zaloguj
PRZEWIŃ

Zamiast szkolnej ławy - zajęcia robotyki, z okularami VR i drukarkami 3D!

W dobie gwałtownego rozwoju technologii w edukacji, coraz większe znaczenie ma umiejętność wykorzystywania nowinek technicznych w pracy z dziećmi. Z obcowania dzieci z nowoczesnością możemy stworzyć efektywny pomysł na biznes, poprzez organizowanie dla nich zajęć pozalekcyjnych, urodzin czy półkolonii, na których będą korzystać z okularów VR lub zobaczą pokazy walk lub wyścigów zdalnie sterowanych robotów

Co może kryć się pod pojęciem "nowinki techniczne" w edukacji? Interaktywne tablice, na których pokazywane są szczegółowe obrazki, które dzieci wspólnie z nauczycielem opisują, nowoczesne  wizualizery czy projektory?  Te narzędzia są przecież bardzo przydatne. Przede wszystkim liczy się ich interaktywność. Dzieci mogą swobodnie zakreślać, zaznaczać i opisywać pojawiające się na ekranie rozmaite obrazki. Stosowanie nowych narzędzi można też swobodnie ze sobą łączyć np. prezentację na wizualizerze z pracą na tablicy interaktywnej. Nawet zwykłe zastosowanie tabletu w korepetycjach tworzy całkowicie nową jakość nauczania.. Jak się jednak okazuje instruktorom i nauczycielom one już nie wystarczają! Te narzędzia to tylko jedne ze stosowanych dość powszechnie w nauczaniu. Właściciele firm organizujących eventy i zajęć dla najmłodszych oraz nieco starszych dzieci idą krok dalej. Uczą programowania gier komputerowych, pokazują jak wytwarzać zabawki przy użyciu drukarek 3D, a nawet jak działa elektroniczny robot z klocków lego.  Wszystko zgodnie z zasadą "by uczyć bawiąc".

Programowanie gier komputerowych

Akademia Programowania z Krakowa wykorzystuje to co dzieci najbardziej lubią - gry komputerowe. Wielu z nas za młodych lat marzyło, by stworzyć własną grę. Akademia Programowania pozwala spełnić dziecku to marzenie.  Nowatorski projekt łączący w sobie naukę przedmiotów ścisłych i nowych technologii z zabawą rozwijającą wyobraźnię. Nauka trudnych, ścisłych przedmiotów na kursach AP staje się dużo prostsza, bo wkracza w pole zainteresowań najmłodszych. Dziecko nie musi już ślęczeć w ławce z podręcznikiem, tylko aktywnie spędza czas, ucząc się animacji, programowania lub innych pasjonujących rzeczy. Jak czytamy na stronie Akademii Programowania: -w trakcie zajęć uczestnicy mają szansę stworzyć od podstaw własne gry komputerowe, animacje 2D i 3D, jak również interaktywne historie. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczący w zajęciach poznają zagadnienia związane z informatyką, matematyką, fizyką i grafiką komputerową. roboty animacja FB EduPunktRobotykadladzieci Jak dowiadujemy się na stronie firmy - plan kursów osadzony jest w programie nauczania MEN. Co oznacza, że nie są to zwykłe kursy informatyczne czy graficzne. Grafika i programowanie jest raczej pretekstem, by uczyć nie tylko matematyki i informatyki, ale i chemii, fizyki, a nawet historii. Najmłodsi w oparciu o te przedmioty tworzą grafiki komputerowe lub animacje. Co ciekawe wykorzystują przy tym narzędzia zbliżone do tych stosowanych przez profesjonalistów. Tak powstają ruchome opowieści o rycerzach czy podwodnym świecie.Przede wszystkim zapoznajemy dzieci z innowacyjnym i porywającym światem programowania gier komputerowych, animacji i tworzenia grafiki, czyli ze światem komputerów od kuchni. - piszą pracownicy Akademii. Dodajmy, że nastolatki mogą nawet próbować tworzyć własną aplikację lub gę na smartphone czy tablet. Po takim kursie każdy może wgrać własną aplikację na swój smartphone. Uczą się obsługi programu MIT App Inventor, służącego do tworzenia aplikacji na platformę Android; doskonalą umiejętności matematyczne; rozwijają logiczne myślenie... W ten sposób zdobywają podstawową wiedzę na temat aplikacji, sensoryki urządzeń mobilnych i ich programowania. Wymienione zajęcia kosztują 390 zł za 10 spotkań po 1,5 godziny. Dodajmy, że są one prowadzone w grupach maksymalnie 4-10 osób. Jeśli ktoś uczęszcza na inny kurs szkoły może liczyć na 50 zł rabatu. Kurs pn. "Magia programowania gier i animacji" (8-10 lat), to koszt 590 zł. Odbywają się także kolejne edycje kontynuacyjne tego kursu. W tej tematyce prowadzone są także kursy dla maluchów w wieku 5-10 lat - "Magia programowania dla maluchów" (15 lekcji godzinowych ). Oferty zajęć przygotowane są dla różnych grup wiekowych: 5-7; 8-10; 11-15 lat. Szkoła organizuje też kursy onlice oraz półkolonie, na których nauczyciele uczą animacji i programowania gier komputerowych.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.92

Udostępnij artykuł:

Co wyróżnia XTREME FITNESS GYMS FRANCHISE Co wyróżnia  XTREME FITNESS GYMS FRANCHISE
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem