zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: firma remontowo-budowlana

Pomimo tego, że rynek budowlany jest mocno rozwinięty, szybki wzrost budownictwa mieszkaniowego zwiększa popyt na usługi remontowo-budowlane. Spowodowane jest to coraz większa dbałością o estetykę i trwałość robót, coraz większym udziałem inwestorów zagranicznych na rynku polskim, koniecznością budowania według standardu europejskiego, a także sprawną i masową dystrybucją usług. Biznes budowlany nie dla wszystkich jest dobrym pomysłem na biznes, ponieważ wymaga sporo doświadczenia. Pomysł na biznes w postaci firmy remontowo - budowlanej wymaga też nakładów na niezbędne narzędzia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Przekonał się o tym Piotr Tkaczyk, właściciel firmy "Usługi remontowo - budowlane Piotr Tkaczyk" w Koszalinie. 

Pomocna wiedza, praktyka i ...wytrzymałość fizyczna w remontowym biznesie

pomysł na biznes

 

- Przez wiele lat byłem pracownikiem firmy zajmującej się wykończeniem domków szeregowych - opowiada. - Postanowiłem jednak zaryzykować i otworzyć własny biznes - firmę remontowo-budowlaną. Opłaciło się. Moimi klientami są zarówno osoby dokonujący drobnych remontów, jak i budujący własne domy od podstaw.

Głównym źródłem kapitału dla firmy pana Piotra była dotacja na rozpoczęcie działalności z Funduszu Pracy. Pozwoliła ono na zakup niezbędnych do prowadzenia działalności narzędzi i sprzętów.

- W początkowym okresie swojego biznesu oferowałem usługi po szczególnie niskich cenach - wspomina pan Piotr. - Pozwoliło mi to pozyskać tę część klienteli dla której koszt usługi należy do podstawowych kryteriów wyboru usługodawcy. Korzystałem z materiałów powierzonych przez klientów w związku z tym wartość zużytych materiałów w usługach wynosiła 0,00. Nie pokrywałem też kosztów eksploatacyjnych, ponieważ siedzibą firmy było miejsce mojego zamieszkania. Później bardzo pomogło mi zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe, duża wiedza, gdyż służę również radą w doborze materiałów i zagospodarowaniu przestrzeni, kontakty na rynku budowlanym, dobre rozeznanie na rynku zaopatrzenia, a także...wytrzymałość fizyczna.

Budowlany pomysł na biznes to nie tylko "machanie packą"

pomysł na biznes

 

Piotr Tkaczyk nie ukrywa, że posiadanie własnej firmy remontowo-budowlanej wiąże się nie tylko z korzyściami finansowymi, ale także ciężką pracą fizyczną, czasami od rana do wieczora. Firma pana Piotra realizuje zlecenia prac wykończeniowych - zarówno od osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych - w szczególności malowania, tapetowania, montażu sufitów podwieszanych, gipsowania, oraz montowania paneli podłogowych.

- Największym zagrożeniem może być konkurencja ze strony firm z dużym kapitałem i dużymi zasobami ludzkimi - ocenia. - Atrakcyjność i jakość oferowanych przez mnie usług stawia mnie jednak w korzystnej sytuacji w walce z konkurencją. Poza tym niekorzystna może być wysoka inflacja i trudności w uzyskaniu kredytów mieszkaniowych.

Należy też pamiętać, że słabą stroną istniejących firm jest brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Powoduje to tendencję przekazywania przez firmy części prac mniejszym firmom (podwykonawstwo).

Piotr Tkaczyk przekonuje jednak, że własna firma remontowo-budowlana to bardzo dobry pomysł na biznes - idealny dla ceniących terminowość, fachowość i kunszt dekoracyjny.

- To nie tylko "machanie packą", ale wykreowanie niepowtarzalnego klimatu w różnych wnętrzach.

Uruchomienie działalności wymaga zastosowania środków w wysokości ok. 21.876,54 zł (w przypadku firmy pana Piotra). Usługi oferowane przez firmę remontowo-budowlaną będą bardzo zróżnicowane w związku z tym potrzebna jest bardzo duża liczba narzędzi i urządzeń.

Przychody ogółem (w skali roku): 59000 zł,

Koszty ogółem (w skali roku): 10450 zł.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.37

Udostępnij artykuł:

Czym jest franczyza Czym jest franczyza
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem