zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jak zarobić na rękodziele Pomysł na biznes!

Ręcznie robione przedmioty praktycznie od zawsze cieszą się powodzeniem wśród ludzi. To szansa na to, by zyskać coś niepowtarzalnego, by mieć coś, czego nie ma nikt inny i zachwycać tym otoczenie. Rękodzieło to też dość popularne hobby i dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin – od wyrobu artystycznej biżuterii przez wyrób kosmetyków po robienie na drutach, szycie maskotek, czy tworzenie zaproszeń ślubnych. To piękne hobby, niezależnie od tego, czego dotyczy. Ale czy pomysł na biznes? 
 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Rękodzieło – hobby czy pomysł na biznes? 

Wiele osób marzy o tym, by zarabiać pieniądze na tym, na czym się zna i co jednocześnie sprawia im przyjemność. Biznes rękodzielniczy jest właśnie taką kategorią zarobkowania – z reguły zajmują się bowiem tym właśnie pasjonaci. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spieniężyć swoje hobby. Choć trzeba do tego mnóstwa ciężkiej pracy i samozaparcia – dokładnie tak, jak przy każdym innym rodzaju biznesu. 
 
Czy na rękodziele na da się zarobić? 

Rękodzieło to coś, co rodzi się z pasji, ale potrzeba naprawdę wiele samozaparcia, by odnieść sukces w tym biznesie. Na szczęście jest to możliwe i przynosi sporo satysfakcji. Najważniejsze jest to, by zacząć traktować to poważnie – reklamować się, poszukiwać klientów i ustalić takie stawki, które nie tylko pozwolą zwrócić pieniądze za materiały, ale też wynagrodzą czas, który zostanie poświęcony na wykonanie danej rzeczy. Zaniżanie stawek jest bardzo poważnym problemem. 
 
Obszary działalności kreatywnego biznesu – nie tylko wytwórstwo 

Kreatywny biznes nie musi opierać się wyłącznie na wytwórstwie danych produktów. Z powodzeniem można spróbować spieniężyć swoje umiejętności także w inny sposób. Rozpocząć cykl warsztatów dla wszystkich chętnych do nauki, stworzyć e-book z wzorami czy pomysłami dotyczącymi DIY, prowadzić konsultacje, a nawet kursy online i wiele innych rzeczy, które związane są z biznesem, ale nie z samym procesem wytwórstwa i sprzedaży gotowych produktów. 
 
Jak pozyskać klientów i nie dopłacać do interesu? 

Biznes rękodzielniczy ma ogromną konkurencję, bo sporo osób próbuje zarobić w ten sposób. Najważniejsze to dać się zauważyć, czyli poświęcić czas na odpowiednią promocję. Dobrym pomysłem jest utworzenie sklepu internetowego, który da wejrzenie w Twoją działalność. Ważne jest też odpowiednie ustalenie stawek – biznes kreatywny to bardzo pojemna branża, w której łatwo o pułapkę zaniżania cen. Unikaj tego. Wyceniaj swoją pracę uczciwie i nie bój się, że stracisz klientów. 

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.67

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć od.2 Franczyza bez cięć od.2
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem