zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na Biznes: Gospodarstwo Agroturystyczne

Zmęczeni miejskim zgiełkiem szukamy odpoczynku na łonie natury wybierając wiejskie klimaty. Coraz większym powodzeniem cieszą się gospodarstwa agroturystyczne.

Jedno z nich - w przepięknej miejscowości w województwie podlaskim, w powiecie suwalskim prowadzą Renata i Antoni Wasilewscy.  

Wypoczynek nad jeziorem Wigry

 - Wraz z mężem Antonim od 2005 roku prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne w Starym Folwarku - opowiada pani Renata. - Jest to malownicza miejscowość położona w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Wigry na terenie Wigierskiego Parku Narodowego.

Pomysł na biznes narodził się, gdy pani Renata przebywała na urlopie wychowawczym.

- Zastanawiałam się, jak mogę zarabiać, a jednocześnie opiekować się dziećmi - wspomina. - Postanowiłam wykorzystać uroki miejsca, w którym mieszkamy i pomyślałam o gospodarstwie agroturystycznym. Mąż otrzymał od swoich rodziców gospodarstwo, które zostało przystosowane na potrzeby agroturystyki: zaadaptowanie i wyposażenie pomieszczeń, zagospodarowanie przestrzeni wokół domu itp.

Aby prowadzić gospodarstwo agroturystyczne gospodarze muszą dysponować maksymalnie pięcioma pokojami w domu, w którym mieszkają. Wymagane jest zgłoszenie do gminnego rejestru gospodarstw agroturystycznych.

- Na rozpoczęcie działalności musieliśmy wziąć kredyt, ale Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dopłacała do połowy odsetek do kredytu - opowiada pani Renata. - To było nam bardzo pomocne. Oboje z mężem zgłosiliśmy się na kurs agroturystyczny prowadzony przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego.  Tam dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, m.in. jakie wymogi musimy spełnić odnośnie wyposażenia, wielkości pokoi itp.

Do dyspozycji gości państwo Wasilewscy oddają piętro w murowanym domu: są to 4 pokoje z łazienkami, telewizorem, dostępem do WiFi, a także aneks kuchenny, salonik i taras. W ogrodzie znajduje się altana, plac zabaw dla dzieci oraz parking. Zakładając gospodarstwo agroturystyczne należy też pamiętać o atrakcjach, którymi wciąż trzeba zachęcać gości.

Państwo Wasilewscy pomagają w organizacji wycieczek, wcześniej mieli także łódź wiosłową i konie.

Ceny kształtują się (w zależności od pory roku i ilości osób) od 30 do 40 zł za osobę. Goście w "Agroturystyka Wasilewscy" mile widziani są cały rok.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.35

Udostępnij artykuł:

Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem