DronView pomysł na biznes

Detektywistyka, nadzór, czy fotografia to tylko trzy z wielu – jeszcze nieodkrytych – obszarów zastosowania dronów. Paweł Klimek, Jakub Starzyński i Karolina Szyszko, twórcy DronView przybliżają pomysł na biznes.

 

Rewolucja związana z coraz powszechniejszym dostępem do bezzałogowców przyczyniła się dynamiczny rozwój firm związanych z technologią dronową.

Ekipa startupu DronView ze Śląska opowiedziała  o swoich początkach przygody z biznesem w powietrzu.

- Pomysł na naszą działalność powstał zaraz po ukończeniu liceum. Uznaliśmy, że jest to dobry moment na biznes związany z dronami – wyjaśniali Karolina Szyszko, Jakub Starzyński i Paweł Klimek.

Dziś drony są wykorzystywane w ratownictwie, wojsku, rolnictwie i wielu innych dziedzinach naszego życia – mówili  założyciele śląskiego startupu.

Profesjonalny dron to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, a do tego trzeba przejść odpowiednie kursy i szkolenia by móc zgodnie z prawem zostać operatorem drona. Koszt podstawowych, specjalistycznych kursów to wydatek rzędu 2500 zł.  Obowiązujące w Polsce regulacje określają m.in. minimalną odległość w jakiej bezzałogowiec może znajdować się od zabudowań.  W tym przypadku jest to odległość 150 metrów.

 

Dziś drony są wykorzystywane w ratownictwie, wojsku, rolnictwie i wielu innych dziedzinach naszego życia.

Prowadząc biznes związany z dronami – warto zainwestować także w polisę OC, która chroni przedsiębiorcę przed ewentualnymi wydatkami w przypadku wypadków. Dobre, roczne ubezpieczenie można kupić w cenie 1500-2000 zł. W rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej pomocne było wsparcie z Urzędu Pracy, środki z funduszy europejskich oraz obniżone składki na ubezpieczenia społeczne przez pierwsze 2 lata działalności – przekonują początkujący przedsiębiorcy ze Śląska.

Startup wśród swoich realizacji ma między innymi przygodę z biurem detektywistcznym oraz dokumentacje nietypowej uroczystości ślubnej. Więcej informacji o dronach i początkach w prowadzeniu własnego biznesu znajdą Państwo w nagraniu audycji.

 

 

 

 

Zdj. Ilustracyjne Foto: StockSnap/pixabay.com

Rewolucja związana z coraz powszechniejszym dostępem do bezzałogowców przyczyniła się dynamiczny rozwój firm związanych z technologią dronową.

Więcej na temat zastosowania dronów w video:  https://www.dobrepomyslynabiznes.pl/video/dron

 

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Rentis
Mail Boxes Etc.