zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Wtyczki Wordpressa, które warto wykorzystać na stronie WWW

W połowie stycznia 2019 roku w bazie Wordpressa znajdowały się 54 334 wtyczki. Oczywiście wiele z nich ma bardzo podobną charakterystykę – nie są to wyłącznie wtyczki o unikatowych możliwościach. Nie jest możliwe wskazanie wszystkich przydatnych wtyczek WP, ale możemy na pewno zaprezentować kilka takich, które przydadzą się większości webmasterów.

 

Wtyczki, które ulepszą Wordpressa

Webmasterzy korzystają z przeróżnych wtyczek. Zazwyczaj chodzi o zapewnienie sobie możliwości, których po prostu CMS ten nie oferuje. Czasami webmasterzy wykorzystują również wtyczki, aby móc korzystać ze starszych funkcji systemu, które nie są już dostępne.

  •  Klasyczny edytor – wraz z wprowadzeniem wersji systemu Wordpress oznaczonej numerem 5 pojawił się również zupełnie nowy edytor wpisów. Wielu użytkownikom nie przypadł on jednak do gustu, co widać choćby po tym, że wtyczka o nazwie Klasyczny Edytor ma ponad milion aktywnych instalacji. Aktualnie znajduje się ona w bazie wtyczek WP wśród wyróżnionych. Zmiana edytora, jakiej dokonano w nowej wersji WP, jest jedną z poważniejszych w ostatnich latach i rzeczywiście dla osób przyzwyczajonych do klasycznego widoku zaakceptowanie nowej wersji nie jest proste.

  •  Widget Context – wtyczka, która umożliwia wyświetlanie widgetów jedynie na wskazanych podstronach. Możemy np. pokazywać użytkownikom dany widget wyłącznie na stronie głównej, w archiwum albo po prostu wskazać konkretnie, na jakich podstronach ma się on pokazywać.

  •  All in One SEO – wtyczka, która umożliwia optymalizację strony pod kątem SEO. Inną wtyczką o podobnym zastosowaniu jest Yoast SEO, która przez wielu jest uznawana za lepsze dla początkujących użytkowników. Co takiego daje All in One SEO? Umożliwia przygotowanie indywidualnie dla poszczególnych podstron tytułów i opisów. Pozwala również w prosty sposób np. zasugerować wyszukiwarce, aby nie indeksowała tego wpisu – wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole. Wtyczka umożliwia również wskazanie, jaka ma być forma title dla podstron. Oczywiście All in One SEO wskazuje również maksymalną liczbę znaków dla poszczególnych pól.

  •  All-in-One WP Migration – znakomita wtyczka, która umożliwia proste przeniesienie strony internetowej bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej. Ten dodatek przenosi cały serwis – motywy, wtyczki, artykuły, media, ustawienia i nie tylko. Najważniejsze, że jedynym zadaniem użytkownika jest najpierw kliknięcie „Eksport do” na stronie, którą chcemy przenieść, a dalej „Importuj z” na stronie, gdzie chcemy mieć wszystko zainstalowane. Niestety, ale darmowa wersja ma limit MB, który był już kilkakrotnie zmieniany, ale wtyczka sama w sobie jest bardzo pomocna.

  •  Delete Comments By Status – wtyczka przydatna, jeśli zapomnieliśmy zainstalować odpowiednie zabezpieczenie dla komentarzy i nagle na naszej stronie pojawiły się setki wypowiedzi będących spamem. Z pomocą tej wtyczki usuniemy je dosłownie dwoma kliknięciami – dotyczy to również komentarzy do MEDIÓW.

  •  Q2W3 Fixed Widget – czyli po prostu pływający widget. Będzie on widoczny pod sidebarem, nawet kiedy użytkownik przewinie stronę w dół. Może być pomocny w łatwym przekazywaniu odwiedzającym ważnego komunikatu czy po prostu reklamy.

  •  Post Type Switcher – treść, która miała zostać dodana jako wpis, trafiła do serwisu jako strona? Nie trzeba kopiować, usuwać, wklejać. Ta wtyczka umożliwia w polu edycji treści zmianę rodzaju dodanej treści na WPIS/STRONĘ, w zależności od potrzeb.

Wtyczki Wordpressa i duże możliwości

Popularność WP doprowadziła do tego, że dla tego CMS-a stworzono ogromną liczbę wtyczek. Mało tego – dostępny jest nawet specjalny hosting pod WP, który ma w swojej ofercie np. Az.pl. WP jest dalej rozwijane i z pewnością system ten jeszcze nieraz zaskoczy. Ale czy nowe rozwiązania spodobają się użytkownikom? Czas pokaże.

materiał partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.40

Udostępnij artykuł:

W jakich obszarach sieć powinna wspierać swoich franczyzobiorców W jakich obszarach sieć powinna wspierać swoich franczyzobiorców
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem