zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Sukces w biznesie z myjnią parową

Sprzątanie to stały element codzienności – zarówno w mikro - (dom, samochód), jak i makroskali (przemysł, administracja publiczna, służba zdrowia). Świadczenie usług w tym zakresie może więc okazać się niezwykle dochodowym zajęciem. Zwłaszcza gdy postawimy na innowacyjne, ekologiczne, ekonomiczne oraz bardzo efektywne rozwiązanie w tym zakresie – mobilne myjnie parowe.    

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Mycie parowe w niczym nie ustępuje myciu aut na ręcznej myjni wodnej
  • Parą czyścimy do sucha, bez pozostawienia jakichkolwiek zabrudzeń
  • Z mycia parowego można więc uczynić czysty interes

Myjnia parowa – czysty interes 

Myjnia to nie novum – znane są nam te automatyczne, bezdotykowe i samoobsługowe. Jednak mycie parą nie należy jeszcze do usług powszechnych, ale jest bardzo obiecującą formą czyszczenia, o czym przekonał się założyciel myjni SteamPower, Jarosław Skóra: – Zauważyłem niszę w tego typu biznesie w mojej okolicy. Zacząłem się interesować tym tematem i wkrótce byłem już na prezentacji możliwości myjni parowych. Te są naprawdę imponujące, dlatego przyciągają zarówno inwestorów, jak i klientów końcowych. – Mycie parowe w niczym nie ustępuje myciu aut na ręcznej myjni wodnej. W wielu sytuacjach jest lepsze, ponieważ gorąca para wodna pod odpowiednim ciśnieniem dobrze penetruje trudno dostępne miejsca i pozbywa się z nich uciążliwych zabrudzeń – argumentuje swój biznesowy wybór Dariusz Marunowski, współwłaściciel myjni parowej EcoCzyścioszek. Parą czyścimy do sucha, bez pozostawienia jakichkolwiek zabrudzeń, bez hektolitrów wody, chemii czyszczącej i produkcji ścieków. Ekologicznie, ekonomicznie i – co ważne – skutecznie. Z mycia parowego można więc uczynić czysty interes – zarówno startując od zera, jak i rozszerzając już prowadzoną działalność (np. zakład mechaniczny, wulkanizacyjny czy firmę sprzątającą) o tę usługę.  

 

Mobilność, czyli mogę więcej

 

Mobilna myjnia parowa to coś więcej niż sprzęt czyszczący. To samochód (lub przyczepka) z niezbędną zabudową wraz z wyposażeniem umożliwiającym świadczenie usług czyszczenia parowego w dowolnym miejscu. I to jej atut. – Myjnia parowa ma więcej zastosowań niż tradycyjne myjnie wodne. Po pierwsze jest mobilna, co pozwala realizować usługi premium u klienta – w jego domu lub w firmie – podkreśla właściciel SteamPower. W ten sposób, gdzie klient nie może, tam myjnię się pośle, na czym zyskają obie strony – zarabiający usługodawca oraz zadowolony z elastyczności usługi klient. A jak wiadomo, dostosowanie się do jego potrzeb to klucz do sukcesu w biznesie, co potwierdza historia firmy EcoCzyścioszek: – Początkowo mój wspólnik prowadził usługi mobilne dla kilku klientów. Potem otworzył myjnię w garażu i tam ich przyjmował. Chcąc zwiększyć swoją widoczność, przeniósł myjnię na parking centrum handlowego, oferując wygodną usługę czyszczenia aut podczas zakupów. Dziś mamy już w Płocku dwie sprawnie funkcjonujące myjnie samochodowe. Jednak poza nimi prowadzimy również usługi wyjazdowe. Pracujemy w obszarze nawet do 100 km.

Jedna idea, wiele zastosowań  

Potencjał mobilnych myjni parowych jest praktycznie nieograniczony. Daleko wykracza poza czyszczenie aut. – Owszem, najczęściej czyścimy wnętrza samochodów, ale równie często podejmujemy się czyszczenia maszyn budowlanych i ciężarówek, tapicerki meblowej czy dywanów. Para niezwykle to ułatwia i usprawnia – przyznaje Jarosław Skóra ze SteamPower. Technologia parowa nie generuje ścieków,więc może być z powodzeniem stosowana we wnętrzach domów, hoteli, biur, a nawet serwerowni czy obiektów przemysłowych. Para zapewnia wysoki poziom czystości i dezynfekcji tam, gdzie jest to konieczne – w gastronomii, zakładach produkcji żywności, szkołach, komunikacji publicznej czy przestrzeniach medycznych. Błyskawicznie doprowadza do porządku elewacje, pomniki, chodniki, obiekty sportowe czy wielkogabarytowe środki transportu. – Często pierzemy kanapy, narożniki, pufy, krzesła lub dywany u klientów. Zlecane jest nam czyszczenie ciągników, ciężarówek, jak również kabin maszyn rolniczych. Czyściliśmy nawet łodzie i przyczepy kempingowe – mówi Dariusz Marunowski z EcoCzyścioszek. Narzędzie pracy jest więc bardzo plastyczne. Tylko od kreatywności i obrotności właściciela zależy, jak zostanie ono wykorzystane. 

Rozwiązanie gotowe do startu  

Tradycyjna droga od pomysłu do własnego biznesu zwykle jest wyboista i usłana formalnościami. A jakie doświadczenia w tej materii mają posiadacze myjni parowych Optima dystrybuowanych w Polsce przez firmę GreenSteam? – Z tego typu działalnością można wystartować z dnia na dzień, bez konieczności załatwiania czasochłonnych formalności związanych z pozwoleniami – wodnoprawymi czy środowiskowymi. Myjnie parowe nie wymagają ich, ponieważ są rozwiązaniem ekologicznym. Ponadto firma GreenSteam oferuje wszelkie niezbędne rozwiązania w postaci środków i sprzętu do mycia, czyszczenia oraz pielęgnacji samochodów. Wszystko jest dostępne w jednym miejscu. Łatwo i kompletnie na tyle, żeby urzeczywistnić pomysł na myjnię samochodową praktycznie od razu – odpowiada współwłaściciel myjni EcoCzyścioszek. Natomiast tak zaoszczędzony czas możemy zainwestować w rozwój firmy. Nie martwiąc się jednocześnie o finansowanie inwestycji, które może być realizowane także w ratach 0%, przez leasing lub dotację, w uzyskanie której zaangażuje się nieodpłatnie GreenSteam.   

Biznes, który ma w sobie parę  

Na start nie trzeba wiele – sprzęt plus ręce chętne do pracy. Koszty założenia i utrzymania mobilnej myjni parowej nie są wysokie (brak instalacji wodno-kanalizacyjnej, konieczności najmu lokalu, opłat za zużycie wody i produkcję ścieków). Pozwala to znacznie szybciej zdobyć upragnione zyski i przeobrazić się from zero to hero – jak założyciel myjnia SteamPower. – Początki były trudne – głównie ze względu na nowatorską metodę czyszczenia oraz naukę zarządzania firmą. Obecnie kalendarz mamy zapisany na tydzień, dwa do przodu, a w okresach przedświątecznych nie możemy podołać wszystkim zleceniom. Staramy się przyciągać do siebie pozytywnym wizerunkiem na Fanpage’u. Jednak nic nie działa tak dobrze jak polecenie zadowolonego klienta. Również posiadacze myjni EcoCzyścioczek z dumą chwalą się swoimi osiągnięciami: – W naszych dwóch myjniach pracuje 12 osób. Działamy 7 dni w tygodniu przez 10 godzin dziennie. Mamy pierwszych klientów flotowych na myjniach. Obok tego prowadzimy usługi mobilne i coraz częściej myjemy auta na wyjazdach. W Płocku jesteśmy już rozpoznawalną marką. Miesięcznie obsługujemy ponad 500 klientów, z czego ponad 60% to stali bywalcy. To tylko przykłady, ale dobitnie pokazujące, że ten biznes ma w sobie parę. Wystarczy chcieć skorzystać, a można dołączyć do grona zadowolonych przedsiębiorców.

 

 

Green Steam
ul. Krakowska 106, 32-010 Luborzyca
tel: +48 883 203 111
formularz@greensteam.pl
https://myjnie-parowe.biz/

 

Materiał Partnera

 


 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.42

Udostępnij artykuł:

Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem