zaloguj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: czysty zysk z własną pralnią

Rynek usług pralniczych wciąż jest niedoceniany, a to właśnie on wykreował już kilku polskich milionerów. Właściciele pralni zapewniają, że przy przemyślanych działaniach może przynieść milionowe zyski. Polacy coraz częściej zlecają pranie swoich ubrań profesjonalistom.  

Biznes pralniczy prowadzą w Polsce zarówno sieci międzynarodowe, ale jest także miejsce na małe rodzinne pralnie i pralnie samoobsługowe. 

Wyposażenie pralni - ok. 300 tys. zł 

Idealne miejsce na pralnię znajduje się w centrach handlowych, w pobliżu biurowców, przy głównych ulicach w strefie wzmożonego handlu i przepływu 400-500 osób/godz., ale i w centrum dużych osiedli mieszkaniowych. Bardzo ważne jest wydzielenie miejsc parkingowych dla klientów. 

Pomieszczenie powinno mieć powierzchnię ok. 60-100 m2 i pomieścić także pokój socjalny, sanitariat i magazyn do przechowywania środków chemicznych. 

- Lokal musi spełniać mnóstwo wymogów technicznych, np. posiadać odpowiednią moc prądu (220/380 V35-50 KW) i być odpowiednio wentylowany. - radzą prowadzący ten biznes. - Pamiętajmy, aby sam lokal posiadał odpowiednio mocny strop…Więcej przeczytasz na stronie: https://dobrepomyslynabiznes.pl/pomysl-biznes-czysty-zysk-wlasna-pralnia 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.35

Udostępnij artykuł:

Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem