zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pies posłuszny i w dobrej formie - ośrodek szkolenia psów

Szkolenie psów to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi "psiego" biznesu. I dotyczy to już nie tylko rasowych czworonogów. Właściciele wydają na profesjonalną tresurę swojego pupila nawet ponad 1000 zł miesięcznie. Przyjmuje się, że najlepsze ośrodki szkolenia czworonogów mają rocznie ponad 100 000 zł obrotów.

Tresura psów jest więc idealnym pomysłem na biznes dla osób nie tylko kochających psy, ale przede wszystkim posiadających odpowiednie kwalifikacje i kursy niezbędne do pracy z tymi zwierzętami.  

Psi uczeń w przedszkolu i...na studiach

- Najlepiej, gdy psi trener jest behawiorystą, terapeutą zachowań zwierząt, zoopsychologiem - radzi Katarzyna, instruktorka w jednym z ośrodków szkoleniowych dla psów. - Sama jestem psychologiem zwierzęcym, ukończyłam Wydział Medycyny i Nauk o Zwierzętach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Odbyłam szereg kursów i szkoleń kynologicznych. Od dzieciństwa byłam też wolontariuszką w schronisku i jestem posiadaczką pięciu cudownych piesków, adoptowanych kundelków i labradora. Każdy pies ma swój charakter, inne potrzeby, predyspozycje psychiczne i wymaga indywidualnego podejścia.

Doświadczeni szkoleniowcy nie tylko nauczą posłuszeństwa, wyszkolą psy myśliwskie, stróżująco-obrończe, nauczą pracy węchowej czy sztuczek agility (wyścig z przeszkodami, które pokonuje pies biegnąc w towarzystwie swego pana), ale także przeanalizują psią psychikę: odpowiednio zbudują relacje między psem a człowiekiem oraz innymi psami, dobiorą metodę szkolenia do konkretnego przypadku, rozwiążą problemy behawioralne tzw. "trudnych psów". Podpowiedzą też osobom chcącym mieć psa, jaka rasa pasowałaby do niego najlepiej. Pomysł na biznes

- Ośrodki proponują swym czworonożnym uczniom wszystkie szczeble kształcenia - opowiada Katarzyna.- Począwszy od psiego przedszkola, w której pracuje się nad socjalizacją szczeniaka, szkoły podstawowej, w którym uczy się psiaka posłuszeństwa podstawowego, po gimnazjum, gdzie pies uczony jest posłuszeństwa wyższego np. aportowania, pokonywania przeszkód, ćwiczeń bez smyczy, przez szkołę średnią w której uczeń zalicza tor przeszkód z elementami posłuszeństwa, kurs psa stróżująco - obrończego pierwszego stopnia lub kurs posłuszeństwa perfekcyjnego, aż po szkołę wyższą, gdzie student odbywa m.in. kurs psa stróżująco- obrończego drugiego stopnia. Do takiej pracy z psami trzeba mieć naprawdę odpowiednie podejście, wiedzę i umiejętności podparte praktyką. Trzeba też umieć swoją wiedzę przekazać dalej, np. podczas warsztatów mających na celu zwiększanie świadomości kynologicznej kursantów.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.36

Udostępnij artykuł:

Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem