zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Biznes w drewnie - sprawdź unikatowe pomysły na biznes

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, więc wszelkie przedmioty wykonane z tego naturalnego surowca są niepowtarzalne, oryginalne i …pozwalają zachować kontakt z naturą. Z drewna można zrobić tak naprawdę wszystko – meble, zabawki, dekoracje, aranżacje mieszkania lub domu. Jest praktyczne, stylowe i ekologiczne. Biznes w drewnie jest coraz bardziej popularny i pożądany przez odbiorców.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • ciekawe i inspirujące pomysły na biznes w drewnie;
  • jak zadbać o wzrost swojego biznesu sprawdź tutaj.

Prezentujemy ciekawe i inspirujące biznesy w drewnie – to tylko nieliczne przykłady jak można wykorzystać ten uniwersalny naturalny surowiec do stworzenia czegoś wyjątkowego, zaskakującego i gwarantującego sukces finansowy. Im się udało.

Drewniane modele do składania

Na ciekawy pomysł na biznes z wykorzystaniem drewna wpadła firma Mechanical Models. Oferuje ona klientom z całego świata autorskie drewniane modele do składania, produkowane pod marką UGEARS. W ofercie można znaleźć zarówno prawdziwe mechanizmy historyczne, jak również rozwiązania techniczne, które nie mają odpowiedników, ale odznaczają się niezwykłą konstrukcją i wyjątkowym designem. Wszystko to tworzone na podstawie unikatowych projektów stworzonych od zera przy wykorzystaniu drewnianych puzzli 3d.

Są to ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia modele ze sklejki o grubości 3,5-3,7 mm, która pozwala zastosowanie różnych rozwiązań konstrukcyjnych.  UGEARS jest twórcą i producentem unikalnych uruchamianych zestawów mechanicznych przeznaczonych do samodzielnego montażu bez użycia kleju i wykonanych w całości z wysokogatunkowego materiału drewnianego.

Prowadzący ten pomysł na biznes zapewniają, że bardzo poważnie podchodzą do jakości oferowanych zestawów: oprócz skrupulatnego testowania produktów i kontroli jakości, pozyskują sklejkę z odpowiedzialnych i sprawdzonych źródeł.

Klienci mogą więc składać drewniane antyczne szkatułki, holowniki, jednokołowce, modele, zegary, wyrzutnie samolotów, różne rodzaje aut, linie tramwajowe – wszystko z dbałością o każdy szczegół.

Dokładność drewnianych czasomierzy

Zegarki, okulary, biżuteria, akcesoria – wszystko z wysokiej jakości drewna tworzone przez polskich rzemieślników z dbałością o ekologię. Firma PLANTWEAR istnieje na rynku od siedmiu lat i dociera do coraz większej liczby osób.

Jak mówią prowadzący ten pomysł na biznes w drewnie - zaczynali w garażu, a dziś posiadają już pracownię z prawdziwego zdarzenia. Początkowo sprzedawali drewniane okulary, ale bardzo szybko okazało się, że są naprawdę wymagający i zarówno jakość, jak i design importowanych produktów nie spełniała ich oczekiwań. Podjęli więc decyzję, że zaczną robić wszystko sami. I od blisko 7 lat dokładnie tym się zajmują. Do ich  warsztatu przyjeżdżają surowe materiały i komponenty, a oni zmieniają je w ponadczasowe zegarki i okulary. Od tego czasu powstało biuro kreatywno-marketingowe w Krakowie, otworzyli też dwa sklepy stacjonarne i planują kolejne punkty w największych miastach Polski. Chcą też mocno rozwinąć swe działania eksportowe, dlatego powiększają zespół.

Plantwear wykorzystuje wiele różnych typów drewna. Od gatunków występujących w Polsce, takich jak klon czy dąb, po te bardziej egzotyczne jak padouk, wenge, heban. Jak informują prowadzący ten pomysł na biznes drewno pochodzi ze źródeł zatwierdzonych przez FSC (Forest Stewardship Council). W większości przypadków to drewno z drzew które musiały zostać wycięte, tak aby utrzymać równowagę w ich leśnym ekosystemie i zrobić miejsce młodszym egzemplarzom. Drewno pozyskiwane do produkcji pochodzi więc z terenów, w których nacisk kładzie się na równowagę ekologiczną

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także akcje sadzenia drzew, w które angażuje się firma Plantwear. Do tej pory posadzili ich już ponad 2500 i planują kolejne edycje.

Drewniane łóżeczka dziecięce

Firma „Pan Łóżeczko”, Wojciech Pomarański produkuje drewniane łóżeczka dziecięce w najróżniejszych wersjach, konfiguracjach i kolorach. Wykonuje je całkowicie samodzielnie - począwszy od zakupu desek w tartaku, sklejek w hurtowni, okuć i farb w sklepach po elementy ozdobne wyszukane w sieci.

Tworzy łóżeczka w stylu „skandynawskim” o konstrukcji domku, czyli klasyczne „łóżeczko domek”. W jego stolarni królują łóżeczka „domki piętrowe” z tzw. zabudową w formie ścian z oknami, okiennicami, doniczkami i różnymi innymi dodatkami.

Wszystko dzieje się w jednym niedużym zakładzie, który prowadzący ten pomysł na biznes w drewnie współdzieli z tatą, który prowadzi stolarnię, zatrudnia pracowników i szkoli uczniów.

Od wyboru szkoły średniej – Technikum Przemysłu Drzewnego, zdania egzaminów zawodowych, po studia I i II stopnia do uzyskania tytułu Mistrza Stolarstwa pan Wojciech wiedział, że jego życie najprawdopodobniej będzie związane z drewnem. Dziś nie żałuje – praca przynosi mu mnóstwo satysfakcji.

Jego mottem jest: bezpieczeństwo ponad wygląd. Przede wszystkim drewno ze sprawdzonych źródeł, farby z atestem oraz mocna, stabilna konstrukcja samonośna, której nie trzeba mocować do ściany.

Oprócz drewnianych łóżeczek pan Wojciech wykonuje także sporadycznie drewniany skuterek dziecięcy, ozdoby, np. wielkanocne i malutkie łóżeczka np. dla schroniskowych kotów.

Praca stolarza nie jest łatwa, ale wykonywana z pasją owocuje pięknymi wytworami ludzkich rąk. Klienci to doceniają. Drewniane meble od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a obecnie utalentowany rzemieślnik jest na wagę złota.

Piękno drewnianych ozdób

Nietuzinkowe produkty z drewna wytwarza także w swej pracowni firma Deskorama. Oferuje przedmioty dekoracyjne oraz użytkowe. Wszystkie produkty wykonane są własnoręcznie i nie posiadają identycznej kopii. Głównym materiałem, który jest wykorzystywany do projektów jest: dąb, orzech, sosna, olcha, topola oraz modrzew.

Oprócz drewnianych ramek do zdjęć, świeczników, desek do krojenia czy wieszaków firma ta oferuje również meble kuchenne oraz szafy i garderoby.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.62

Udostępnij artykuł:

Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę Jaka jest rola osoby wspierającej franczyzobiorcę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem