zaloguj

Pomysł na biznes... jak być piękną kobietą

?Być piękną? ? większość kobiet stawia sobie właśnie taki cel do realizacji. Dla osób przedsiębiorczych ważna jest jeszcze jedna maksyma: ?Sam sobie sterem, żaglem i okrętem?. Jak takie nastawienie przekuć we własny biznes? Doświadczeniami z prowadzenia własnej działalności gospodarczej podzieliła się z nami Dorota Liss, Niezależna Konsultantka Mary Kay z Tczewa.

  Tekst i zdjęcia Krystyna Paszkowska Z firmą Mary Kay, pani Dorota współpracuje od około 2 lat. Wcześniej zdobyła doświadczenie w pracy bezpośredniej z klientem, jako agent ubezpieczeniowy. Kiedy urodziły się dzieci, zajęć w domu przybyło. Z czasem odezwało się silne pragnienie powrotu do sprzedaży bezpośredniej, do kontaktu z ludźmi. Bycie niezależną konsultantką Mary Kay, to możliwość regulowania sobie czasu pracy. To szczególnie ważne, gdy ma się dzieci i nie można sobie pozwolić na pracę od przysłowiowej 7.00 do 15.00.  

Początki

Zdobyte wcześniej doświadczenie bardzo się przydało. A jakie były początki? Pomysł na biznes- konsultantka Mary Kay ? Przyjaciółka postawiła przede mną lusterko i zrobiła mi warsztaty pielęgnacyjne wraz z makijażem ? wspomina Dorota Liss. ? Poznałam i wypróbowałam wówczas kosmetyki Mary Kay. Byłam z nich zadowolona. Myślałam, że zadbanie o siebie zajmie mi dużo czasu, a to nieprawda. Każda kobieta może się tego nauczyć. Mi poranne zabiegi pielęgnacyjne w połączeniu z makijażem zajmują zaledwie 5 minut. Do kosmetyczki zazwyczaj chodzi się raz na jakiś czas, a kosmetykami firmy Mary Kay możemy dbać o nasze ciało na co dzień. - Moja praca, to organizowanie warsztatów pielęgnacyjnych i makijażowych ? mówi Dorota Liss. ? Dopasowuję program pielęgnacji do potrzeb i możliwości klientki. Ważne jest jej zadowolenie. Jeżeli tak będzie, to pozostanie stałą klientką. Nawet przy skromnych dochodach będzie mogła stopniowo zaopatrzyć się w pełen zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała.  

Ważne przesłanie

Firma Mary Kay istnieje już od 51 lat, z tego w Polsce od 12 lat. Jej mottem jest: ?Traktuj innych, tak jak sama chciałabyś być traktowana.?  

Nakłady

Pomysł na biznes- konsultantka Mary KayKobieta piękniejsza zewnętrznie pięknieje również wewnętrznie ? nabiera pewności siebie, podnosi się jej poczucie własnej wartości. Wcale nie trzeba dużo, aby zmienić swój wizerunek. ? Dobra zabawa, przyjemność z wykonywania makijażu, pielęgnacji ciała wyewoluowała w prywatny biznes ? mówi Dorota Liss. ? Kupuję kosmetyki hurtowo z rabatem. Przy zakładaniu tego typu działalności nie jest potrzebna duża gotówka na start. Wystarczy jedynie wykupienie minimalnego zestawu kosmetyków. To koszt zaledwie ok. 1300 zł. W tym podstawowym pakiecie są już produkty do przeprowadzenia warsztatu oraz sprzedaży, co oznacza, że część poniesionych nakładów nam się zwróci.  

Samodyscyplina

Dorota LissTo jakie dochody będziemy osiągać w głównej mierze uzależnione jest od naszego zaangażowania. Mamy ten komfort, że możemy pracować wówczas, gdy dzieci są w szkole, bądź też może się nimi zająć mąż, czy dziadkowie lub opiekunka. O karierze możemy mówić wówczas, gdy myślimy o pracy w twórczym kontekście. Praca na własny rachunek to silna pokusa, ale i zagrożenie dla naszej inicjatywy ? nikt nad nami ?nie wisi?, nie pilnuje nas, a to niekiedy rozleniwia. ? Tu nie ma bacika, który mnie pogoni ? samej trzeba o to dbać, aby pracować systematycznie ? z poświęceniem ? podkreśla Dorota Liss. ? Potrzebna jest samodyscyplina. Inaczej nic z tego nie będzie.  

Kontakt:

Dorota Liss Niezależna Konsultantka Mary Kay Tel. 500 034 635 e-mail: eulogia.dorotaliss@gmail.com www.marykay.pl/dorota.liss

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.99

Udostępnij artykuł:

Franczyza na próbę z Północ Nieruchomości Franczyza na próbę z Północ Nieruchomości
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem