Zakładamy firmę czyszczącą dachy, elewacje i kostkę brukową
Dach wolny od mchu, pleśni, grzybów i śniegu, elewacja wyczyszczona z zabrudzeń od kurzu i sadzy, odchwaszczona i uwolniona od plam z oleju silnikowego kostka brukowa - to efekty pracy firm zajmujących się czyszczeniem dachów, elewacji i kostki brukowej.
Jak zapewniają fachowcy można na tym nieźle zarobić pod warunkiem jednak, że przyszły właściciel takiej firmy spełni trzy warunki: będzie posiadał wiedzę, dobry sprzęt i detergenty.
Odpowiednie środki do rodzaju zabrudzenia
I oczywiście uprawnienia wysokościowe. Niektórzy robią szkolenia z alpinizmu przemysłowego, na których dowiadują się m.in. jak zabezpieczyć się podczas pracy i znakować miejsce wykonywanych robót. Oferta naszej firmy kierowana będzie przede wszystkim dla mieszkańców domków jednorodzinnych, ale można też podpisywać umowy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.
- Mamy dużo klientów, właścicieli domków jednorodzinnych, którym np. zabrudziła się blacha od sadzy przez niski komin, dach obrasta zielskiem i jest zanieczyszczony itp. Zimą oferujemy także odśnieżanie dachów, które wiąże się nie tylko z estetyką, ale przede wszystkim bezpieczeństwem znajdujących się pod dachem domowników.
- Wiedza o wykonywanej pracy jest niezbędna do pozyskiwania nowych klientów i wyrobieniu sobie renomy - radzą. - Dach lub tynki ze styropianu i cienkiej warstwy tynku właściwego bardzo łatwo zniszczyć zbyt dużym ciśnieniem myjki i złymi środkami czyszczącymi. W niektórych przypadkach trzeba także użyć pary wodnej. Rzetelne mycie konkretnych elewacji związane jest z koniecznością rozpoznania materiału, z którego wykonana jest dana fasada. A będziemy mieli do czynienia z różnymi materiałami np. tynkami szlachetnymi, akrylowymi, cementowo-wapiennymi itp., cegłą, kamieniem, piaskowcem, klinkierem, sidingiem, powierzchniami pokrytymi powłokami antykorozyjnymi itp.
Pomoże to dobrać odpowiednie środki do czyszczenia, a także technikę jego wykonania. Oczywiście używamy profesjonalnej myjki popularnej firmy (cena ok. 17 tys. zł) z przystawką do piaskowania (ok. 350 zł), a także kilkadziesiąt rodzajów ścierniwa (np. piasek, mikrokulki, pył).
Sprawdź też inne pomysły na biznes