zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

MS Word - przydatne narzędzie w firmie i nie tylko

Microsoft Word to jeden z najpopularniejszych programów do obróbki tekstu. Wykorzystywany jest on zarówno w firmach, jak i w domach. Można powiedzieć, że wiele osób nie wyobraża sobie już korzystania z innego edytora tekstu. Worda można wykorzystać jednak na wiele sposobów, o których niektórzy użytkownicy mogą nie wiedzieć. Do czego może się nam przydać MS Word ?

Tworzenie szablonów 

Zdarza się, że w pracy musimy regularnie przygotowywać pewne dokumenty, na przykład raport miesięczne, listy do klientów lub prezentacje z logo firmy. Tworzenie tych dokumentów za każdym razem od zera może być dość nużące i czasochłonne. Warto więc wykorzystać możliwość oferowaną nam przez program i stworzyć szablon. Dzięki temu zawsze będziemy mieć bazę startową dla naszych dokumentów i będziemy mogli oszczędzić czas, a nasze pisma zawsze będą prezentować tę samą jakość.

Własna lista to do

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do tworzenia list zadań. Wiele z nich zawiera reklamy lub wymaga założenia specjalnego konta. Taką listę To Do można również zrobić w Wordzie. Wystarczy odnaleźć w zakładce Deweloper (jeśli jej nie ma, należy ją uruchomić w opcjach -> Dostosowanie wstążki”) „Format zawartości pola wyboru”, a na stronie dokumentu pojawi się okno do odznaczania. Jest to świetny sposób, by łatwo trzymać swoje zadania pod kontrolą i mieć do nich dostęp bez potrzeby sięgania po smartfona.

Szybkie wprowadzanie słów 

Każdy kojarzy autokorektę. To bardzo przydatne narzędzie, które koryguje nasze błędy. To jednak nie jest jedyny możliwy sposób jego wykorzystania. Inną ciekawą opcją jest stworzenie z autokorekty słownika skrótów. Wystarczy bowiem dodać do listy zmian skrót, który nas interesuje oraz jego rozszerzenie. Jest to rozwiązanie niezwykle proste i pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza gdy często musimy wpisywać nazwy własne lub skomplikowane i długie zwroty.

Pisma ze znakiem wodnym

Niektóre firmowe dokumenty nie mogą być kopiowane lub powinny mieć znak firmowy. Zamiast decydować się na drogi papier z logo firmy, można taką grafikę dodać w Wordzie. Wystarczy znaleźć w zakładce Projektowanie opcje „Znak Wodny”. Odnajdziemy tam podstawowe znaki wodne takie jak „pilne” czy „Nie kopiować”, ale możemy dodać również własne, w tym w postaci grafik. Taki znak wodny prezentować będzie się następująco.

Dziel się plikami i pracuj jednocześnie

Jeśli jesteś użytkownikiem usługi Office 365, możesz także bezproblemowo udostępniać pliki swoim współpracownikom. Wystarczy umieścić plik na połączonym z usługą dysku One Drive, a następnie wybrać osoby, którym chcesz udostępnić. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy z plikiem musi zapoznać się lub pracować kilka osób. Office 365 jest jednak znacznie bardziej rozbudowaną usługą. By dobrze poznać ją całą, warto zdecydować się na kurs Office 365, który przybliży wszystkie aplikacje wchodzące w skład pakietu, które mogą wspomóc nas w codziennej pracy.

Sam Microsoft Word to narzędzie, które mimo prostoty użytkowania oferuje nam naprawdę wiele możliwości. By poznać je samemu, trzeba poświęcić na to naprawdę dużo czasu. Można się jednak zapisać na szkolenie MS Word, które znacząco ułatwi proces nauki oferowanych przez aplikacje opcji. 

materiał partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.53

Udostępnij artykuł:

Bawialnie dobrym pomysłem na biznes Bawialnie dobrym pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem