zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Niania na wesele - czy ten pomysł na biznes się sprawdzi

Opieka nad dziećmi zawsze stanowiła dobry pomysł na biznes. Coraz częściej zdarza się, że przyszli państwo młodzi zapraszają na swe wesele gości bez dzieci. Niektórzy goście zdają sobie sprawę, że ich dzieci mogą się nudzić i przeszkadzać na weselu - tym samym zakłócać wszystkim dobrą zabawę. Także młodej parze jest czasem po prostu głupio prosić gości o zostawienie dzieci w domu. Na wszystko to jest jednak sposób i przy okazji …naprawdę dobry pomysł na biznes. Niania na wesele, która będzie opiekowała się i pilnowała zaproszone na wesele dzieci, podczas gdy ich rodzice będą mogli dobrze się bawić.

Z tego artykułu dowiesz się:

Czy pomysł na biznes polegający na okazjonalnej opiece nad dziećmi się sprawdzi?

Czerwiec. Rozpoczyna się sezon na wesela. Można go wykorzystać, aby realizować swój pomysł na biznes związany z branżą weselną. Jednym z nich jest niania na wesele - coraz bardziej pożądana i poszukiwana przez młode pary.

 

Niania na wesele – dobry pomysł na biznes dla lubiących dzieci

- Niania na wesele lub po prostu okazjonalna niania (pilnująca dzieci także podczas innych uroczystości) to pomysł na biznes, który doskonale przyjął się w Polsce – zapewnia Małgorzata, okazjonalna niania  - Jeśli więc lubisz dzieci, studiujesz i chcesz sobie dorobić, a może jesteś animatorem czasu wolnego dzieci, jesteś kreatywna, ale i odpowiedzialna – to pomysł na biznes idealny dla ciebie.

 

Najlepiej byłoby, aby niania na wesele miała wykształcenie pedagogiczne, była absolwentką lub studentką pedagogiki o specjalności przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki opiekuńczo wychowawczej z terapią pedagogiczną, ale tez świetnie poradziłyby sobie studentki lub absolwentki np. charakteryzacji teatralnej lub po prostu…mamy, które mają doświadczenie w zabawach ze swoimi własnymi dziećmi. Nie można też zapominać o dzieciach z różnymi dysfunkcjami – dzieci niepełnosprawne, z dysfunkcjami rozwojowymi, czy upośledzone intelektualnie potrzebują opiekunki, która rozumie i uwzględnia specyfikę ich niepełnosprawności.

- Bardzo często okazjonalna niania jest przedszkolanką, wychowawcą świetlicowym lub pracuje w żłobku – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Niektóre kończą oligofrenopedagogikę. Najważniejsze jednak, aby lubiły dzieci, miały do nich odpowiednie podejście i były odpowiedzialne i godne zaufania.

 

Najczęściej niania na wesele opiekuje się dziećmi podczas uroczystości ślubnej (musi dopilnować także wtedy, gdy dzieci podają obrączki, niosą welon panny młodej lub sypią kwiatki), w trakcie wesela oraz dzień po, gdy rodzice odpoczywają. Pod swą opieką ma dzieci w różnym wieku – od kilku miesięcy aż do ok. 12 lat.

- Do jej obowiązków należy więc nie tylko zabawianie małych gości oraz ich pilnowanie, lecz także karmienie, przewijanie i usypianie tych najmłodszych – mówią prowadzący ten pomysł na biznes.

 

Oczywiście okazjonalna niania może zająć się dzieckiem także podczas innych uroczystości, np. przyjęć komunijnych, chrzcin, urodzin organizowanych na sali, ale również może zastąpić rodziców w ich domu podczas ich wyjścia na Sylwestra, Andrzejki, imprezy integracyjne, służbowe, czy wesela, na które np. dzieci nie są zaproszone. 

- Odpowiedzialna i godna zaufania nocna niania jest obecnie coraz bardziej poszukiwana przez rodziców – zapewniają prowadzący ten pomysł na biznes. – Nie zawsze mogą liczyć na pomoc starszego rodzeństwa, dziadków czy sąsiadów. Tym bardziej, gdy dzieci wymagają specjalnej opieki, np. są niepełnosprawne intelektualnie lub ruchowo. Okazjonalna niania dzieci ze specjalnymi potrzebami może więc być na „co dzień” także psychologiem, logopedą, terapeutą pedagogicznym (reedukatorem), terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą zajęciowym, rehabilitantką oraz rewalidatorem.

 

- Niania na wesele przeważnie bierze 200-250 zł za 12 godzinny dyżur z dzieckiem – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Zapewnia im dostosowaną do wieku rozrywkę. Musi więc pamiętać, że każde dziecko jest inne, na innym etapie rozwojowym, ma inny charakter, osobowość, zainteresowania. Okazjonalna niania musi być więc idealnie przygotowana. I zawsze pamiętać, że dzieci potrafią zaskakiwać…

 

A może…agencja okazjonalnych niań

Prowadzący ten pomysł na biznes zapewniają też, że – zamiast korzystać z usług „obcej” agencji niań na wesele lub ogłaszania się w mediach, można założyć własną agencję.

- Wówczas zatrudnimy animatorów, najpierw jednego, a w miarę rozwoju naszego biznesu, tylu, ile będzie trzeba – mówią. – Na start będzie nam potrzebna profesjonalna strona internetowa, materiały promocyjne – wywiady w lokalnej prasie, ogłoszenia, ulotki. Warto już mieć doświadczenie w tej branży – idealna właścicielka agencji niań powinna sama być wcześniej okazjonalną nianią – posiadającą już renomę, zaufanie. W agencji niań na wesele nie może zabraknąć akcesoriów dla dzieci – od małych stoliczków i krzesełek, po zabawki i gry do przewijaków i dziecięcych śpiworków.

 

Przykładowe oferty agencji niań na wesele obejmują np.:

  • wynajem maskotki animacyjnej;
  • gry planszowe, gry typu twister;
  • zajęcia plastyczne – przygotowywanie przez dzieci prezentu dla Młodej Pary;
  • zajęcia taneczne w wyznaczonym do tego miejscu na sali weselnej;
  • malowanie twarzy dzieci;
  • modelowanie baloników;
  • zabawy i gry integracyjne, zabawy ruchowe i zręcznościowe;
  • kalambury, konkursy;
  • ogromne bańki mydlane – w zależności od warunków pogodowych i oczywiście możliwości (np. plener) pokaz dla dzieci baniek mydlanych;
  • piniata ze słodyczami.

 

Jak mówią prowadzący ten pomysł na biznes zadaniem niani na wesele jest takie zajęcie się i pokierowanie dziećmi, aby były one dodatkową „atrakcją” dla gości i czynnie brały udział w uroczystości nie przeszkadzając nikomu, ale i nie czując się odizolowane.

- Mogą więc własnoręcznie przygotować, a potem rozdać upominki weselnym gościom, recytować zabawne wierszyki dla Młodej Pary i gości, śpiewać dla nich piosenki, tańczyć, malować portrety gości – wyliczają prowadzący ten pomysł na biznes.

 

Właścicielka agencji okazjonalnych niań powinna też pełnić pewnego rodzaju funkcję doradczą wobec Młodej Pary – podpowiedzieć, jakie piosenki dla dzieci mogłaby zagrać orkiestra, jak wydzielić odpowiedni kącik dla animatorów i dzieci, gdzie posadzić je przy stole, jakie wybrać menu. To wbrew pozorom wcale nie jest takie proste.

- Dlatego też coraz więcej par decyduje się na usługi niani na wesele, gdyż nie chcą, aby ich wymarzony jedyny dzień w życiu zakłócany był przez płacz, wrzaski i psoty najmłodszych weselników – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Dzieci mają być zadowolone, urocze i uśmiechnięte. To nasze zadanie.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.47

Udostępnij artykuł:

Zainwestuj w sklep medyczny Zainwestuj w sklep medyczny
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem