zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes... jak być piękną kobietą

?Być piękną? ? większość kobiet stawia sobie właśnie taki cel do realizacji. Dla osób przedsiębiorczych ważna jest jeszcze jedna maksyma: ?Sam sobie sterem, żaglem i okrętem?. Jak takie nastawienie przekuć we własny biznes? Doświadczeniami z prowadzenia własnej działalności gospodarczej podzieliła się z nami Dorota Liss, Niezależna Konsultantka Mary Kay z Tczewa.

  Tekst i zdjęcia Krystyna Paszkowska Z firmą Mary Kay, pani Dorota współpracuje od około 2 lat. Wcześniej zdobyła doświadczenie w pracy bezpośredniej z klientem, jako agent ubezpieczeniowy. Kiedy urodziły się dzieci, zajęć w domu przybyło. Z czasem odezwało się silne pragnienie powrotu do sprzedaży bezpośredniej, do kontaktu z ludźmi. Bycie niezależną konsultantką Mary Kay, to możliwość regulowania sobie czasu pracy. To szczególnie ważne, gdy ma się dzieci i nie można sobie pozwolić na pracę od przysłowiowej 7.00 do 15.00.  

Początki

Zdobyte wcześniej doświadczenie bardzo się przydało. A jakie były początki? Pomysł na biznes- konsultantka Mary Kay ? Przyjaciółka postawiła przede mną lusterko i zrobiła mi warsztaty pielęgnacyjne wraz z makijażem ? wspomina Dorota Liss. ? Poznałam i wypróbowałam wówczas kosmetyki Mary Kay. Byłam z nich zadowolona. Myślałam, że zadbanie o siebie zajmie mi dużo czasu, a to nieprawda. Każda kobieta może się tego nauczyć. Mi poranne zabiegi pielęgnacyjne w połączeniu z makijażem zajmują zaledwie 5 minut. Do kosmetyczki zazwyczaj chodzi się raz na jakiś czas, a kosmetykami firmy Mary Kay możemy dbać o nasze ciało na co dzień. - Moja praca, to organizowanie warsztatów pielęgnacyjnych i makijażowych ? mówi Dorota Liss. ? Dopasowuję program pielęgnacji do potrzeb i możliwości klientki. Ważne jest jej zadowolenie. Jeżeli tak będzie, to pozostanie stałą klientką. Nawet przy skromnych dochodach będzie mogła stopniowo zaopatrzyć się w pełen zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała.  

Ważne przesłanie

Firma Mary Kay istnieje już od 51 lat, z tego w Polsce od 12 lat. Jej mottem jest: ?Traktuj innych, tak jak sama chciałabyś być traktowana.?  

Nakłady

Pomysł na biznes- konsultantka Mary KayKobieta piękniejsza zewnętrznie pięknieje również wewnętrznie ? nabiera pewności siebie, podnosi się jej poczucie własnej wartości. Wcale nie trzeba dużo, aby zmienić swój wizerunek. ? Dobra zabawa, przyjemność z wykonywania makijażu, pielęgnacji ciała wyewoluowała w prywatny biznes ? mówi Dorota Liss. ? Kupuję kosmetyki hurtowo z rabatem. Przy zakładaniu tego typu działalności nie jest potrzebna duża gotówka na start. Wystarczy jedynie wykupienie minimalnego zestawu kosmetyków. To koszt zaledwie ok. 1300 zł. W tym podstawowym pakiecie są już produkty do przeprowadzenia warsztatu oraz sprzedaży, co oznacza, że część poniesionych nakładów nam się zwróci.  

Samodyscyplina

Dorota LissTo jakie dochody będziemy osiągać w głównej mierze uzależnione jest od naszego zaangażowania. Mamy ten komfort, że możemy pracować wówczas, gdy dzieci są w szkole, bądź też może się nimi zająć mąż, czy dziadkowie lub opiekunka. O karierze możemy mówić wówczas, gdy myślimy o pracy w twórczym kontekście. Praca na własny rachunek to silna pokusa, ale i zagrożenie dla naszej inicjatywy ? nikt nad nami ?nie wisi?, nie pilnuje nas, a to niekiedy rozleniwia. ? Tu nie ma bacika, który mnie pogoni ? samej trzeba o to dbać, aby pracować systematycznie ? z poświęceniem ? podkreśla Dorota Liss. ? Potrzebna jest samodyscyplina. Inaczej nic z tego nie będzie.  

Kontakt:

Dorota Liss Niezależna Konsultantka Mary Kay Tel. 500 034 635 e-mail:  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.31

Udostępnij artykuł:

Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych Jak odróżnić, źle zorganizowane szkolenia od dobrze zorganizowanych
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem