zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Biuro Podróży ...oknem na świat

Uwielbiasz podróże, marzy Ci się firma w tej branży? Podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę zakładając biuro podróży. Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się z nami Justyna Lewandowska, właścicielka Biura Podróży LA PAUSA z Redy.

  Tekst: Krystyna Paszkowska   - Podróże i chęć poznania świata od zawsze były moim pragnieniem, każdą wolną chwilę i pieniądze przeznaczałam na podróże zarówno te bliskie, jaki i te dalekie ? mówi pani Justyna. - Zauważyłam, że moja radość z podróżowania jest tym większa i bardziej mogę się nią dzielić z innymi, stąd też dosyć szybko, bo już na drugim roku studiów zrobiłam kurs i przystąpiłam do egzaminu państwowego, na jak to się wówczas nazywała Pilota wycieczek zagranicznych. Moje życie nieprzerwanie od 15 lat związane jest z Turystyką. Praca pilota, przewodnika i rezydenta, krajów Basenu Morza Śródziemnego, nauczyłam mnie przede wszystkim kontaktu z ludźmi, rozpoznawania ich potrzeb oraz tego że każdy klient jest ważny i do każdego należy podejść indywidualnie z największym zaangażowaniem.  

Od pilota wycieczek do...

  Wielu klientów, z którymi spotykała się podczas swojej pracy jako pilot wycieczek, po powrocie z wycieczki lub z wypoczynku, zwracało się z prośbą o radę, gdzie wybrać się na następne wakacje, jakiego organizatora wybrać, jaki hotel lub miejsce wybrać, co warto zwiedzić, co zabrać itp. Stąd pojawił się pomysł, żeby pasję, ogromne doświadczenie oraz wiedzę, zdobywaną latami wykorzystać pracując już we własnym biurze. - W moim przekonaniu, że mój pomysł na biznes, jest trafiony, utwierdził mnie fakt, że zostałam finalistką Biznes Planu Pomorze 2010, a mój pomysł spodobał się tak bardzo jury składającego się z doświadczonych biznesmenów, że został nagrodzony nagrodą główną - wspomina. - Ale ciągle jeszcze nie miałam wystarczających funduszy, na otwarcie własnego biura, które było rzeczą kosztowną. Oprócz wyposażenia, reklamy, odpowiednich programów, pozwoleń i ubezpieczeń, należy doliczyć koszty utrzymania, najmu i opłat manipulacyjnych, na rzecz organizatorów wycieczek. Wystąpiłam do Urzędu Pracy w Wejherowie z wnioskiem o dofinansowanie, na utworzenie własnego stanowiska pracy. Otrzymałam dofinansowanie ? w wysokości 16 tys. zł, co można powiedzieć wyniosło połowę potrzebnych środków na otwarcie biura.  

Rozeznanie rynku

  Biuro Podróży ? oknem na światPrzed otwarciem biura należy zrobić rozeznanie, gdyż branża turystyczna, jest bardzo trudną branżą. Składa się na to, m.in.: sezonowość, czyli są miesiące, w których się nie zarabia, ogromna konkurencja oraz fakt, że nie sprzedaje się usług, czy rzeczy tzw. pierwszej potrzeby. Z drugiej strony, jak pokazują badania, coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje i korzysta z usług biur podróży. Biuro podróży, to na pewno nie jest biznes dla osób liczących na szybki i duży zysk, to biznes dla wytrwałych. Tutaj zysk zależy od liczby zadowolonych klientów, a to wymaga czasu i zaangażowania. Stąd ważną rzeczą jest lokalizacja i reklama, które pozwolą na dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów. - Moim zamierzeniem, było stworzenie Biura Podroży, które będzie łączyło ze sobą tradycyjne biuro z klubem turystycznym, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od zasobu pieniędzy, jakimi dysponuje, wieku, czy preferencji związanych z wypoczynkiem ? mówi właścicielka LA PAUSY.  

Ustalanie priorytetów

  Biuro Podróży ? oknem na światBiuro Podróży ? oknem na świat

 

- Za punkt honoru postawiłam sobie taki cel, żeby posiadać tak szeroki wybór, który zadowoli każdego nawet najbardziej wybrednego klienta. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkich sprawdzonych, polskich i zagranicznych organizatorów. Świadczymy wszystkie usługi związane z turystyką i podróżowaniem, m.in. sprzedaż biletów autobusowych, lotniczych, promowych, sprzedaż ubezpieczenia podróży, wynajem domków wakacyjnych, miejsc noclegowych w Polsce i na Świecie, a nawet sprzedaż kosmetyków leczniczych sprowadzanych na specjalne życzenie klientów z Krymu. Jesteśmy także jednymi z nielicznych w Polsce, organizatorów wyjazdów do sanatoriów na Ukrainie.   Stawiam na jakość

Justyna Lewandowska, właścicielka LA Pausy

  Justyna Lewandowska, właścicielka LA Pausy- W Biurze LA Pausa łączymy profesjonalizm z serdecznym podejściem do klienta. Bardzo duży nacisk kładę na szkolenia i rozwój siebie, jak i pracowników, stąd też często uczestniczymy w wyjazdach zagranicznych, jak i szkoleniach w Polsce. Jakość i ogromny wybór świadczonych usług to nasza wizytówka. Mija rok od założenia biura, rok ciężkiej pracy, która zaowocowała rozwojem firmy. Po świętach Wielkanocnych, kolejne Biura LA PAUSY powstaną w Trójmieście, dla naszych stałych i przyszłych klientów przygotowaliśmy niespodziankę, która mam nadzieję przyniesie wiele radości i spełnienia marzeń wszystkim tym, którzy kochają podróże!!! Biuro Podróży LA PAUSA znajduje się w Redzie przy ul. Mickiewicza 3/1 obok bankomatu PKO.BP   KOSZT INWESTYCJI KOSZTY POCZĄTKOWE Miejsce na biuro, umowy z touroperatorami Wyposażenie (sprzęt komputerowy, oprogramowanie, reklama, itp.) Łącznie ? 25-35 tys. zł MIESIĘCZNE KOSZTY STAŁE W zależności od lokalizacji biura, zatrudnienie pracownika, umowy z touroperatorami, księgowość, materiały graficzne, opłaty za media, itd. Łącznie ? 4500 -11.000 zł ZYSKI Przychód ? 40-50 tys. zł Dochód ? 3000-4000 zł (należy pamiętać o sezonowości w tej branży)

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.32

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem