zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Zakładamy firmę czyszczącą dachy, elewacje i kostkę brukową

Dach wolny od mchu, pleśni, grzybów i śniegu, elewacja wyczyszczona z zabrudzeń od kurzu i sadzy, odchwaszczona i uwolniona od plam z oleju silnikowego kostka brukowa - to efekty pracy firm zajmujących się czyszczeniem dachów, elewacji i kostki brukowej.

Jak zapewniają fachowcy można na tym nieźle zarobić pod warunkiem jednak, że przyszły właściciel takiej firmy spełni trzy warunki: będzie posiadał wiedzę, dobry sprzęt i detergenty.

Odpowiednie środki do rodzaju zabrudzenia

I oczywiście uprawnienia wysokościowe. Niektórzy robią szkolenia z alpinizmu przemysłowego, na których dowiadują się m.in. jak zabezpieczyć się podczas pracy i znakować miejsce wykonywanych robót. Oferta naszej firmy kierowana będzie przede wszystkim dla mieszkańców domków jednorodzinnych, ale można też podpisywać umowy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

- Mamy dużo klientów, właścicieli domków jednorodzinnych, którym np. zabrudziła się blacha od sadzy przez niski komin, dach obrasta zielskiem i jest zanieczyszczony itp. Zimą oferujemy także odśnieżanie dachów, które wiąże się nie tylko z estetyką, ale przede wszystkim bezpieczeństwem znajdujących się pod dachem domowników.

- Wiedza o wykonywanej pracy jest niezbędna do pozyskiwania nowych klientów i wyrobieniu sobie renomy - radzą. - Dach lub tynki ze styropianu i cienkiej warstwy tynku właściwego bardzo łatwo zniszczyć zbyt dużym ciśnieniem myjki i złymi środkami czyszczącymi. W niektórych przypadkach trzeba także użyć pary wodnej. Rzetelne mycie konkretnych elewacji związane jest z koniecznością rozpoznania materiału, z którego wykonana jest dana fasada. A będziemy mieli do czynienia z różnymi materiałami np. tynkami szlachetnymi, akrylowymi, cementowo-wapiennymi itp., cegłą, kamieniem, piaskowcem, klinkierem, sidingiem, powierzchniami pokrytymi powłokami antykorozyjnymi itp.

Pomoże to dobrać odpowiednie środki do czyszczenia, a także technikę jego wykonania. Oczywiście używamy profesjonalnej myjki popularnej firmy (cena ok. 17 tys. zł) z przystawką do piaskowania (ok. 350 zł), a także kilkadziesiąt rodzajów ścierniwa (np. piasek, mikrokulki, pył).

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.29

Udostępnij artykuł:

Handel przyprawami Handel przyprawami
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem