zaloguj
PRZEWIŃ

Biznes na solidnych podstawach

Branża budowlano-wnętrzarska w naszym kraju kwitnie. Polacy coraz większą uwagę przykładają do tego jak mieszkają. Jak wykorzystać ten trend? Na przykład otwierając sklep franczyzowy Komfort. Zwłaszcza, że największa polska sieć na rynku aranżacji podłóg wprowadziła nowy model franczyzy depozytowej, w którym bierze na siebie większość kosztów związanych w wyposażeniem i zatowarowaniem lokalu partnera.

Lider rynku

Komfort jest największą polską siecią z materiałami do aranżacji podłóg i częścią grupy MSG (Michał Sołowow Group). Przez 25 lat obecności na rynku Komfort osiągnął pozycję lidera swojej kategorii i jednej z najbardziej znanych polskich marek.

Według najnowszego rankingu Rzeczpospolitej jest "Najmocniejszą Polską Marką 2015" w kategorii "Handel". Sprzedaż realizowana jest poprzez sieć ponad 100 sklepów (własnych oraz franczyzowych) w całym kraju oraz za pośrednictwem sklepu on-line na www.komfort.pl.

Siecią zarządza spółka Sklepy Komfort S.A., która aktualnie nie tylko odświeża wizerunek marki Komfort, ale również prowadzi intensywną ekspansję. Jej elementem są m.in. nowe zasady współpracy z partnerami franczyzowymi.

Teraz, aby wejść w biznes pod szyldem Komfort, wystarczy dysponować lokalem o powierzchni od 250 do 400 m2 oraz kapitałem 50 tys. zł netto. Resztę kosztów związanych z wyposażeniem i zatowarowaniem sklepu ponosi franczyzodawca.  A sklep aranżowany jest zgodnie z nowymi standardami. Komfort w Czeladzi Komfort w Czeladzi  

-Wyeliminowaliśmy wiele niedogodności, które są chlebem powszednim w tradycyjnym biznesie, m.in. wysoką inwestycję początkową, finansowanie zatowarowania, kredyty kupieckie oraz niesprzedane końcówki kolekcji. To centrala jest właścicielem asortymentu do momentu, kiedy trafi on w ręce klienta. Dzięki temu zmniejszyliśmy do minimum ryzyko błędów możliwych do popełnienia przez franczyzobiorcę.- mówi Michał Stemplewski. manager klientów kluczowych sieci Komfort, który odpowiada za rozwój franczyzy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.25

Udostępnij artykuł:

Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska Mobilna kosmetyczka Anna Marchlewska
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem