zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Jaki rodzaj hali wybrać

Jaki rodzaj hali wybrać? Wielu inwestorów zadaje sobie to pytanie, przystępując do zwiększenia produkcji czy otworzenia nowego biznesu. Tymczasem jeszcze kilkanaście lat temu wybór był dość prosty. Dziś należy rozeznać się w trendach i wybrać rodzaj hali dostosowany do potrzeb rynku.

 

Czynniki, na które musisz zwrócić uwagę

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj hali wybrać, należy najpierw porównać kilka aspektów najpopularniejszych konstrukcji. Są to: czas budowy, koszt, trwałość, bezpieczeństwo i dostosowanie do potrzeb inwestora.

  1. Czas budowy

Czas to pieniądz i każdy przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego pierwszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, kiedy nie wiesz, jaki rodzaj hali wybrać, jest właśnie czas.

 

Obecnie najszybszą w zbudowaniu konstrukcją jest hala stalowa. Można ją postawić już w miesiąc, a wszystko to dzięki jej specyficznej budowie. Polega ona na składaniu gotowych już elementów, podobnie do klocków.

 

Hala murowana powstaje w kilka miesięcy, a żelbetowa wymaga poświęcenia 20-30 tygodni. Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystko zależy od projektu i wykonawcy.

  1. Koszt

Kolejnym ważnym aspektem jest niewątpliwie koszt, a fakty są takie, że najtańsza hala to hala stalowa. Dzieje się tak za sprawą szybkiej budowy i relatywnie taniej konstrukcji. Specjaliści zachęcają do wyboru tej opcji, zaznaczając jednak, aby wybrać dobrego wykonawcę. 

 

Niemniej, na pytanie, jaki rodzaj hali wybrać, nie należy jednoznacznie odpowiadać: tani. Kluczem do sukcesu są wcześniej wspomniane wykonawstwo oraz konstrukcja dopasowana do potrzeb inwestora.

  1. Trwałość

Najbardziej trwałe hale to z pewnością hale żelbetowe. Są one stawiane w ekstremalnych warunkach, np. na terenach zagrożonych różnymi klęskami żywiołowymi.

 

Nie oznacza to jednak, że pozostałe obiekty są nietrwałe. Zarówno hale ze stali, jak i murowane sprawdzają się świetnie w polskich warunkach.

  1. Bezpieczeństwo

Jaki rodzaj hali wybrać? Na pewno ten gwarantujący bezpieczeństwo. Pojawia się jednak pytanie: jaka hala jest bezpieczna?

 

Bezpieczna budowla nie ma za wiele wspólnego z rodzajem konstrukcji i użytym materiałem. W tym przypadku należy raz jeszcze podkreślić wagę rzetelnego wykonawstwa. Niebezpieczna hala to hala źle zbudowana, nie żelbetowa czy stalowa.

  1. Dostosowanie do potrzeb

Ostateczna decyzja, jaki rodzaj hali wybrać, powinna być zależna od planów jej wykorzystania.

 

Jeśli nie planujesz rozbudowy hali czy zmiany jej przeznaczenia, możesz wybrać tradycyjne budownictwo. Jeżeli nie jesteś jednak pewien, czy za rok, dwa hala dalej będzie spełniała to samo zadanie (a może w ogóle nie będzie potrzebna?), to powinieneś wybrać budynek stalowy. To jedyna konstrukcja, którą można bez problemu rozbudować, zdemontować i przenieść w inne miejsce.

 

Trudny wybór?

 

Aby wiedzieć, jaki rodzaj hali wybrać, warto poradzić się specjalistów. Pamiętaj jednak, żeby wybrać firmę z doświadczeniem i rekomendacjami.

 

Źródło zdjęcia głównego: Pobrane ze strony producenta hal stalowych - Commercecon.pl

materiał partnera

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.34

Udostępnij artykuł:

Al.Capone specjaliści od alkoholu Al.Capone specjaliści od alkoholu
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem