Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, dlatego każdy produkt jest niepowtarzalny
Ręczne wykonanie, oryginalność, bogactwo wzorów - klienci coraz bardziej doceniają rękodzieło, pracę ludzkich rąk z dbałością o każdy detal wypływającą z prawdziwej pasji. Dzięki niej ich praca jest nie do podrobienia i naprawdę wartościowa. Zegarki, bransoletki, naszyjniki, okulary i inne akcesoria – wszystko to z wysokiej jakości drewna, produkowane w Polsce, tworzone z dbałością o ekologię – firma PLANTWEAR istnieje na rynku od siedmiu lat i dociera do coraz większej liczby osób.
Z tego artykułu dowiesz się:
- o działalności firmy PLANTWEAR;
- poznasz jej niepowtarzalne produkty - drewniane zegarki, biżuterię i akcesoria;
- dowiesz się, na czym polega fenoment takiego pomysłu na biznes
Firmę PLANTWEAR tworzą ludzie z pasją i ogromną wiedzą, a na jej czele stoi Ewelina Bury i Wiktor Pyrzyk. To z nimi rozmawiamy o ich pasji i planach na przyszłość.
Ewelina Adamczyk: Opowiedzcie Państwo trochę o swojej firmie.
Wiktor Pyrzyk: Plantwear istnieje od 2013 roku, a od 2014 roku prowadzimy własną produkcję. Zaczynaliśmy w garażu, a dziś posiadamy już pracownię z prawdziwego zdarzenia. Początkowo sprzedawaliśmy drewniane okulary, ale bardzo szybko okazało się, że jesteśmy naprawdę wymagający i zarówno jakość, jak i design importowanych produktów nie spełniała naszych oczekiwań. Podjęliśmy więc decyzję, że zaczniemy robić wszystko sami. I od blisko 7 lat dokładnie tym się zajmujemy.
Ewelina Bury: Od tego czasu powstało biuro kreatywno-marketingowe w Krakowie, otworzyliśmy dwa sklepy stacjonarne i planujemy kolejne punkty w największych miastach Polski. Chcemy też mocno rozwinąć nasze działania eksportowe, dlatego powiększamy zespół.
E.A.: Skąd akurat właśnie taki pomysł na biznes?
W.P.: Inspiracja przyszła zza oceanu. Byliśmy pod bardzo dużym wrażeniem drewnianych akcesoriów pewnej firmy i postanowiliśmy sprawdzić, jak takie rozwiązanie przyjmie się w Polsce i Europie.
E.A.: Tworzycie Państwo naprawdę piękne produkty z wykorzystaniem
naturalnego materiału przez co są one wyjątkowe i unikatowe, wyglądają
jak małe dzieła sztuki - kto je projektuje?
E.B.: Głównie ja się tym zajmuję, natomiast jest to często efektem pracy całego zespołu. Ktoś wpada na pomysł, dostrzegamy w tym potencjał i zaczynamy projektować dany produkt, potem tworzymy jego prototyp i testujemy. Jeśli spełni nasze oczekiwania, to trafia do sprzedaży.
E.A.: Jaki jest fenomen drewnianych czasomierzy, okularów, biżuterii itp.?
W.P.: Z uwagi na specyfikę materiału z jakim pracujemy, każdy nasz produkt jest jedyny w swoim rodzaju. To dlatego, że nie ma dwóch takich samych kawałków drewna i każdy jeden zegarek, biżuteria czy okulary będą się między sobą różnić.
E.A.: Drewniane produkty łączą w sobie obecność natury i wpisują się w
trend „eko" - czy zauważają Państwo rosnące zainteresowanie Państwa asortymentem?
E.B.: Tak, docieramy do coraz większej liczby osób. Wykorzystanie naturalnych materiałów jest dla nas bardzo ważne, dlatego szukamy nowych, lepszych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na środowisko. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także nasze akcje sadzenia drzew. Do tej pory posadziliśmy ich już ponad 2500 i planujemy kolejne edycje. Ludzie chętnie się w to angażują i cieszy ich ta inicjatywa.
E.A.: Jakie drewno wykorzystujecie Państwo w produkcji?
W.P.: Wykorzystujemy wiele różnych typów drewna. Od gatunków występujących w Polsce, takich jak klon czy dąb, po te bardziej egzotyczne jak padouk, wenge, heban.
E.A.: Warto zaznaczyć, że wszystkie Państwa zegarki produkowane są w Polsce. Czy te polskie produkty są doceniane za granicą?
W.P.: Jak najbardziej. To, co decyduje o naszej przewadze to niewątpliwie fakt, że faktycznie sami tworzymy nasze produkty i sami je projektujemy. W dodatku są w bardzo konkurencyjnych cenach na rynkach zagranicznych.
E.A.: Czego Państwu życzyć w dalszym rozwoju firmy?
E.B.: Może, żebyśmy nie stracili pasji wobec tego czym się zajmujemy. I wytrwałości. Z resztą damy sobie radę.
E.A.: I tego Państwu życzę. Dziękuję za rozmowę.

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Obowiązki osoby prowadzącej działalność nierejestrowaną

Wyjątkowa lista 10 mobilnych pomysłów na biznes w 2024 roku

Jaki biznes otworzyć na wsi - korzystaj z jej zasobów

Stworzenie własnego pomysłu na biznes

Zainwestuj w kawiarnię ze zwierzętami

Skąd wziąć dobry pomysł na biznes

Jak otworzyć swój biznes…bez pieniędzy cz. 1

TOP 15 WYJĄTKOWYCH KONCEPTÓW FRANCZYZOWYCH

Lista 20 wyjątkowych pomysłów na biznes w 2024 roku

Pomysłowy biznes rękodzielniczy. Unikatowe wzory dla wyjątkowych klientek

Szukasz pomysłu na biznes.Poznaj catering dietetyczny od kuchni
