zaloguj
PRZEWIŃ

Biznes we franczyzie - z rodziną, a może w branży zoologicznej

Zastanawiasz się nad biznesem we franczyzie? Chciałbyś prowadzić go z rodziną? Ostatnio modne jest wprowadzenie na rynek  pomysłu na biznes z najbliższymi. Opłacalne są także opcje franczyzowe w branży związanej ze zwierzętami. A może kochasz zwierzęta i chętnie spróbowałbyś swych sił w branży zoologicznej? Podpowiemy Ci, jakie masz możliwości, aby realizować swój pomysł na biznes we franczyzie familijnej i tej związanej z czworonogami.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie opcje franczyzowe masz do wyboru chcąc prowadzić biznes z rodziną lub prowadzić działalność w branży zoologicznej

Przeczytaj i zastanów się, czy któraś z naszych propozycji zainspirowała Cię do zrealizowania swojego pomysłu na biznes, w którymś z prezentowanych biznesów we franczyzie.

 

Biznes we franczyzie prowadzony z rodziną

Niektórzy pracodawcy nie tolerują małżeństw czy członków jednej rodziny w pracy. Zdarza się, że ich zakaz umieszczają w kodeksach etycznych lub bezpośrednio w regulaminach. Uważają, że współpracowników nie powinny łączyć bliskie relacje, gdyż zaburzają one służbowy charakter pracy. Takiego zdania są również niektóre sieci franczyzowe. Na szczęście – nie wszystkie. Sprawdź, które preferują prowadzenie rodzinnego biznesu we franczyzie.

 

Niektóre sieci franczyzowe preferują małżeństwa lub członków jednej rodziny wspólnie prowadzących pomysł na biznes. Jest to np. podstawowym warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów. Uważają oni, że inicjatywa i działanie z rodziną, zawsze będzie silniejsze niż jednostki, dlatego też preferują właśnie taki model prowadzenia biznesu we franczyzie. Nie oni jedni. Chętnych do zawierania umów np. ze współmałżonkami jest także wiele gastronomicznych biznesów we franczyzie. Nie wykluczają tego chociażby: Bobby Burger, Da Grasso, House of Donuts, Setka Bar, czy Zapieksownia.

 

Niektóre sieci franczyzowe z góry informują, że nie akceptują małżonków jako wspólników w prowadzeniu pomysłu na biznes. Należy do nich np. największa na świecie sieć franczyzowa McDonald’s. Biznes we franczyzie restauracji McDonald’s może być udzielona wyłącznie osobie fizycznej. Nie może zostać udzielona osobie prawnej, jednostce organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, kilku osobom fizycznym łącznie, na przykład małżonkom, a także osobom fizycznym prowadzącym działalność w formie spółki cywilnej. W praktyce nie oznacza to jednak, że członkowie rodziny franczyzobiorcy nie mogą być zatrudnieni w nowej restauracji i wpływania tym samym na jej rozwój i zyski. Zdarza się, że członkowie rodzin franczyzobiorcy rezygnują ze swojej pracy zawodowej na rzecz restauracji męża/żony/taty/mamy itp.

 

Biznes we franczyzie z miłości do zwierząt

Kochasz zwierzęta i nie jesteś obojętny na ich los? Chciałbyś połączyć tę troskę i miłość do nich z prowadzeniem pomysłu na biznes we franczyzie? Możliwości nie jest wprawdzie za dużo, gdyż branża zoologiczna nie obfituje w szeroki wybór biznesów we franczyzie. Nie oznacza to jednak, że nie ma w czym wybierać. Przekonaj się.

Leczenie zwierząt, szkolenie psów, rozprowadzanie smakołyków dla psów i kotów, prowadzenie sklepu zoologicznego, psiego salonu piękności, czy wreszcie sklepu i …telewizji o tematyce zoologicznej – oto różne pomysły na biznes we franczyzie w branży zoologicznej.

 

Jak przyznają właściciele sklepów prowadzących już takie pomysły na biznes dla zwierząt kupowanie witamin dla zwierząt, marchewkowych chipsów dla papug, przysmaków light, ślimaków rybnych czy specjalnej karmy dla psów żyjących w miastach narażonych na spaliny i hałas nie jest już fanaberią, ale świadczy o miłości do zwierzęcia.

 

Nikogo już też nie dziwi zwierzęca moda i gustowne akcesoria - ozdobne obroże, odblaskowe szelki do nocnych spacerów, smycze sportowe i spacerowe, wełniane ubranka dla psów i kotów, fantazyjne legowiska, ocieplane budy, kolorowe transportery. Właściciele zwierząt zwracają dziś uwagę nie tylko na praktyczność, ale też na efekt wizualny. To naprawdę daje duże możliwości dla osób chcących prowadzić biznes we franczyzie w branży zoologicznej.

 

Szkolenie psów to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi „psiego” biznesu we franczyzie. I dotyczy to już nie tylko rasowych czworonogów. Właściciele wydają na profesjonalną tresurę swojego pupila nawet ponad 1000 zł miesięcznie. Przyjmuje się, że najlepsze ośrodki szkolenia czworonogów mają rocznie ponad 100 000 zł obrotów.

 

Świadomość właścicieli czworonogów na temat zdrowia ich pupili i właściwego traktowania wciąż rośnie. Zdają oni sobie sprawę, że profesjonalne kąpanie czy zabiegi pielęgnacyjne to nie fanaberie, ale czynności gwarantujące nie tylko lepszy efekt wizualny pupila, ale przede wszystkim jego zdrowie, kondycję i higienę. Coraz chętniej płacą za ich profesjonalną pielęgnację, dlatego też psi fryzjer, czyli groomer to dobry pomysł na biznes. Tym bardziej, jeśli będzie oferował także inne usługi, np. kąpiel psa, czyszczenie uszu itp.

 

Dlatego też branża zoologiczna może być dobrym pomysłem na biznes we franczyzie. Jest to też branża przyszłościowa i dająca mnóstwo możliwości rozwoju.

 

Jeśli więc jesteś miłośnikiem czworonogów, masz do nich odpowiednie podejście i znasz psychikę konkretnych ras - możesz pomyśleć o skorzystaniu z biznesów we franczyzie takich jak Smartvet, Ośrodek Szkoleniowy Pastel, Husse, Zoo Pupil, Psi Salon Dafi.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.24

Udostępnij artykuł:

Niebo w mieście Niebo w mieście
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem