zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Garażowe rewolucje - remontowanie garaży

Garaże to nie tylko miejsce dla naszego auta. To pomieszczenie pełni także rolę schowka, przechowalni sprzętu turystycznego, sportowego, ogrodniczego. To także skarbnica różnych rzeczy, wśród których można znaleźć prawdziwe perełki z "zamierzchłych" czasów.

Jak przekonuje pan Robert i jego żona Kamila, garaż wcale nie musi być "graciarnią", "rupieciarnią". Miejscem brudnym, zabałaganionym, nieestetycznym.

Pięknie urządzony i ciekawie zaaranżowany

- Garaż może uporządkowany, zadbany, dopasowany do naszych potrzeb, także estetycznych  - przekonuje małżeństwo. - Może pięknie wyglądać i być czysty. A przede wszystkim - ciekawie zaaranżowany.

Pasją pana Roberta od zawsze była budowlanka, chociaż z zawodu jest...księgowym. Kiedy był nastolatkiem pomagał ojcu prowadzić jego firmę budowlano-remontową.

- W wakacje pomagałem mu w remontowaniu domów, biur, mieszkań - opowiada. - Później wykonywałem też prace dekarskie. Ojciec był fachowcem, nauczył mnie mnóstwo rzeczy. Naprawdę to lubiłem. Na studiach razem z bratem dorabialiśmy remontując...garaże. Wprawdzie wybrałem inną drogę zawodową, ale lubię się czasem ubrudzić cekolem. Żona pana Roberta, Kamila, jest aranżatorem wnętrz. Tych dwoje stworzyło nie tylko udane małżeństwo, ale także świetny biznes.

- Oczywiście traktujemy go jako pracę dodatkową, ale na brak zleceń nie narzekamy i zawsze jest co robić - mówią. - Na szczęście nasze "pierwszorzędne" obowiązki zawodowe pozwalają nam na wykonywanie prac "drugorzędnych".

Małżeństwo założyło swoją działalność - usługi remontowe skierowane do ...właścicieli garaży.

- Blaszanych, drewnianych, małych, dużych - wyliczają. - Naprawdę nie warto brać się za remont garażu samemu. Czasami wymaga on np. poważniejszych napraw dekarskich, ma uszkodzenia w orynnowaniu, problemy związane z ciężkimi drzwiami garażowymi czy instalacjami elektrycznymi. Tutaj potrzebna jest fachowa wiedza i umiejętności. Moja firma zatrudnia też elektryka.

Czasami garaż trzeba właściwie budować od podstaw - wówczas potrzebne będą niezbędne pozwolenia - na rozbiórkę i budowę, a także stosownych projektów.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.38

Udostępnij artykuł:

Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa Animator w bawialni – opieka, bezpieczeństwo i niezapomniana zabawa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem