zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes z pięknymi zapachami przez życie

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Osoby, które związały swój biznes z firmą Mary Kay są tego najlepszym przykładem. Sieć niezależnych konsultantek tej marki objęła nie tylko duże miasta, ale i takie zaledwie 20-30-tysięczne. Przekonał je do tego sam pomysł na biznes sprawdzony już w wielu krajach, ale i jasne zasady jego prowadzenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Osoby, które związały swój biznes z firmą Mary Kay są tego najlepszym przykładem. Sieć niezależnych konsultantek tej marki objęła nie tylko duże miasta, ale i takie zaledwie 20-30-tysięczne. Przekonał je do tego sam pomysł na biznes sprawdzony już w wielu krajach, ale i jasne zasady jego prowadzenia.

Tekst Krystyna Paszkowska 

Spora grupa konsultantek Mary Kay miała już wcześniej doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Tym bardziej godna podkreślenia jest decyzja o zostaniu Niezależną Konsultantką Mary Kay. Panie podkreślają, że Mary Kay jest firmą przeznaczoną dla osób, które chcą się rozwijać, cenią sobie niezależność.

Jak rozpocząć "pachnący biznes" ?

Dorota Dubiella-Szramke, Niezależna Konsultantka Mary Kay prowadzi działalność gospodarczą od 1995 roku. Początkowo był to sklep wielobranżowy. Od kilku lat związała się z Mary Kay. Pani Dorota podkreśla, że zaletą obecnej pracy jest choćby fakt, że prowadząc sklep musiała fizycznie w nim przebywać i pilnować obsługę, teraz nie jest to wymagane. - W ramach budowania zespołu mam swoje konsultantki - mówi Dorota Dubiella-Szramke. - To już nie wymaga stałej pieczy. Czasem potrzebne jest jedynie wsparcie. Tak się dzieje na przykład wtedy, gdy któraś z konsultantek zachoruje, czy też w grę wchodzą inne nieprzewidziane okoliczności. Bardzo ważną zaletą prowadzenia takiego biznesu jest możliwość swobodnego dysponowania czasem, ustalania optymalnego dla siebie grafiku zajęć. 

Jak można zostać konsultantką Mary Kay?

Wioletta Jasińska, Niezależna Konsultantka Mary Kay - Żeby wejść do firmy Mary Kay i prowadzić swój własny biznes należy zamówić pakiet startowy - mówi. - Pakiety startowe są w różnej cenie, w zależności od tego co w danym zestawie się znajduje. Najtańszy pakiet startowy kosztuje niecałe 500 zł. Ja jednak polecam pakiety w wyższych cenach ponieważ znajduje się w nich więcej kosmetyków. Możemy je potem zaoferować swoim klientkom. Druga sprawa, to organizacja spotkania kosmetycznego. Dzięki produktom, które kupujemy w pakiecie startowym możemy przeprowadzić spotkanie kosmetyczne. Nikomu nie sprzedajemy przysłowiowego kota w worku. Każda pani ma prawo wypróbować za darmo nasze kosmetyki właśnie na warsztacie pielęgnacyjno-kosmetycznym. No i trzecie zadanie, to pozyskiwanie klientek. Można je pozyskiwać naprawdę w różnych miejscach: w sklepach, kinach, u swoich znajomych, przyjaciół, z polecenia. Można chodzić do różnych instytucji: publicznych, państwowych, społecznych, niepublicznych, do szkół, przedszkoli itd. To zależy tylko od inwencji i zaangażowania oraz, od tego co będziesz chciała zrobić. Ile będziesz chciała osiągnąć w tym biznesie. Przede wszystkim żeby móc osiągnąć sukces powinno się organizować bardzo dużo spotkań, wtedy spotykasz swoje potencjalne klientki i budować swój własny zespół. 

Czy potrzebny jest biznesplan ?

Biznesplan jest dokumentem, który pomaga w rozwoju przedsiębiorstwa, zawiera zestaw instrukcji dotyczących jego działalności.Wioletta Jasińska podkreśla, że biznes w Mary Kay jest naprawdę prosty, ale nie jest łatwy. - Prosty ponieważ posiada świetny biznesplan, który jest wykładany na uczelniach całego świata - zaznacza. - Jest to biznes liniowy, ale wchodząc do tego biznesu konsultantka już sama pracuje na siebie. Nie pracuje na osobę, która ją wprowadziła, ale sama może pracować na siebie i budować własną przyszłość. Im więcej poświęci czasu na ten biznes, tym większe osiągnie efekty. W zależności od zaangażowania może zarabiać od 100 zł, 200 zł, 300 zł po kilka, a nawet w późniejszym czasie, po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.  - Kosmetyki same się wybronią, bo są bardzo dobrej jakości i kobiety, które ich używają same potem wracają - podkreśla pani Wioletta. - Mam stałe klientki, które do mnie przychodzą, dzwonią, chcą po raz kolejny zamawiać, bo widzą konkretne efekty. Dlatego nie musimy się bać wejścia do Mary Kay, bo wiemy co mamy. Firma daje 100-procentową pewność, że nasze kosmetyki są rewelacyjne. Jeżeli nawet klientka kupi kosmetyk, to może w ciągu dwóch tygodni go wymienić lub zwrócić. Firma jest godna polecenia i wszystko jest przejrzyście wyjaśnione. 

Co przyświeca marce May Kay ?

Niewiele firm może poszczycić się tak bogatym dziedzictwem jak Mary Kay Inc. Żyłka biznesowa Mary Kay Ash w połączeniu z dążeniem do pomocy kobietom w osiągnięciu rozwoju osobistego i sukcesu finansowego pozwoliła jej na stworzenie firmy, która stała się jedną z największych na świecie firm z branży sprzedaży bezpośredniej kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. Pracownicy Mary Kay oraz Niezależne Konsultantki Kosmetyczne Mary Kay poświęcają się idei wzbogacania życia kobiet poprzez przestrzeganie Złotej Zasady, wykazywanie się duchem altruizmu, wyważone priorytety oraz sprawianie, by inni ludzie czuli się dzięki nam ważni. Od 1963 roku Mary Kay Ash i jej firma dają innym wzór do naśladowania, przestrzegając tych nadrzędnych zasad. Przyjrzyjmy się kamieniom milowym firmy, aby dowiedzieć się, jak "Sposób na życie Mary Kay" zmienił świat...- czytamy na internetowej stronie firmowej.  

red.

Zdjęcie autorstwa Mateusz Dach z Pexels

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.55

Udostępnij artykuł:

Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy Co jest kluczowe w szkoleniu franczyzobiorcy
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem