Franczyza, w której rządzi Królowa Nauk

We współczesnym świecie umiejętności matematyczne są podstawą, bez której trudno wyobrazić sobie sukces nie tylko w zawodzie nauczyciela tego przedmiotu, informatyka, czy inżyniera, ale także tych, które jeszcze niedawno w ogóle z matematyką się nie wiązały. Wystarczy wspomnieć, że najbardziej poszukiwani prawnicy, to ci, którzy świetnie znają się na liczbach, podobnie jak lekarze czy psycholodzy.

 

Nauki ścisłe to takie, w których ściśle i dokładnie opisuje oraz modeluje się zjawiska, a także weryfikuje się hipotezy za pomocą doświadczeń i dowodów matematycznych. Do opracowywania danych doświadczalnych stosowana jest statystyka. Nauki ścisłe to nauki matematyczne (matematyka i informatyka) i nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, astronomia, geografia). Ekonomia to nauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr. Nie jest nauką ścisłą, lecz posługuje się aparatem matematycznym (głównie metodami ilościowymi).

 

Według wielu specjalistów zapotrzebowanie na umysły ścisłe na rynku pracy rośnie z każdym rokiem. Dlatego też – według psychologów i neurobiologów - trzeba odpowiednio kształcić młode pokolenia od ich najmłodszych lat. Według nich określone umiejętności powinno się rozwijać w konkretnym wieku – „ścisłowcy” powinni zaczynać najwcześniej, filozofem natomiast można zostać nawet w wieku 80 lat. Jednakże – jak ostrzegają specjaliści – nigdy nie można szufladkować dzieci za szybko, bo można zrobić tym im dużą krzywdę. Wybitny umysł jednak – nie tylko ścisły, ale i humanistyczny - to po prostu umysł dobrze wytrenowany.

 

Dlatego też w naszej propozycji biznesów franczyzowych dla „umysłów ścisłych” nie zabrakło miejsc, w których rozwija się zdolności matematycznych, fizycznych i informatycznych u dzieci, a także w których przygotowuje się uczniów do matur i innych egzaminów.

 

W naszej propozycji pojawił się też profesjonalny trading room, pośrednictwa finansowe, biuro rachunkowe i ubezpieczeniowe. Teoretycznie agentem ubezpieczeniowym może zostać każdy, kto przejdzie pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną, zostanie przeszkolony, zda egzamin państwowy i otrzyma licencję.

Jednakże – według specjalistów - pracodawcy chętniej zatrudniają osoby młode, zwłaszcza po kierunkach ekonomicznych.

 

Warto jednak przypomnieć, że – dla dobra każdego biznesu - zdolności humanistyczne i ścisłe powinny się przenikać i uzupełniać. Przecież świetny informatyk musi wykazywać się zdolnościami przypisywanymi tylko humanistom – biegle władać językami obcymi, być komunikatywny itp. Podobnie humanista musi znajdować logiczne rozwiązania, być racjonalny, myśleć analitycznie.

 

Wcale nie oznacza więc, że w proponowanych przez nas ofertach nie odnajdą się tzw. humaniści.

 

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Mr Hamburger
Zachód Nieruchomości