5 pomysłów na dziergane ozdoby do domu

1. Sweterki na kubeczki

Ocieplacze na kubki to nowoczesny i bardzo efektowny zamiennik koszyczka do szklanek. Zakładany na kubek wełniany sweterek sprawia, że osoba korzystająca z niego nie poparzy sobie dłoni gorącym napojem. Z drugiej strony sweterek pozwala dłużej utrzymać ciepło napoju.

2. Podstawki pod szklanki

Serwetki i podkładki pod szklanki nie cieszą się już taką popularnością jak dawniej. Za to coraz chętniej pod szklanki i kubeczki układane są dziergane podkładki. Najczęściej spotykane są podkładki okrągłe, jednak w internecie można znaleźć zdjęcia podkładek w kształcie owoców, zwierząt czy kwiatów. W okresie świątecznym ogromną popularnością cieszyły się podkładki w kształcie gwiazdek, a w okresie Walentynkowym – serduszka.

3. Poszewki na poduszki

Dekoracyjne poszewki na poduszki wykonane z włóczki to hit ostatnich miesięcy. W sklepach można kupić modele przypominające swoim wyglądem sweterki robione na drutach. Znacznie rzadziej w sprzedaży pojawiają się poszewki wykonywane na szydełku. Jeśli ktoś jest uparty i koniecznie chce mieć poszewki dziergane w domu, to znajdzie je w sklepach z rękodziełem. Jeśli zaś marzy o takiej poszewce może wykonać ją samodzielnie. Większość wzorów jest bardzo prosta, więc poradzi sobie z nimi nawet początkujący.

4. Koce i kapy na łóżko

Znacznie więcej włóczki oraz umiejętności wymaga wykonanie koca lub kapy na łóżko. W tym wypadku konieczne jest również ogromne samozaparcie, które pozwoli zacząć i skończyć robótkę. Dla wielu rękodzielniczek wykonanie drobnych dekoracji do domu to żaden problem. Kłopot pojawia się kiedy trzeba wydziergać duże płachty, bo praca wydaje się nudna i monotonna. Jednakże jej efekty są godne pozazdroszczenia.

5. Organizery

Organizery pojawiły się w naszych domach już dawno. Wykorzystywane są do różnych rzeczy. Jedne pozwalają utrzymać porządek w szafkach, do innych można włożyć przybory kosmetyczne lub artykuły biurowe. Organizery dostępne w sklepach wykonane są z tkanin, drewna lub tworzywa sztucznego. W domowych warunkach można wykonać przepiękny i praktyczny organizer na szydełku z bawełnianej włóczki. Dzięki temu, że wykonuje się go samodzielnie można dostosować kolor, wielkość czy układ kieszonek do potrzeb i preferencji ostatecznego użytkownika.

Dziergane dekoracje i dodatki są dziś bardzo poszukiwanym towarem. Choć przez lata były niedoceniane a niekiedy nawet postrzegane bardzo negatywnie, dziś stały się modowym hitem. Każdy chciałby mieć coś takiego w domu, ale niestety nie każdego na takie drobiazgi stać. Jeśli więc potrafisz dziergać, to druty i szydełka w dłoń i stwórz nowy, miękki i przytulny dom.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą wełny, włóczek i akcesorów dziewiarskich

 


        

 

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Mount Blanc
Play