zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Program księgowy dla małej firmy

W małych firmach prowadzenie księgowości może być wyzwaniem. Jeśli nie korzystają one z pomocy biura rachunkowego, mogą zdecydować się np. na program księgowy.

KPiR? Ryczałt? Program pomoże niezależnie od formy

Oprogramowanie ułatwi pracę niezależnie od tego, w jakiej formie rozlicza się przedsiębiorstwo – czy jest to ryczałt, czy księga przychodów i rozchodów. W obu przypadkach dane wprowadza się tak samo prosto: bezpośrednio do ewidencji przychodów lub księgi albo poprzez rejestr VAT. Program do księgowości jest pomocny również w przygotowywaniu zestawień.

Łatwa ewidencja środków trwałych

W programie księgowym poprowadzisz także ewidencję środków trwałych, wycenisz je i obliczysz amortyzację. Dotyczy to również wykazu pojazdów – możesz wpisywać dane o przebiegu samochodów i kosztach eksploatacji.

Szybszy niż Excel

Niektórzy przedsiębiorcy korzystają z arkusza kalkulacyjnego, ale zajmuje to więcej czasu. Tymczasem oprogramowanie przeznaczone do rozliczeń nie tylko skróci pracę, ale także umożliwi przygotowanie dokumentów gotowych do wysłania. Mowa o Jednolitych Plikach Kontrolnych i elektronicznych deklaracjach podatkowych. Programem, który obsługuje wszystkie typy JPK i e-deklaracji, jest Ala – program księgowy z serii Streamsoft PCBiznes. Dodatkowo możesz go połączyć z innymi narzędziami, np. programem Ewa do faktur i magazynu albo z aplikacją Streamsoft Firmino.

Bardziej eko!

Dokumenty w formie elektronicznej są również bardziej ekologiczne niż te papierowe. Zajmują mniej miejsca, poza tym drukujesz je tylko wtedy, gdy potrzebujesz. Zużywasz więc mniej tuszu i oszczędzasz papier. Jeśli przesyłasz wirtualny dokument, masz pewność, że dotrze szybciej i nie zaginie w transporcie.

Różne wersje do wyboru

Oprogramowanie Ala jest dostępne w różnych wariantach – zarówno dla płatników VAT, jak i firm, które nie opłacają VAT-u. W ofercie znajduje się również bezpłatna wersja testowa na 60 dni i wersja demonstracyjna. Sprawdź szczegóły na pcbiznes.pl/program-ksiegowy/

artykuł sponsorowany

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.37

Udostępnij artykuł:

Bez cięć o franczyzie Bez cięć o franczyzie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem