zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysły na biznes wsparte pożyczkami

Każdy pomysł na biznes wymaga wsparcia finansowego na jego wdrożenie. Gdy na jego uruchomienie nie mamy oszczędności, pozostaje tylko pieniądze pożyczyć. Źródłem takiej pożyczki może być program„Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Jak informuje rp.pl, pożyczki pt.”Sześćset osiem osób prowadzi biznes z pieniędzmi pożyczonymi w ramach programu" w ramach tego programu udzielono na kwotę blisko 36 mln zł.

Nie wszyscy chętni dostali pożyczki, bo od dwóch lat, od kiedy działa program, złożono 1110 wniosków o wsparcie wynoszące 68 mln zł. Ministerstwo pracy przewiduje zasilenie programu jeszcze 27,3 mln zł. To program MPiPS dla studentów ostatnich lat, absolwentów oraz bezrobotnych.

Pożyczka na działalność gospodarczą wynosi obecnie do ponad 81 tys. zł (nie może przekraczać 20-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia). A oprocentowana jest na 0,44 proc. w skali roku. Wysokość oprocentowania to 1/4 stopy redyskonta weksli NBP. Raz ustalone oprocentowanie jest stałe w czasie jej spłaty, które wynosi di siedmiu lat.

 

Alcatraps: Masz tylko 50 minut – Spiesz się

Rafał Ożóg w ubiegłym roku skończył Turystykę i Rekreację na Uniwersytecie Rzeszowskim i postanowił stworzyć lokal rozrywkowy. Chciał, by było to coś nowatorskiego, a nie powielanie klubów tanecznych, bilardowych czy kręgielni.

Wcześniej kolega, który trochę przypadkowo wziął udział w grze „Escape the room", z wypiekami na twarzy opowiedział mu, że było to niesamowite przeżycie. Gra była zespołowa i polegała na wspólnym rozwiązaniu łamigłówek skojarzeniowych, logicznych itp., powiązanych ze sobą wzajemnie wskazówkami ukrytymi wewnątrz pokoju. Wszystko po to, by się z niego wydostać, a dodatkowym utrudnieniem był odliczający czas zegar. Uwierzył koledze i... postanowił uruchomić taką grę w Rzeszowie.

źrodło: rp.pl

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.38

Udostępnij artykuł:

Yasumi z japońską filozofią pielęgnacji Yasumi z japońską filozofią pielęgnacji
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem