zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Czy produkcja mebli ogrodowych to dobry pomysł na biznes

„Mam pewien pomysł na biznes, ale wciąż się nad nim zastanawiam – pisze nasz Czytelnik. – Chodzi o produkcję mebli ogrodowych. Mam wiedzę, umiejętności i doświadczenie w tym temacie, jednak zastanawiam się, czy ten pomysł na biznes nie jest sezonowy. A ja chciałbym zarabiać cały rok. Zauważyłem jednak coraz większe zainteresowanie ludzi tym segmentem produktowym. Obecnie ogród, jak i meble ogrodowe są przecież wizytówką właścicieli i ich domu.”

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy produkcja mebli ogrodowych to biznes sezonowy?
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu - katalog franczyz - 350 ofert - sprawdź tutaj.

To prawda. Obecnie ogród jest wyrazem kreatywności, dbałości oraz dobrego gustu jego właścicieli. Coraz większą wagę przywiązuje się do jego aranżacji i zagospodarowania. Tak samo ważne jest odpowiedni dobór roślin i zaprojektowanie ogrodu są meble ogrodowe o dobrej jakości i ciekawym wyglądzie.

Meble ogrodowe – klasyczne, ekskluzywne, białe

Oryginalny kształt, świetna jakość, bogata kolorystyka, wygoda i komfort – we współczesnych ogrodach stoją meble ogrodowe takie jak wygodne kanapy z miękkimi poduchami, narożniki, komplety kawowe, łoża ogrodowe i huśtawki i place zabaw dla dzieci.

- Obecnie w ofertach możemy zauważyć zarówno klasyczne meble ogrodowe o małych wymaganiach pielęgnacyjnych, ekskluzywne meble ogrodowe z egzotycznego drewna, ręcznie wykańczane czy białe meble ogrodowe z tworzywa sztucznego lub drewna malowanego na ten kolor i aluminium malowanego proszkowo – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Klienci zwracają też uwagę nie tylko na design mebli, ale także na odporność na działanie czynników atmosferycznych. Chcą zostawiać je zimą na zewnątrz okrywając wodoodpornymi pokrowcami.

Czy produkcja mebli ogrodowych się opłaca?

- Jeżeli jesteśmy solidną firmą, produkującą meble ogrodowe z porządnych materiałów, a także inwestujemy w marketing – oczywiście, że produkcja mebli ogrodowych się opłaca – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Przed założeniem takiego biznesu trzeba jednak zastanowić się nad grupą docelową i rynkiem zbytu. Przeważnie na założenie własnej firmy produkującej meble ogrodowe decydują się fachowcy z dużym stażem w swoim zawodzie, doświadczeniem, znający rynek i jego wymagania, aktualne trendy oraz posiadający już swoich klientów. Doświadczeni stolarze często zastanawiają się nad opłacalnością założenia własnej działalności, ponieważ na rynku można znaleźć mnóstwo sklepów z gotowymi już meblami ogrodowymi. Wówczas trzeba postawić przede wszystkim na specjalizację i produkować meble niestandardowe, unikatowe, np. na indywidualne zamówienie klienta - meble stylizowane na antyczne, w stylu greckim, rustykalnym itp. Takie sprecyzowanie oferowanych usług może znacznie poszerzyć bazę klientów. Kluczowy jest dobór odpowiednich materiałów. W przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani jedynie rynkiem lokalnym - ograniczymy wówczas wyszukiwanie dostawców materiałów do najbliższej okolicy. Biorąc pod uwagę rosnące ceny drewna optymalnym wyjściem byłoby znalezienie materiałów w regionach wiejskich. Tam koszt nabycia tego towaru jest niższy niż w dużych aglomeracjach miejskich.

Produkcja mebli ogrodowych – czy to biznes sezonowy?

Według prowadzących taki pomysł na biznes wytwarzanie mebli ogrodowych przynosi wiele satysfakcji, jednakże wymaga sporych nakładów, wciąż uzupełnianej wiedzy dotyczącej materiałów oraz trendów meblowych, a także ciągłego ulepszania procesu wytwarzania produktu. Jak informują prowadzący ten pomysł na biznes, do obróbki drewna niezbędny będzie zakup odpowiedniego asortymentu – m.in. heblarki, strugarki, kątowników, szlifierki, obejmy oraz łańcuchów służących do łączenia części.

W realizowaniu tego pomysłu na biznes nie jest istotna lokalizacja zakładu – ważny jest natomiast dogodny dojazd do niego. Zakład powinien składać się z hali produkcyjnej, pomieszczenia magazynowego na wyroby gotowe, gdzie będą oczekiwać na wyjazd do klienta, pomieszczenia magazynowego do przechowywania materiałów i surowców do produkcji, z pomieszczenia gospodarczego, sali ekspozycyjnej, szatni, sanitariatów i biura.

Niezbędne będzie także auto dostawcze, aby można było realizować zlecenia bezpośrednie u klientów.

- W naszej ofercie powinny znaleźć się meble ogrodowe drewniane, ale także metalowe, często zdarza się także łączenie kilku materiałów w jednym meblu – np. drewna i technorattanu, metalu i szkła – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Hitem stają się modele wykonane z…betonu, których surowe, minimalistyczne formy idealnie współgrają z zielenią. Dzięki odpowiedniej impregnacji mogą bez problemu funkcjonować na zewnątrz. Najoptymalniej byłoby, gdyby wszystkie produkty w danej firmie wytwarzane były od początku do końca ręcznie, zgodnie z tradycyjnymi regułami sztuki rzemieślniczej. Wówczas firma nie wytwarzałaby niczego w seryjnej produkcji maszynowej. Niektóre firmy poszerzają swoją ofertę o meble góralskie czy biesiadne.

W tej branży satysfakcja klienta jest najlepszą i najtańszą reklamą jaką prowadzący ten pomysł na biznes mogą sobie zapewnić. Działający już w tej branży przyznają, że większość klientów mają przede wszystkim z polecenia.

- Jeśli prowadzimy sklep internetowy z meblami ogrodowymi niezbędna będzie atrakcyjna i przejrzysta strona internetowa – mówią. – Sprzedaż online nieustannie rośnie i jest to ważne narzędzie w rekach skutecznego przedsiębiorcy. Poza tym warto ogłaszać się w lokalnej prasie oraz zainwestować w ulotki.

Czy to jest biznes sezonowy?

- I tak i nie – mówią prowadzący ten pomysł na biznes. – Z jednej strony wiadomo, że największy popyt na meble ogrodowe wzrasta w sezonie wiosennym i letnim. Jednakże trzeba pamiętać, że meble ogrodowe znajdują także zastosowanie w restauracjach i barach oferujących miejsca dla klientów na świeżym powietrzu. Właściciele wciąż powstających domków jednorodzinnych to nasi potencjalni klienci – wielu z nich zakupuje huśtawki ogrodowe czy całe place zabaw – kupują je niezależnie od pory roku. Ponadto istnieje duże zapotrzebowanie na meble ogrodowe na rynku niemieckim, co może być interesującą alternatywą dla rynku rodzimego.
 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.44

Udostępnij artykuł:

Franczyza z Naturhouse Franczyza z Naturhouse
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem