zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Czy warto zatrudniać doradcę personalnego

W dzisiejszych czasach na rynku pracy mamy ogromne możliwości pozyskiwania nowych pracowników. Dziś możemy wybrać którąś z dwóch dróg. Pierwszą z nich jest poszukiwanie ich na własną rękę, dzięki zasobom firmy. Drugą będzie to, aby zlecać ten proces na zewnątrz i skorzystać z pomocy podmiotów takich jak na przykład agencja doradztwa personalnego. Nie rzadko zdarza się, że jesteśmy źle nastawieni do takowych agencji – czy to dobry pomysł?

Koszty, koszty, koszty


Jednym z krzywdzących mitów jest to, że wynajęcie takowego doradcy jest bardzo kosztowne. Przecież pobiera on prowizję za swoją pracę… lecz czy zdajemy sobie sprawę, ile faktycznie kosztuje nas rekrutowanie na własną rękę? Jak mówi dobrze znane powiedzenie „czas to pieniądz” i to w tej kategorii powinniśmy rozpatrywać nasze koszty. Podsumujmy wszystko, co musi się stać, aby doszło do zatrudnienia pracownika. Musimy stworzyć atrakcyjne ogłoszenie, zamieścić je na różnych serwisach (nieraz za drobną opłatą), poczekać na „spływ” aplikacji, wybrać najciekawsze z nich, zaprosić kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, zdecydować, który z nich będzie najodpowiedniejszy dla naszego zespołu… To zajmuje ogromną ilość czasu!


Więcej o doradztwie personalnym przeczytasz tutaj  


To przecież proste, czyż nie?


Innym bardzo krzywdzącym mitem krążącym o pracy doradców personalnych jest to, że tak naprawdę dobierają sobie oni osoby z gotowych list pracowników na dane stanowisko. Łatwo się domyślić, że jest to stek kłamstw. W obowiązkach takiej osoby jest nie tylko dobranie człowieka do wolnego stanowiska pracy pod względem umiejętności, lecz również nie można tu zapomnieć o tym, jak dobrze będzie on pasował do całej organizacji. To właśnie kwestie natury psychologicznej jak wiara w misję firmy czy w jej przekonania są naprawdę kluczowe dla powodzenia całego procesu integracji. Zanim pracownik zostanie zatrudniony, doradca wykona dziesiątki, jeżeli nie setki telefonów i wyśle równie dużą ilość maili, mających pomóc mu w odnalezieniu tego jedynego, idealnego kandydata!


Podsumowanie


Jak widzicie, branża doradztwa personalnego musi stale walczyć z nieuczciwymi opiniami, które kładą złe światło na jej pracę. Mamy jednak stale nadzieję, że z czasem ulegnie to poważnej zmianie, gdyż mało kto jest w stanie tak pozytywnie wpłynąć na jakość zatrudnianych pracowników w naszej firmie! Stąd też, jeżeli następnym razem będziecie potrzebować pomocy przy poszukiwaniach kandydatów na wakat – wiecie jaki krok należy podjąć!


Skorzystaj z najlepszych doradców personalnych poprzez agencję LOBO HR!

 

materiał partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.28

Udostępnij artykuł:

Biznes oparty na miłości do czworonogów. Handel i dystrybucja psich akcesoriów Biznes oparty na miłości do czworonogów. Handel i dystrybucja psich akcesoriów
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem