zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Zastosowania odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacz przemysłowy z dużą siłą ssania to dobre rozwiązanie na budowie, w warsztacie lub garażu. Można go używać w domu, ale ma również komercyjne zastosowanie. Odkurzacz przemysłowy potrafi wciągnąć pył, gips, gładź czy gruz. Na rynku dostępnych jest wiele odkurzaczy do czyszczenia na sucho i mokro, które cechują się dużą pojemnością i silną mocą ssania.

Odkurzacze przemysłowe - zastosowanie  

Odkurzacz do czyszczenia na sucho i mokro to sprzęt, który cechuje się lepszymi właściwościami niż tradycyjne odkurzacze. Poza większą siłą ssania potrafią one skuteczniej usunąć zanieczyszczenia w tym mokre, tłuste i lepkie plamy.

Odkurzacz przemysłowy radzi sobie z kurzem i pyłem, a niektóre wersje posiadają także możliwość prania dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych. Z uwagi na to są często wykorzystane przez firmy sprzątające oraz ekipy remontowo-budowlane. Firma TenRent posiada w swojej ofercie szeroki wybór odkurzaczy przemysłowych od lekkiego odkurzacza plecakowego do schodów czy holi, odkurzacza do korytarza, po odkurzacz kolumnowy do czyszczenia powierzchni biurowych. Asortyment firmy znajdziesz pod tym adresem: tenrent.pl. 

Na rynku występuje wiele odkurzaczy przemysłowych. Należą do nich odkurzacze: 

  • do gipsu – umożliwią uprzątnięcie zabrudzeń powstałych podczas remontu; 
  • bezworkowe – bezproblemowa obsługa bez konieczności wymiany worków; 
  •  z funkcją dmuchawy – posiada dwa otwory, które umożliwiają przełączenie na funkcję dmuchawy; 
  • z regulacją siły ssania – można dowolnie regulować moc ssania w zależności od odkurzanej powierzchni czy zabrudzeń; 
  • elektryczne.  

Odkurzacz plecakowy – szczególny rodzaj odkurzacza 

Odkurzacz plecakowy to dobra opcja do miejsc, gdzie transport na kółkach czy przenoszenie standardowego odkurzacza jest utrudnione na przykład z racji wykonywania prac na wysokości lub występowania schodów, czy rusztowań. To idealne urządzenie do sprzątania teatrów, kin, sklepów czy autobusów. Odkurzacz plecakowy to lekki, ergonomiczny i cichy sprzęt. Zapewnia wygodę użytkowania i ułatwia sprzątanie w miejscach wrażliwych na hałasy. Jego wysokie parametry pracy umożliwiają skuteczne i komfortowe użytkowanie. 

Niektóre odkurzacze plecakowe zasilane akumulatorowo posiadają funkcje pamięci trybu pracy, co ułatwia włączenie urządzenia na takich samym ustawieniach, jak w momencie wyłączenia. Dodatkowo współpracują z elektronarzędziami.  

Przy odkurzaczach plecakowych istotne jest zasilanie. Często są one bezprzewodowe i zasilane za pomocą akumulatorów. Akumulatory służą do magazynowania energii elektrycznej i oddają zgromadzoną energię w bezpieczny sposób. Takie działanie cechuje akumulator litowo-jonowy, który jest wielokrotnego użytku – można go ładować i rozładowywać. Taka opcja to dobre rozwiązanie przez to, że używamy odkurzacza, nie mając przy sobie gniazdka elektrycznego, nie zawadza nam kabel i nie ogranicza nas jego długość.  

Minusem może być jedynie czas ładowania akumulatora. Odkurzacze przemysłowe mają bezszczotkowy silnik prądu stałego, czyli najnowocześniejszy typ silnika. W tego typu odkurzaczach ważne są filtry. Istotna jest także pojemność zbiornika lub worka, jaki znajduje się w odkurzaczu. 

  artykuł sponsorowany

  

  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.69

Udostępnij artykuł:

Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem