zaloguj
PRZEWIŃ

Biznes w drewnie - sprawdź unikatowe pomysły na biznes

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, więc wszelkie przedmioty wykonane z tego naturalnego surowca są niepowtarzalne, oryginalne i …pozwalają zachować kontakt z naturą. Z drewna można zrobić tak naprawdę wszystko – meble, zabawki, dekoracje, aranżacje mieszkania lub domu. Jest praktyczne, stylowe i ekologiczne. Biznes w drewnie jest coraz bardziej popularny i pożądany przez odbiorców.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

ciekawe i inspirujące pomysły na biznes w drewnie

Prezentujemy ciekawe i inspirujące biznesy w drewnie – to tylko nieliczne przykłady jak można wykorzystać ten uniwersalny naturalny surowiec do stworzenia czegoś wyjątkowego, zaskakującego i gwarantującego sukces finansowy. Im się udało.

 

Drewniane modele do składania

Na ciekawy pomysł na biznes z wykorzystaniem drewna wpadła firma Mechanical Models. Oferuje ona klientom z całego świata autorskie drewniane modele do składania, produkowane pod marką UGEARS. W ofercie można znaleźć zarówno prawdziwe mechanizmy historyczne, jak również rozwiązania techniczne, które nie mają odpowiedników, ale odznaczają się niezwykłą konstrukcją i wyjątkowym designem. Wszystko to tworzone na podstawie unikatowych projektów stworzonych od zera przy wykorzystaniu drewnianych puzzli 3d.

 

Są to ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia modele ze sklejki o grubości 3,5-3,7 mm, która pozwala zastosowanie różnych rozwiązań konstrukcyjnych.  UGEARS jest twórcą i producentem unikalnych uruchamianych zestawów mechanicznych przeznaczonych do samodzielnego montażu bez użycia kleju i wykonanych w całości z wysokogatunkowego materiału drewnianego.

 

Prowadzący ten pomysł na biznes zapewniają, że bardzo poważnie podchodzą do jakości oferowanych zestawów: oprócz skrupulatnego testowania produktów i kontroli jakości, pozyskują sklejkę z odpowiedzialnych i sprawdzonych źródeł.

 

Klienci mogą więc składać drewniane antyczne szkatułki, holowniki, jednokołowce, modele, zegary, wyrzutnie samolotów, różne rodzaje aut, linie tramwajowe – wszystko z dbałością o każdy szczegół.

 

Dokładność drewnianych czasomierzy

Zegarki, okulary, biżuteria, akcesoria – wszystko z wysokiej jakości drewna tworzone przez polskich rzemieślników z dbałością o ekologię. Firma PLANTWEAR istnieje na rynku od siedmiu lat i dociera do coraz większej liczby osób.

 

Jak mówią prowadzący ten pomysł na biznes w drewnie - zaczynali w garażu, a dziś posiadają już pracownię z prawdziwego zdarzenia. Początkowo sprzedawali drewniane okulary, ale bardzo szybko okazało się, że są naprawdę wymagający i zarówno jakość, jak i design importowanych produktów nie spełniała ich oczekiwań. Podjęli więc decyzję, że zaczną robić wszystko sami. I od blisko 7 lat dokładnie tym się zajmują. Do ich  warsztatu przyjeżdżają surowe materiały i komponenty, a oni zmieniają je w ponadczasowe zegarki i okulary. Od tego czasu powstało biuro kreatywno-marketingowe w Krakowie, otworzyli też dwa sklepy stacjonarne i planują kolejne punkty w największych miastach Polski. Chcą też mocno rozwinąć swe działania eksportowe, dlatego powiększają zespół.

 

Plantwear wykorzystuje wiele różnych typów drewna. Od gatunków występujących w Polsce, takich jak klon czy dąb, po te bardziej egzotyczne jak padouk, wenge, heban. Jak informują prowadzący ten pomysł na biznes drewno pochodzi ze źródeł zatwierdzonych przez FSC (Forest Stewardship Council). W większości przypadków to drewno z drzew które musiały zostać wycięte, tak aby utrzymać równowagę w ich leśnym ekosystemie i zrobić miejsce młodszym egzemplarzom. Drewno pozyskiwane do produkcji pochodzi więc z terenów, w których nacisk kładzie się na równowagę ekologiczną

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także akcje sadzenia drzew, w które angażuje się firma Plantwear. Do tej pory posadzili ich już ponad 2500 i planują kolejne edycje.

 

Drewniane łóżeczka dziecięce

Firma „Pan Łóżeczko”, Wojciech Pomarański produkuje drewniane łóżeczka dziecięce w najróżniejszych wersjach, konfiguracjach i kolorach. Wykonuje je całkowicie samodzielnie - począwszy od zakupu desek w tartaku, sklejek w hurtowni, okuć i farb w sklepach po elementy ozdobne wyszukane w sieci.

 

Tworzy łóżeczka w stylu „skandynawskim” o konstrukcji domku, czyli klasyczne „łóżeczko domek”. W jego stolarni królują łóżeczka „domki piętrowe” z tzw. zabudową w formie ścian z oknami, okiennicami, doniczkami i różnymi innymi dodatkami.

 

Wszystko dzieje się w jednym niedużym zakładzie, który prowadzący ten pomysł na biznes w drewnie współdzieli z tatą, który prowadzi stolarnię, zatrudnia pracowników i szkoli uczniów.

 

Od wyboru szkoły średniej – Technikum Przemysłu Drzewnego, zdania egzaminów zawodowych, po studia I i II stopnia do uzyskania tytułu Mistrza Stolarstwa pan Wojciech wiedział, że jego życie najprawdopodobniej będzie związane z drewnem. Dziś nie żałuje – praca przynosi mu mnóstwo satysfakcji.

 

Jego mottem jest: bezpieczeństwo ponad wygląd. Przede wszystkim drewno ze sprawdzonych źródeł, farby z atestem oraz mocna, stabilna konstrukcja samonośna, której nie trzeba mocować do ściany.

 

Oprócz drewnianych łóżeczek pan Wojciech wykonuje także sporadycznie drewniany skuterek dziecięcy, ozdoby, np. wielkanocne i malutkie łóżeczka np. dla schroniskowych kotów.

 

Praca stolarza nie jest łatwa, ale wykonywana z pasją owocuje pięknymi wytworami ludzkich rąk. Klienci to doceniają. Drewniane meble od zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a obecnie utalentowany rzemieślnik jest na wagę złota.

 

Piękno drewnianych ozdób

Nietuzinkowe produkty z drewna wytwarza także w swej pracowni firma Deskorama. Oferuje przedmioty dekoracyjne oraz użytkowe. Wszystkie produkty wykonane są własnoręcznie i nie posiadają identycznej kopii. Głównym materiałem, który jest wykorzystywany do projektów jest: dąb, orzech, sosna, olcha, topola oraz modrzew.

 

Oprócz drewnianych ramek do zdjęć, świeczników, desek do krojenia czy wieszaków firma ta oferuje również meble kuchenne oraz szafy i garderoby.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.48

Udostępnij artykuł:

Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego Edukido to zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem