zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Camping- Biznes pod chmurką

Wraz z modą na domowe ciasta, ręcznie szyte ubranka dla niemowląt i dzieci czy też robótkami ręcznymi wraca moda na wakacje pod namiotem. Obecnie wakacje spędza tak coraz więcej Polaków. Zachęcają nie tylko ceny.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie warunki należy spełnić, aby założyć camping. Gdzie można uzyskać pomoc podczas załatwiania formalności oraz jakie atrakcje mogą być w takim miejscu.

Turystyka kempingowa spełnia wymogi aktywnego wypoczynku, w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem naturalnym.

 

W zgodzie z prawem

Polska Federacja Campingu i Caravaningu określa wymagania organizacyjne, jakie musi spełniać przedsiębiorca, który chce świadczyć usługi w zakresie prowadzenia obiektu hotelarskiego będącego kempingiem. I tak, obligują go zapisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach turystycznych (Dz. U. z 2004 r. Nr223, poz. 2268, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 roku w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 22, poz. 169). Tworząc kemping, najlepiej zgłosić się do właściwego Urzędu Marszałkowskiego. Tam zainteresowany znajdzie wymagane wnioski, które trzeba złożyć i wszelkie informacje istotne dla początkujących w tej materii. Co ważne, trzeba być na bieżąco z kwestiami prawnymi – nie tylko w momencie zakładania kempingu, ale przez cały okres budowy i prowadzenia obiektu, ponieważ prawo się zmienia.
Przystępując do organizacji campingu przyszły właściciel powinien zapoznać się z lokalnym planem zagospodarowania przewidzianym dla terenu, na którym ma powstać camping. Zamierzona inwestycja musi być zgodna z planem zagospodarowania terenu, na którym ma powstać camping. Jeśli jest zgodna, przyszły właściciel uzyska zgodę na budowę campingu. W zależności od zasobów finansowych przyszłego właściciela, organizacja campingu może być rozłożona na etapy.

Sporo pracy

Przy założeniu takiego biznesu jest trochę pracy. Na początku trzeba mieć położone w pięknej okolicy miejsce. Najlepiej, aby to była działka własna, ponieważ odchodzą koszty dzierżawy. Teren musi być ogrodzony, istotną rolę odgrywa dogodny i bezkolizyjny dojazd. Powinien być całodobowy dozór. Teren campingu powinien być oświetlony oraz doprowadzone media takie jak: prąd, gaz, woda, kanalizacja. W takim miejscu muszą być też śmietniki.

Atrakcje na campingu
Oprócz standardu jaki, jest na danym campingu, ważne są również jego atrakcje i położenie: odległość od zbiornika wodnego, miejsce do uprawiania różnych sportów, place zabaw dla dzieci, miejsca rozrywki, gdzie można zagrać np. w bilarda. Ludzie przyjeżdżający na camping, chcą wypocząć, ale nie chcą się nudzić! Nowoczesne campingi oddają do dyspozycji najmłodszych gości place zabaw, trampolinę, tenis stołowy, gry zręcznościowe, piłkarzyki, świetlicę z tv czy wypożyczalnię rowerów. Także bezprzewodowy internet Wi-FI na najlepszych campingach to norma.


Zabawy z atestem
Plac zabaw na campingu powinien być. Miejsce to musi być bezpieczne. Może on zostać wyposażony tylko w piaskownicę, a może być też bardziej zagospodarowany i atrakcyjny dla dzieci. Koszt wykonania placu zabaw może wynosić od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Rozbieżność zależy od tego, co będzie się znajdowało na placu zabaw i jaką powierzchnię zajmie. Czy będą to konstrukcje stalowe, drewniane. Ilość zabawek, piaskownice, huśtawki, zabawki sprężynowe, domki itp. Kolejnym elementem to nawierzchnia placu zabaw, która jest istotnym czynnikiem wpływającym na cenę placu zabaw. Trawnik, naturalna nawierzchnia jest tanim kosztem wykonania. Kolejny popularny rodzaj nawierzchni na placu zabaw to nawierzchnia piaskowa. Nieco droższe są nawierzchnie wykonane ze żwiru frakcji 2-8 mm. Najdroższe rozwiązania w przypadku nawierzchni placu zabaw są nawierzchnie syntetyczne, oraz sztuczna trawa.

 

Ważna reklama.
Trzeba pamiętać o reklamie. To ona pozwoli dotrzeć z ofertą do caravaningowców. Zanim ludzie będą sobie polecać i przekazywać opinię o danym kempingu, trzeba zainwestować w promocję. Dobrym sposobem na informację jest stworzenie i wypozycjonowanie strony w Internecie. Wydrukować ulotki i zostawić je w różnych miejscach.

Ten typ wypoczynku najbardziej upodobały sobie rodziny z dziećmi. Z tego powodu wiele campingów wyspecjalizowało się w ich obsłudze

 

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.33

Udostępnij artykuł:

Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto Franczyza - pod obcym szyldem, ale na własne konto
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem