zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Z jakiej firmy kurierskiej skorzystać

Wysyłanie paczek stało się ostatnimi laty bardzo popularne. Nie tylko ze względu na duży wzrost popularności zakupów internetowych, lecz również z uwagi na znacznie mniejszy koszt wysyłania przesyłek. Duża popularność usług kurierskich spowodowała, że na rynku pojawiła się spora liczba firm świadczących takie usługi. Sprawiło to, że klienci dość często mają bardzo duży problem związany z wybraniem odpowiedniej dla siebie oferty.

W jaki sposób można nadać paczkę kurierską?

Jeśli chce się wysłać paczkę kurierską, w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, gdzie szukać odpowiednich dla siebie ofert. W którym miejscu można znaleźć np. porównanie firm kurierskich i na podstawie tego dokonać odpowiedniego wyboru?

Kuriera po paczkę można zamówić na dwa sposoby. Przede wszystkim można wejść na stronę jednej z firm i tam poprzez odpowiedni formularz zamówić przesyłkę. Jest to jednak dość słaby pomysł z dwóch powodów. Otrzymuje się w ten sposób dostęp tylko do jednej oferty, która jak się okazuje, jest dość kosztowna. Dlatego też wielu klientów wybiera drugi sposób na wysłanie paczki, czyli skorzystanie z brokera kurierskiego.

Czym jest taka firma? Jest to specjalna strona, na której obecne są oferty wielu firm kurierskich, które współpracują z danym brokerem. Dzięki temu w jednym miejscu klient ma dostęp do wszystkich ofert, może je porównywać i oczywiście od razu zamówić, gdy któraś przypadnie mu do gustu. Co również niezwykle ważne, zamawianie paczek przez brokera kurierskiego jest zwyczajnie tańsze niż korzystanie z bezpośrednich stron internetowych kurierów.

Wybieramy firmę kurierską

Jeśli kogoś nie przekonują zalety towarzyszące korzystaniu z usług brokera kurierskiego, powinien zainteresować się stroną konkretnej firmy kurierskiej. Jak taką wybrać?

Problem w tym wypadku okazuje się dość prozaiczny, ponieważ z reguły mało kto zna więcej niż dwie firmy zajmujące się dostarczaniem paczek. Warto więc przypomnieć sobie to, jaki kurier pracuje w naszej okolicy i jakie może odebrać od nas przesyłki. Przede wszystkim warto w tym miejscu wymienić zdecydowanych liderów rynku, czyli w tym wypadku polską firmę InPost, a także zagraniczne - kurier DHL i UPS.

Oprócz nich bardzo często spotkać się można z kurierem DPD i GLS. Nieco mniej popularnym, choć nadal bardzo atrakcyjnym jest kurier FedEx. Oczywiście, jeśli ktoś jest przywiązany do oferty polskiego narodowego przewoźnika, to również Poczta Polska posiada swoje własne usługi kurierskie pod nazwą Pocztex.

Czy warto korzystać z brokera kurierskiego?

Drugim sposobem wybierania firmy kurierskiej, któremu warto się bliżej przyjrzeć, jest zamawianie kuriera poprzez brokera. Jak to dokładnie działa i dlaczego warto z tej propozycji skorzystać?

Wchodząc na stronę danego brokera, otrzymuje się dostęp do wszystkich wymienionych wyżej firm. Można na spokojnie porównać ich oferty, czas realizacji wysyłek, a także oczywiście ceny. Możliwe jest dzięki temu bardzo szybkie, a co najważniejsze bardzo łatwe porównanie wszystkich firm. Jest to szczególnie cenna wiadomość dla tych osób, które nie mają dużego doświadczenia w wysyłaniu paczek i zwyczajnie mogą być nieco zagubione podczas samodzielnych poszukiwań.

Czy jest jakaś strona tego typu, którą w pierwszej kolejności można polecić? Jak się okazuje tak, a jest nią bez wątpienia Allekurier.pl. Bezdyskusyjną zaletą tego brokera jest niezwykle niska cena przesyłek kurierskich, która często jest tańsza nawet o 70% niż oficjalne ceny dostępne przez stronę danego przewoźnika.

artykuł sponsorowany

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.60

Udostępnij artykuł:

Niebo w mieście Niebo w mieście
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem