspiera w swojej pracy działy księgowo-kadrowe, a także pozostałe. Gwarantuje całej firmie zautomatyzowany proces układania planów urlopowych. System jest intuicyjny, posiada szereg automatycznych funkcjonalności. Na stronie https://inewi.pl/ możemy poznać zalety takiego właśnie systemu. 

Planując swój urlop za pomocą oprogramowania online, jesteśmy w stanie także edytować zaplanowane wolne dni od pracy i zmienić ich datę. Oczywiście zmiana urlopu musi wiązać się z wcześniejszym przedstawieniem przez danego pracownika odpowiedniego wniosku, dlaczego właśnie chce przełożyć urlop. Taki wniosek powinien być umotywowany ważnymi przyczynami dotyczącymi na przykład powodów rodzinnych, osobistych, zdrowotnych itp. Kiedy urodzi nam się wcześniej dziecko, jest to oczywiście istotna przyczyna, która może przesunąć nasz urlop.

Jak pracować w oprogramowaniu online? 

Do programu online możemy zalogować się za pomocą panelu administracyjnego znajdującego się na stronie internetowej systemu do zarządzania urlopami. Rejestrując swoje konto, będziemy mogli zalogować się odpowiednimi danymi do naszego systemu. Aplikacja jest przejrzysta i prosta w obsłudze.

Jak efektywnie zarządzać urlopami w firmie? Wszystkie opcje dostępne są od razu po wejściu do aplikacji. Możemy za pomocą kilku kliknięć wejść do kalendarza i zaznaczyć w nim urlop lub też, w zależności od uprawnień, wygenerować nową kartę urlopową dla pracowników. Aplikacja pozwala na tworzenie oraz rozpatrywanie podań o urlop. Możemy zalogować się do aplikacji również przez smartfona. Korzystając z tego rodzaju systemu, zaoszczędzimy wiele czasu, a także zorganizujemy pracę w firmie. W programie możemy w łatwy sposób dodawać do pracowników limity dotyczące urlopów wypoczynkowych czy też na żądanie. Każdy z pracowników może zalogować się do systemu i podejrzeć ile pozostało mu do wykorzystania w danym roku wolnych dni. System automatycznie oblicza pozostałe dni do wykorzystania przez konkretną osobę.

Oprogramowanie do planowania urlopów umożliwia również wyliczenie nadgodzin i złożenie odpowiedniego wniosku o ich wypłatę. W procesie akceptacji danego podania urlopowego każdy z pracowników może przydzielić do tego procesu kierownika lub też księgową. Podczas rozpatrywania urlopów pracowniczych każda z osób w firmie otrzymuje odpowiednie powiadomienia dotyczące statusu jego urlopu. Możemy w aplikacji definiować rodzaje urlopów. System umożliwia wybór aż 15 domyślnych formatów urlopów takich jak:

- Urlop bezpłatny,

- Urlop wypoczynkowy,

- Urlop macierzyński,

- Urlop na żądanie,

- Urlop bezpłatny,

- Urlop okolicznościowy.

Plan urlopów online pozwala na importowanie również stworzonych już wniosków do programu. W programie oprócz podstawowych formularzy także są dostępne wnioski dotyczące pracy zdalnej (Home Office), kwarantanny z pracą zdalną czy też kwarantanny z L4.

artykuł sponsorowany

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.54

Udostępnij artykuł:

Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes Podarunkowe gadżety pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem