zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Usprawnij swój biznes z systemem ERP

Odpowiednie zarządzanie procesami i zasobami w firmie jest kluczowe do tego, by stawiać kolejne kroki naprzód. W dzisiejszych czasach, kiedy digitalizacja postępuje niezwykle szybko, łatwiej jest zoptymalizować działanie przedsiębiorstwa oraz mieć kontrolę nad jego wszystkimi obszarami. Nieocenionym rozwiązaniem stały się systemy ERP, które pomogą Ci rozwijać firmę i budować przewagę nad konkurencją.

System ERP to fundament dobrze prosperującej firmy

Systemy ERP to sprawdzone rozwiązania do zarządzania biznesem. Takie programy jak Comarch ERP Optima pozwolą Ci kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem, wspierając Cię na wielu płaszczyznach.

Przede wszystkim ułatwiasz pracę sobie oraz pracownikom. System automatycznie wykona wiele czynności, a to pozwala zaoszczędzić czas. Zwiększa się więc efektywność pracy, a to idzie w parze z lepszymi wynikami. Lepiej działa również niezwykle istotny obieg dokumentów, a dzięki temu, że generowane i skanowane mogą być automatycznie, zmniejsza się liczba ewentualnych błędów, powstałych podczas ich ręcznego wprowadzania do systemu.

System ERP jest też na bieżąco aktualizowany. Jest to niezwykle ważne nie tylko z powodu ulepszania funkcjonalności danego programu, ale również dlatego, że jesteś na bieżąco w regularnie zmieniających się przepisach prawnych.

Możesz także wygodnie zarządzać czasem pracy pracowników, ich urlopami czy rozliczeniami. Jeśli potrzebujesz raportu na dany temat, bardzo łatwo go wygenerujesz. A to pozwoli Ci błyskawicznie wyciągnąć informacje spośród wielu danych, jakie zbierane są w firmowych systemach.

Nadrzędnym celem każdej firmy jest zwiększenie sprzedaży. Również i w tym wypadku pomocny będzie system ERP, który dzięki modułom dedykowanym dla danych działów, optymalizuje procesy, jakie w nich zachodzą.

Obszary, w których Twój biznes wspiera system ERP

System ERP, taki jak Comarch ERP Optima składa się ze specjalnych modułów, a każdy z nich dedykowany jest określonemu obszarowi biznesowemu. Dzięki temu sprawdzi się w małych i średnich firmach niezależnie od branży. Takie rozwiązanie jest więc w stanie wesprzeć:

  • księgowość,
  • płace i kadry,
  • magazyn i sprzedaż,
  • integrację z systemami polskich banków,
  • e-commerce,
  • raporty i analizy,
  • obsługę klienta,
  • skanowanie faktur,
  • oraz wiele innych obszarów w firmie.

System sprzyja też rozwiązaniom mobilnym. W ostatnich latach coraz więcej czynności wykonujemy z poziomu smartfona i nie inaczej jest w przypadku prowadzenia firmy. Ty i Twoi pracownicy możecie podejmować decyzje niezależnie od tego, gdzie jesteście. Właściwie w każdym miejscu, gdzie jest internet możecie zajrzeć do danych firmowych z poziomu telefonu.

Jak wdrożyć system ERP?

Przed wdrożeniem systemu ERP dokładnie przeanalizuj sytuację w firmie. Znajdź jej słabe i mocne strony, przyjrzyj się dokładnie przebiegowi procesów i ustal, jakie zachodzą w nich problemy. Wstępna analiza da wiele odpowiedzi na to, w jaki sposób wdrożyć system ERP w Twojej firmie.

Oczywiście nie musisz zajmować się tym sam. Pomoże Ci w tym firma, która specjalizuje się we wdrażaniu tego typu rozwiązań. Zapewni wsparcie na etapie instalacji oprogramowania, a następnie jego konfiguracji pod Twoje przedsiębiorstwo. Przeniesie dane do nowe systemu, wykona niezbędne testy oraz przeszkoli przyszłych użytkowników systemu. Niezależnie od tego, jak specyficzne potrzeby ma Twoja organizacja, system da się dostosować do Twoich potrzeb dzięki dedykowanym rozwiązaniom.

Cały proces trwa zwykle kilka tygodni, a powierzając go specjalistom, masz pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

materiał

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.59

Udostępnij artykuł:

Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie. Motto Brainy to szczęśliwe dziecko w szkole, w grupie rówieśniczej, w rodzinie.
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem