zaloguj
PRZEWIŃ

Świętujemy 5.Urodziny portalu

5.Urodziny portalu to dobry moment, aby zatrzymać się na chwilę i podsumować działania portalu DobrePomyslyNaBiznes.pl z ostatnich lat. Wyzwaniem jakie sobie postawiłem na początku było dostarczenie maksymalnie dużej wartości w postaci darmowej wiedzy - pomysłów na biznes opowiedzianych przez tych, którzy je zrealizowali. Co się udało, a co mnie zaskoczyło? Spróbuję podjąć próbę zebrania tych doświadczeń i odpowiedzieć na pytanie: Jakie stawiam sobie wyzwania na kolejne lata? 

 

Portal 4biznes.eu.

 

Pierwotnie serwis 4biznes.eu powstał z myślą o wspieraniu działalności gospodarczej,  z czasem okazało się, że jedna z sekcji tego portalu – „Pomysły na biznes” budziła największe zainteresowanie Czytelników. Chciałem dalej rozwijać ten dział, ale już w postaci osobnego portalu,i tak w kwietniu 2015 roku zarejestrowałem domenę dobrepomyslynabiznes.pl. To był początek. Jednocześnie pracowałem zawodowo   dla powstającej ogólnopolskiej platformy internetowej dla rolników. Dlaczego łączyłem te dwie role? Powód prozaiczny, pieniądze. Ciężko się utrzymać z działalności wydawniczej w internecie, z reklam, artykułów płatnych.

 

Przebudowa portalu dobrepomyslynabiznes.pl

 

Początkowo wydawałem portal korzystając z darmowego szablonu na wordpressie. Po jakimś czasie okazało się, że oferuje on zbyt mało możliwości. Brakowało mi np. możliwości zakładania kont przez użytkowników, aby sami mogli dodawać swoje pomysły na biznes.

W kwietniu 2017 roku odwiedziłem targi franczyzy w Katowicach…i po kilku rozmowach doszedłem do wniosku, że ta forma biznesu może stać się naturalną kontynuacją prowadzonej działalności gospodarczej.

Te doświadczenia spowodowały, że coraz częściej myślałem o zbudowaniu portalu od podstaw. Tak się stało jesienią w 2017 roku, zespół developerów oprogramował i opublikował profesjonalną wersję portalu z nowymi funkcjonalnościami:

1.         Katalogiem franczyz,

2.         Wyszukiwarką franczyz,

3.         Kontem franczyzodawcy,

4.         Kontem użytkownika,

5.         Nowymi strefami reklamowymi.

 

Nowa funkcjonalność serwisu - Konto Premium  

   

Stworzyłem konto premium, które z założenia miało umożliwić franczyzodawcom bezpośredni kontakt z franczyzobiorcami z pominięciem redakcji portalu, a także zebrać w jednym miejscu wszystkie narzędzia do prowadzenia aktywnej polityki pozyskiwania franczyzbiorców, m.in.:

•          Dodawanie wizytówek bez limitu w katalogu franczyz,

•          Dokonywanie zmian w treści, dodawanie zdjęć, filmików edukacyjnych etc. w wizytówkach,

•          Odkrycie danych kontaktowych w wizytówce,

•          Aktywowanie funkcji wysyłania zapytań mailowych bezpośrednio do właściciela panelu franczyzodawcy,

•          Dostęp do statystyk wizytówek w katalogu franczyz.

…i wiele innych funkcjonalności. Obecnie w katalogu mamy 329 wizytówek i ta liczba systematycznie wzrasta.

Możliwości jakie daje konto premium coraz bardziej przekonują franczyzodawców, którzy zdecydowali się na zakup rocznej subskrypcji.

 

Oceny artykułów może się to wydać dziwne, że w dobie Google Analitycs wprowadziliśmy taką możliwość, ale chcieliśmy umożliwić bezpośrednią interakcję między czytelnikiem, a autorem tekstu.

 

Targi Franczyza Expo

 

Wspólnie z firmą IC Events współtworzyliśmy święto jakim była możliwość spotkania potencjalnych franczyzobiorców z franczyzodawcami pod jednym dachem na terenie PGE Narodowy. Targi te były swoistą próbą przełamania pewnego rodzaju „monopolu” na organizację takiej imprezy. Próbą zresztą udaną, ponieważ w tym roku odbędą się one również i to z większym rozmachem.

 

Wyróżnienia wizytówek wprowadziliśmy taką funkcjonalność, aby dać szansę firmom na wyróżnienie się wśród kilku setek wizytówek przez pierwsze 30 dni za darmo. Tu spotkała nas niespodzianka, bowiem mało kto korzystał z tej formy darmowej promocji. Zauważamy, że firmy muszą być przytłoczone ilością możliwości promocji i po prostu nie korzystają z wszystkich narzędzi.  Mam nadzieję, że w 2020 roku to się zmieni.

 

Aktualizacja głównego algorytmu Google z 12 marca 2019 roku

 

Google potwierdził aktualizację głównego algorytmu, twierdząc jednocześnie, że była to trzecia taka zmiana, od kiedy zaczęli używać tej nazwy. Nie przekazano szczegółów dotyczących natury wprowadzonych zmian.

Google released a broad core search algorithm on March 12 (SEL)

Google Names The 3/12 Update The "March 2019 Core Update" (SER)

Aktualizacja z marca i kolejne potwierdziły wysoką pozycję portalu DobrePomyslyNaBiznes.pl w wynikach wyszukiwania na frazy: franczyza oraz pomysł na biznes. W wynikach wyszukiwania przed nami już tylko lider rynku. Mamy satysfakcję, że po latach udostępniania darmowej wiedzy, możemy dostarczać naszym reklamodawcom wartościowy ruch w najlepszej relacji ceny do jakości.

 

 

 

 

Franczyza, franczyza.... nowa odsłona portalu już teraz

 

Jakiś czas temu Rzeczpospolita poinformowała za raportem  firmy doradczej PwC, że polski rynek franczyzowy może w tym roku urosnąć o ponad 2 tys. punktów i będzie ich już 83,2 tys. Za otwarcia odpowiada nie tylko sektor spożywczy, są to również punkty gastronomiczne czy usługowe. Najwięcej to handel, i dla niezależnych firm często taka opcja to szansa na przetrwanie na konkurencyjnym rynku. 

Franczyza pędzi, a portal wymagał dostosowania do tego pędzącego rynku.  Niestety z pomysłu dzielenia się przez czytelników pomysłami na biznes niewiele wyszło. Stąd coraz bardziej widziałem konieczność większej profesjonalizacji portalu w kierunku franczyzy. Wyniki raportów GSC jednoznacznie wskazywały, że ruch na portalu się podzielił na 2 frazy: pomysł na biznes i franczyza. Ruch jednocześnie wzrósł i pędzi do przodu w pierwszych miesiącach 2020 roku średnio jest o 35% większy od poprzedniego roku.

W następstwie ww. doświadczeń podjąłem decyzję o redesignie portalu i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań UX/UI,  m.in.   rozbudowałem sekcję franczyzy o:

1.         Nowoczesną wyszukiwarkę franczyz,

2.         Ranking franczyz pokazujący rzeczywiste wyświetlenia wizytówek franczyz w katalogu.

3.         Rozdzieliłem sekcję video na filmy dedykowane tylko franczyzie i pomysłom na biznes.

Dokonaliśmy szeregu zmian z zakresu UX i UI. 

Przed zmianami nie uciekło nawet nasze logo,cały portal został udoskonalony w obszarze layoutu. Nabraliśmy innych kolorów - Koloru Roku 2019 PANTONE.Korzystne zmiany zaszły także w obszarze formatów reklamowych.Najbliższe lata poświęcę budowaniu społeczności wokół portalu.W tym celu jeszcze w tym roku planuję wydanie e-booka oraz kursu video.

 

  …Świętujemy

 

Świętując 5.Urodziny portalu chciałbym Ci sprezentować Drogi franczyzodawco jeszcze więcej możliwości pozyskiwania franczyzobiorców w dobrej cenie.

 

Oszczędź 290 zł netto i zyskaj 5 miesięcy konta Premium gratis, aby zwiększyć swoje możliwości pozyskiwania franczyzobiorców !

 

Zakup konto premium, opłacając za 5 miesięcy z góry, a my wydłużymy Twoją subskrypcję o dodatkowe 5 miesięcy.

 

Przejdź na pakiet konta Premium z konta Basic ( bezpłatnego ).

 

Rok 2020 może być najlepszym rokiem dla Ciebie, Twojego zespołu i Twojej firmy:

 

Skorzystaj już teraz. Niebawem oferta promocyjna będzie nieaktualna…

 

     

Zapraszam do częstego odwiedzania

zespół

https://www.dobrepomyslynabiznes.pl/

 

 

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.59

Udostępnij artykuł:

Czym jest wsparcie sieci franczyzowych Czym jest wsparcie sieci franczyzowych
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem