zaloguj
PRZEWIŃ

Zakładamy bloga i zarabiamy

Pisanie bloga jest modne i popularne. Z założenia powinno się go pisać z pasji, zainteresowania, zamiłowania do czegoś. Tematyka bloga jest bardzo ważna, gdyż powinna przełożyć się na ilość odwiedzin, a co za tym idzie - na dochód.

Z tego artykułu dowiesz się:

-jaki jest koszt założenia i utrzymania bloga,

-jakie są sposoby, aby na nim zarabiać.

Podpowiadamy, jakie są koszty na początku, a także, co zrobić, aby zarabiać na prowadzeniu bloga.

Zakładamy bloga

Odpowiedni wygląd bloga i jego tematyka to klucz do sukcesu.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób zdecydowanych jest prowadzenie bloga na serwerze i pod własną domeną. Koszty z tym związane są odnawialne, należy je opłacać co roku lub co miesiąc. Ceny domen i serwerów są zróżnicowane. W przypadku serwerów cenę kształtuje specyfikacja techniczna oraz ilość opcji dodatkowych.W przypadku domeny wpływ ma jej rodzaj, czyli domeny funkcjonalne i regionalne „.eu. .org” są tańsze od domen Polskich, czyli ”.pl”.

Średni koszt związany z opłatą za serwer to ok 56zł netto/rok

Średni koszt związany z opłatą za domenę to ok. 99 zł netto/rok.

Kolejnym kosztem, który jest związany z założeniem strony interetowej jest pozycjonowanie stron www. Umożliwia to odnalezienie strony w wynikach wyszukiwarek. Koszty są zróżnicowane, wynikają z tego, czy sami prowadzimy swoją kampanię, wówczas koszty maleją, czy zlecamy pracę specjaliście.

Średni koszt za pozycjonowanie to ok. 100-150zł netto/miesięcznie.

Poza domeną będzie potrzebny jeszcze hosting. Czyli platforma, która będzie obsługiwała bloga. Przy wyborze hostingu warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1.Szybkość,

2.Niezawodność.

Niezawodny hosting to podstawa funkcjonowanie w Internecie. Hosting ma wpływ na szybkość ładowania się bloga. Ma to wpływ na liczbę czytelników, ponieważ jeśli blog ładuje się wolno, czytelnicy zamkną go, zanim zaczną czytać.

Ceny pakietów kształtują się w przedziale ok. 150 zł- 700zł brutto/rok.

Szata graficzna

Kolejną rzeczą, w którą warto zainwestować to wygląd bloga. Odpowiednia szata graficzna stworzona przez profesjonalnego grafika to koszt ok. 400- 1200 zł.

Kosztem jest też napisanie posta!. To koszt zaczynający się od kilkudziesięciu złotych za krótki tekst a kończąc się na kilkuset złotych, za dłuższy profesjonalny tekst. Pomoc copywritera przydaje się szczególnie osobom prowadzącym blogi firmowe.

Kolejnym kosztem, który może się pojawić, są zdjęcia. Bez dobrych zdjęć blog nie ma szans odnieść sukcesu. Jest kilka źródeł:

-zdjęcia z darmowej bazy,

-płatnej bazy zdjęć,

-można je zrobić samodzielnie, za darmo,

-zlecić fotografowi.

Ostatnim kosztem może być płatna reklama na Facebooku. Już 100zł miesięcznie daje efekty, jeśli chodzi o promocję bloga.

Zarabianie na blogu

Założenie profesjonalnego bloga wymaga większych nakładów finansowych, niż czasu potrzebnego na jego stworzenie. Ale jeśli chcemy mieć czytelników, pozyskiwać klientów dla firmy, lub mieć dodatkowy dochód z komercyjnych współpracy warto zainwestować w bloga czas i pieniądze.

Reklamy banerowe

-banery na pasku bocznym, pomiędzy postami, lub gdziekolwiek na stronie.

-reklama AdSense- jej dochód zależy od ruchu na blogu. Jeśli blog ma niewielkie grono czytelników, zarobki nie będą duże, jeśli natomiast odwiedzin jest sporo, reklama AdSense może być sporym dodatkiem do comiesięcznych przychodów.

Posty sponsorowane

-Reklama wpleciona w treść. Przyjmuje ona różne formy, czasem bloger pokazuje produkt danej marki w działaniu, organizuje kurs dla czytelników, czy zdaje relację z wydarzenia organizowanego przez daną markę.

Afiliacja

- Polecanie produktów w zamian za procent od sprzedaży. To na przykład często spotykane przewodniki zakupowe czy poradniki prezentowe. Bloger odsyła czytelników do sklepu internetowego i otrzymuje prowizję od każdego dokonanego z jego linku zakupu – zwykle to 5-10%.

Własne produkty lub usługi

-Tutaj możliwości są bardzo duże. Blogerzy tworzą swoje marki odzieżowe, papiernicze, kosmetyczne, sprzedają e-booki i kursy, oferują konsultacje, organizują warsztaty.

Można połączyć różne sposoby zarabiania na blogu.

Niestety nie ma prostego sposobu na to, jak pisać bloga i na zarabiać na nim. Pisanie bloga wymaga dużo pracy i wytrwałości. Aby osiągnąć sukces, trzeba go promować, by zdobywać czytelników. Ponieważ ruch na blogu umożliwia zarabianie.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.99

Udostępnij artykuł:

Handel przyprawami Handel przyprawami
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem