zaloguj
PRZEWIŃ

Floating - błogi relaks i stan nieważkości w kapsule FloatRest

Coraz więcej osób, korzystających z formy relaksu, jaką jest floating, uważa, że potrafi ona zdziałać cuda. Według nich to niepowtarzalny sposób na relaks i ukojenie bólu. Stan, którego nie da się opisać słowami. „Floating” – jeszcze dla niektórych tajemnicze słowo -oznacza po prostu „płynący, unoszący się”. Można to porównać do unoszenia się w kosmosie, pozbawienia grawitacji, lewitowania.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest floating;
  • poznasz zdanie eksperta na temat pozytywnego działania tej formy relaksu na organizm człowieka;
  • dowiesz się, czym zajmuje się firma FloatRest;
  • dowiesz się, czy jest to przyszłościowy biznes;
  • poznasz działanie kabin i kapsuł firmy FloatRest.

Czym dokładnie jest ta forma relaksu?

 

- Floating czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej Float R.E.S.T polega na redukcji około 90% bodźców zewnętrznych – odpowiada Marcin Piotrowski, właściciel firmy produkującej kabiny i kapsuły, producent urządzeń do floatingu FloatRest. - Polega na dryfowaniu w kapsule lub kabinie wypełnionej roztworem wody z leczniczą solą Epsom o temperaturze ciała, w odcięciu od bodźców słuchowych, zapachowych i wizualnych. Osoba podlegająca takiej terapii nie odczuwa działania grawitacji – dzięki zanurzeniu w roztworze soli, czuje się jak w stanie nieważkości, jakby lewitowała.

 

Temperatura roztworu tożsama jest z temperaturą skóry, dzięki czemu nieodczuwalna staje się granica między ciałem a wodą. Kabiny i kapsuły są wyciszone i wyciemnione. W trakcie sesji głęboka cisza, spokój, błogie ciepło oraz stan zbliżony do stanu lewitacji (dzięki nieważkiemu unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), wywołują odczucia podobne do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki.

 

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.10

Udostępnij artykuł:

Jak to działa Jak to działa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem