zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Budowa domków letniskowych – czy to się opłaca

Jeżeli szukasz długofalowej inwestycji, która może przynieść liczne korzyści to z pewnością domki letniskowe, są wariantem, który należy rozważyć. Oferta noclegowa dla turystów to usługa, na którą zawsze jest zapotrzebowanie. Czy jednak taki biznes się opłaca? Jakie są jego korzyści? 

Pomysł na własny biznes często przychodzi znienacka. Często pomijamy te najbardziej oczywiste rozwiązania. Każdego roku miliony osób pragną wypocząć w ciekawym miejscu. W tym celu potrzebują przytulnych i nowoczesnych miejsc. 

Branża turystyczna w Polsce z roku na rok się rozwija. Niestety standard niektórych miejsc noclegowych ciągle jest na niskim poziomie. Na rynku ciągle brakuje ofert, które zaspokajałyby potrzeby turystów. Dysponując dobrym miejscem mamy szanse na zyskowny i dość prosty biznes. 

Dlaczego rośnie zainteresowanie domkami letniskowymi? 

Niezmiennie od kilku lat rośnie zainteresowanie domkami letniskowymi. Jest to trend, który na pewno szybko nie minie. Ludzie coraz częściej opuszczają mieszkanie w centrum i przeprowadzają się na obrzeża miasta, gdzie mają do dyspozycji dużą ilość zielonych terenów oraz spokój i ciszę. 

Tak samo jest podczas wyboru domków letniskowych. Pragniemy wypoczynku, „naładowania baterii” i zrelaksować się w pięknych okolicznościach natury. W związku z panującą sytuacją w kraju i na świecie bardzo możliwe jest, że Polacy coraz chętniej będą zgłębiali turystyczne tajniki Polski, odstawiając na potem inne miejsca na świecie. 

Domek rekreacyjny – idealne miejsce nie tylko na wakacje 

Budowa domków letniskowych, czy nawet jednego domku letniskowego daje wiele możliwości. Jedną z nich jest fakt udanego urlopu, niezależnie od pory roku. Jeżeli jesteśmy właścicielem takiego obiektu, możemy do niego przybyć bez żadnych rezerwacji i nie martwiąc się o to, czy będzie dostępny. 

Takie miejsce jest również idealne do zdalnej pracy i wypełniania swoich innych obowiązków. Perspektywa pracy z domku letniskowego, w towarzystwie pięknych okoliczności przyrody jest bardzo zachęcająca. Cisza i spokój gwarantuje maksymalną efektywność i kreatywność. 

Domek letniskowy – dochodowa inwestycja 

Budując domki letniskowe jednak myśli się przede wszystkim o zyskach. Warunkiem powodzenia inwestycji jest tutaj dogodna lokalizacja. Najlepiej jeżeli jest to jakaś nadmorska czy górska okolica. Wtedy to szanse na powodzenie biznesu są bardzo wysokie, gdyż w takich miejscach niemal zawsze brakuje miejsc noclegowych. 

Jednak coraz większą popularnością cieszą się również inne, ciekawe miejsca. Domki letniskowe mogą powstać w pobliżu lasu, polan, zalewów i innych z punktu widzenia turystów nietypowych terenach. Nawet działka leśna położona w pięknym miejscu może być atrakcyjnym terenem do zagospodarowania i inwestycji. 

Budowa domku letniskowego – szybka realizacja 

Na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że budowa domków letniskowych jest czynnością, która pochłania dużo czasu. Nowe przepisy oraz innowacyjne rozwiązania producentów pozwalają znacznie przyspieszyć cały proces. Aktualnie według prawa możemy postawić domki bez pozwolenia na budowę. Dotyczy to obiektów przeznaczonych do rekreacji o maksymalnej powierzchni 35 m2. 

Wystarczy więc przestrzegać kilku reguł i możemy cieszyć się z ukończonej inwestycji już kilka tygodni po jej rozpoczęciu. Dobrym rozwiązaniem są również modułowe, gotowe domki na sprzedaż, które możemy nabyć właściwie od ręki. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza możliwość otworzenia biznesu. 

Zalety domków letniskowych 

Podsumowując niezależnie od celów, z pewnością warto zainwestować w budowę domków letniskowych, szczególnie jeżeli mamy działkę położoną w atrakcyjnej okolicy. Wysoka rentowność oraz ogromne zainteresowanie takimi usługami to z pewnością argumenty, które powinny przekonać do inwestycji. 

 materiał partnera 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.63

Udostępnij artykuł:

Re/ Max światowy lider w branży nieruchomości Re/ Max światowy lider w branży nieruchomości
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem