zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: czysty zysk z własną pralnią

Rynek usług pralniczych wciąż jest niedoceniany, a to właśnie on wykreował już kilku polskich milionerów. Właściciele pralni zapewniają, że przy przemyślanych działaniach może przynieść milionowe zyski. Polacy coraz częściej zlecają pranie swoich ubrań profesjonalistom.  

Biznes pralniczy prowadzą w Polsce zarówno sieci międzynarodowe, ale jest także miejsce na małe rodzinne pralnie i pralnie samoobsługowe. 

Wyposażenie pralni - ok. 300 tys. zł 

Idealne miejsce na pralnię znajduje się w centrach handlowych, w pobliżu biurowców, przy głównych ulicach w strefie wzmożonego handlu i przepływu 400-500 osób/godz., ale i w centrum dużych osiedli mieszkaniowych. Bardzo ważne jest wydzielenie miejsc parkingowych dla klientów. 

Pomieszczenie powinno mieć powierzchnię ok. 60-100 m2 i pomieścić także pokój socjalny, sanitariat i magazyn do przechowywania środków chemicznych. 

- Lokal musi spełniać mnóstwo wymogów technicznych, np. posiadać odpowiednią moc prądu (220/380 V35-50 KW) i być odpowiednio wentylowany. - radzą prowadzący ten biznes. - Pamiętajmy, aby sam lokal posiadał odpowiednio mocny strop…Więcej przeczytasz na stronie: https://dobrepomyslynabiznes.pl/pomysl-biznes-czysty-zysk-wlasna-pralnia 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.47

Udostępnij artykuł:

Wsparcie finansowe pomysłów na biznes Wsparcie finansowe pomysłów na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem