zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pieczątka w biznesie – do jakich celów można ją wykorzystać

Z prowadzeniem działalności gospodarczej nierozerwalnie łączy się z przygotowywanie faktur, sprawozdań, umów i wielu innych dokumentów, stąd tak przydatnym narzędziem do ich znakowania jest pieczątka firmowa. Choć niewielka, to jednak potrafi znacznie usprawnić i przyśpieszyć prace biurowe. Wybierając automat jednej z zaufanych firm takich jak Trodat, Colop czy Wagraf można być pewnym doskonałej jakości odbicia podczas każdego stemplowania. Jaką pieczątkę warto wybrać do działalności firmowej? Przeczytajcie.

Tradycyjna pieczątka firmowa

Klasyczny automat jest jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych pieczątek biurowych. Taka pieczątkowa firmowa przyda się w trakcie przygotowywania wielu ważnych dokumentów. Niektóre automaty pieczątek mogą pomieścić nawet 9 linii tekstu, podczas kiedy inne tylko 2. Właśnie dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto się na spokojnie zastanowić, co chcemy, aby znalazło się na pieczątce.

Najważniejsze informacje na pieczątce firmowej:

 • pełna nazwa firmy lub spółki, a w przypadku osoby fizycznej jej imię i nazwisko;
 • imię oraz nazwisko właściciela;
 • adres siedziby firmy;
 • NIP.

Najważniejsze informacje na pieczątce spółki prawa handlowego:

 • oznaczenie sądu rejestrowego;
 • wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego (spółka akcyjna).

Dodatkowe informacje, które mogą się znaleźć na pieczątce firmowej to:

 • logotyp firmy;
 • e-mail oraz numer telefonu;
 • adres strony internetowej.

Jeśli wybierzemy już rodzaj pieczątki dla swoich działań zawodowych, a także wiemy, co ma się na niej znaleźć, to w następnej kolejności trzeba zastanowić się nad jej wzorem. Najlepiej poszukać ciekawych inspiracji w sieci, by móc stworzyć wspaniały projekt własnej pieczątki firmowej. Przy zakupie stempla warto z rozmysłem dobrać kolor oraz rodzaj tuszu, bez względu na to, czy jest to nowoczesny automat, czy tradycyjny stempel.

Datowniki i numeratory w firmie

Oprócz tradycyjnych pieczątek firmowych w biurze przydatne będą również datowniki i numeratory, gdyż sprzyjają szybkości i automatyzacji pracy. Każda osoba, która na co dzień przygotowuje faktury i różne dokumenty kosztowe wie, że ręczne stemplowanie jest dość nużące, dodatkowo można łatwo popełnić błąd. Datownik to inaczej pieczątka z datą, która jest powszechnie wykorzystywana w urzędach, sprawdza się do przyspieszenia prac biurowych, księgowych, jest popularna wśród prawników oraz pracowników innych zawodów, którzy na co dzień mają do czynienia z dużą liczbą dokumentów.

Możliwości wykorzystania datownika w firmie:

 • do sygnowania korespondencji np. umieszczenia daty nadesłania lub wpływu listu, przesyłki pocztowej czy paczki;
 • do oznaczania daty wystawienia dokumentu np. rachunku lub faktury;
 • do oznakowania dokumentów z datą wpływu należności;
 • do podbijania różnego typu umów, a szczególności tych, które podpisujemy z podwykonawcami.

Poza zwykłymi datownikami w ofercie firmy Stampler.pl dostępne są również datowniki z tekstem, dzięki którym od razu treść i data są wybijane na kartce jednocześnie. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które oszczędza czas potrzebny na wykonanie rutynowych czynności i automatyzuje prace biurowe.

Numeratory z kolei są to niezawodne pieczątki, za których pomocą można wykonać serię odbić z wybranym numerem. W zależności od modelu można wybrać liczbę powtórzeń, po których następuje zmiana numeru albo samodzielnie ustawić położenie cyfr.

Możliwości wykorzystania numeratorów w firmie:

 • do podbijania dokumentów, przykładowo faktur, które muszą mieć indywidualny numer lub serię identycznych numerów;
 • do archiwizacji dokumentów ścisłego zarachowania;
 • do numerowania wielostronicowych dokumentów.

Pieczątka kieszonkowa w terenie

To kolejny bardzo dobry wybór dla przedsiębiorców. Pieczątki kieszonkowe są przede wszystkim niewielkie, estetyczne, nowocześnie zaprojektowane, a przy tym doskonale pełnią swoją funkcję. Jednym z ich największych atutów jest niewielki rozmiar. Pieczątka kieszonkowa to inaczej taki stempel, który zmieści się w kieszeni. To doskonałe, podręczne narzędzie, które można zabrać ze sobą wszędzie do pracy w terenie: w podróż służbową, na spotkanie biznesowe z klientem czy kontrahentami i wiele innych.

 

Pieczątki kieszonkowe są atrakcyjnym narzędziem firmowym ze względu na:

 • mały rozmiar,
 • niewielką wagę,
 • prostotę użytkowania,
 • solidność,
 • możliwości wykorzystania w każdym miejscu oraz czasie,
 • wygodę przenoszenia.

Innym pomysłem na pieczątkę kieszonkową są eleganckie długopisy firmy Heri Styling i Heri Diagonal oraz pióra Heri New Promesa, które cechują się unikatowym designem i wygodą użytkowania. Pieczątki takie mogą pomieścić 3, a nawet 4 linijki tekstu małą czcionką. Ich wykorzystanie jest indywidualnym i nowatorskim rozwiązaniem.

Pieczątka jako forma reklamy

Stempel może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale także być sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. Jednym ze sposobów na zwrócenie uwagi klienta na swoją firmę jest umieszczenie na pieczątce logo. To dobry pomysł na to, by w sposób profesjonalny rozpocząć budowanie wizerunku. Logo wpływa na wyobrażenie, jakie ma o firmie klient. Pieczątka z logo jest bardziej oryginalna, pozwala identyfikować firmę, zwiększa jej prestiż i wyraża szacunek oraz dbałość o przedsiębiorstwo. Taką pieczątką można oznaczyć codziennie używaną papeterię, notesy i inne gadżety rozdawane klientom, by zwiększyć u nich świadomość marki. Pieczątki reklamowe szczególnie dobrze sprawdzą się w niewielkiej interesach, które jeszcze nie stawiają na cele masowe.

Kolejnym sposobem na to, by zaznaczyć swoją przewagę nad innymi firmami w branży jest zamówienie pieczątki z faksymile. Jest to nic innego jak umieszczona na pieczątce kopia odręcznego podpisu. Taka pieczątka może być wykorzystywana do stemplowania mniej ważnych dokumentów czy korespondencji z klientami. Pieczątka z faksymile doskonale sprawdzi się do znakowania kartek okolicznościowych, informatorów czy broszur wysyłanych przez firmy do klientów. Taka pieczątka wygląda znacznie bardziej profesjonalnie.

Pieczątka w firmie – niewielki, ale funkcjonalny gadżet

Pieczątki należą do bardzo praktycznych akcesoriów, które przydają się w każdej firmie. Mogą zwiększyć wydajność pracowników w firmie, a także usprawnić wiele procesów biznesowych. Duży wybór automatów samotuszujących pozwoli każdemu przedsiębiorcy dobrać rozwiązanie zgodne z własnymi potrzebami. Samo zamówienie pieczątki można złożyć online, korzystając ze specjalnego edytora, który krok po kroku pozwala określić wymagania dotyczące pieczątki.

materiał partnera

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.33

Udostępnij artykuł:

Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę Fitness na trampolinach. Skokami po zdrowie i super sylwetkę
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem