zaloguj
PRZEWIŃ

Biznes z kawą, książką i misją. Franczyza Niebo w mieście

System franczyzowy

Co trzeba zrobić, by stworzyć unikatowe połączenie kawiarniowego biznesu z promocją myśli i kultury chrześcijańskiej? Przede wszystkim zanim postawimy na misyjność wcześniej musimy zadbać o dobry bznesplan. W tym bardzo pomocny jest system franczyzowy. W tym celu na stronie franczyzodawców wypełniamy specjalną ankietę, zawierającą pytaniaz zakresu promocji, marketingu oraz prowadzenia gastronomii. Są pytania o konkretne, kłpotliwe sytuacje, w których możemy się znaleźć za sprawą klientów, a takżę pytania o nasze zainteresowania, a nawet rozumienie pewnych cytatów z Biblii. 

Serwowanie kaw opiera się na marce Attibassi podanej w proporcjach 50 proc. arabica i 50 proc. robusta, co nawiązuje do sloganu sieci: „50% arabica, 50% robusta i 100% Ewangelia”.

 

Wieczory z pasją w „aptece po schodkach”

Znakiem rozpoznawczym są m.in. spotkania autorskie z cyklu „Wieczór z pasją”, na których właściciele lokali goszczą rozmaitych twórców: pisarzy, publicystów, muzyków, ewangelizatorów i wszystkich tych, którym bliska jest kultura wiary. Lokal w Tczewie gościł podróżników np. w czasie spotkania z Łopasińskimi. Na wieczorach muzycznych pojawiają się też chóry i zespoły z lokalnych parafii.

Co ciekawe starsi tczewianie pamiętają, że niegdyś w tym miejscu istniała tzw. „apteka po schodkach”...

- Gdy zaczynaliśmy nie było odpowiednich podług, sufitów – w zasadzie otrzymaliśmy surową nieruchomość, którą trzeba było przystosować do naszego pomysłu - wspomina Sławomir Lis właściciel tczewskiej Kawiarnio – księgarni, którą prowadzi z żoną. - Przygotowania zajęły nam ok. pół roku. Dla nas bardzo ważne było odpowiednie usytuowanie przyszłego lokalu. Chcieliśmy by znajdowało się ono na ruchliwej ulicy. I tak też się stało. Z uwagi na specyficzną grupę docelową bliskość kościoła nie jest bez znaczenia.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.09

Udostępnij artykuł:

Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes Fastfood z foodtrucka pomysłem na biznes
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem