zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Program księgowy dla małej firmy

W małych firmach prowadzenie księgowości może być wyzwaniem. Jeśli nie korzystają one z pomocy biura rachunkowego, mogą zdecydować się np. na program księgowy.

KPiR? Ryczałt? Program pomoże niezależnie od formy

Oprogramowanie ułatwi pracę niezależnie od tego, w jakiej formie rozlicza się przedsiębiorstwo – czy jest to ryczałt, czy księga przychodów i rozchodów. W obu przypadkach dane wprowadza się tak samo prosto: bezpośrednio do ewidencji przychodów lub księgi albo poprzez rejestr VAT. Program do księgowości jest pomocny również w przygotowywaniu zestawień.

Łatwa ewidencja środków trwałych

W programie księgowym poprowadzisz także ewidencję środków trwałych, wycenisz je i obliczysz amortyzację. Dotyczy to również wykazu pojazdów – możesz wpisywać dane o przebiegu samochodów i kosztach eksploatacji.

Szybszy niż Excel

Niektórzy przedsiębiorcy korzystają z arkusza kalkulacyjnego, ale zajmuje to więcej czasu. Tymczasem oprogramowanie przeznaczone do rozliczeń nie tylko skróci pracę, ale także umożliwi przygotowanie dokumentów gotowych do wysłania. Mowa o Jednolitych Plikach Kontrolnych i elektronicznych deklaracjach podatkowych. Programem, który obsługuje wszystkie typy JPK i e-deklaracji, jest Ala – program księgowy z serii Streamsoft PCBiznes. Dodatkowo możesz go połączyć z innymi narzędziami, np. programem Ewa do faktur i magazynu albo z aplikacją Streamsoft Firmino.

Bardziej eko!

Dokumenty w formie elektronicznej są również bardziej ekologiczne niż te papierowe. Zajmują mniej miejsca, poza tym drukujesz je tylko wtedy, gdy potrzebujesz. Zużywasz więc mniej tuszu i oszczędzasz papier. Jeśli przesyłasz wirtualny dokument, masz pewność, że dotrze szybciej i nie zaginie w transporcie.

Różne wersje do wyboru

Oprogramowanie Ala jest dostępne w różnych wariantach – zarówno dla płatników VAT, jak i firm, które nie opłacają VAT-u. W ofercie znajduje się również bezpłatna wersja testowa na 60 dni i wersja demonstracyjna. Sprawdź szczegóły na pcbiznes.pl/program-ksiegowy/

artykuł sponsorowany

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.48

Udostępnij artykuł:

Pomysł na biznes - zostań operatorem drona Pomysł na biznes - zostań operatorem drona
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem