Partner serwisu

Floating - błogi relaks i stan nieważkości w kapsule FloatRest

Coraz więcej osób, korzystających z formy relaksu, jaką jest floating, uważa, że potrafi ona zdziałać cuda. Według nich to niepowtarzalny sposób na relaks i ukojenie bólu. Stan, którego nie da się opisać słowami. „Floating” – jeszcze dla niektórych tajemnicze słowo -oznacza po prostu „płynący, unoszący się”. Można to porównać do unoszenia się w kosmosie, pozbawienia grawitacji, lewitowania.

 

Czym dokładnie jest ta forma relaksu?

 

- Floating czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej Float R.E.S.T polega na redukcji około 90% bodźców zewnętrznych – odpowiada Marcin Piotrowski, właściciel firmy produkującej kabiny i kapsuły, producent urządzeń do floatingu FloatRest. - Polega na dryfowaniu w kapsule lub kabinie wypełnionej roztworem wody z leczniczą solą Epsom o temperaturze ciała, w odcięciu od bodźców słuchowych, zapachowych i wizualnych. Osoba podlegająca takiej terapii nie odczuwa działania grawitacji – dzięki zanurzeniu w roztworze soli, czuje się jak w stanie nieważkości, jakby lewitowała.

 

Temperatura roztworu tożsama jest z temperaturą skóry, dzięki czemu nieodczuwalna staje się granica między ciałem a wodą. Kabiny i kapsuły są wyciszone i wyciemnione. W trakcie sesji głęboka cisza, spokój, błogie ciepło oraz stan zbliżony do stanu lewitacji (dzięki nieważkiemu unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), wywołują odczucia podobne do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki.

 

 

 

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Mr Hamburger