zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: firma remontowo-budowlana

Pomimo tego, że rynek budowlany jest mocno rozwinięty, szybki wzrost budownictwa mieszkaniowego zwiększa popyt na usługi remontowo-budowlane. Spowodowane jest to coraz większa dbałością o estetykę i trwałość robót, coraz większym udziałem inwestorów zagranicznych na rynku polskim, koniecznością budowania według standardu europejskiego, a także sprawną i masową dystrybucją usług.

Przekonał się o tym Piotr Tkaczyk, właściciel firmy "Usługi remontowo - budowlane Piotr Tkaczyk" w Koszalinie.  

Pomocna wiedza, praktyka i ...wytrzymałość fizyczna

pomysł na biznes

- Przez wiele lat byłem pracownikiem firmy zajmującej się wykończeniem domków szeregowych - opowiada. - Postanowiłem jednak zaryzykować i otworzyć własną firmę remontowo-budowlaną. Opłaciło się. Moimi klientami są zarówno osoby dokonujący drobnych remontów, jak i budujący własne domy od podstaw.

Głównym źródłem finansowania firmy pana Piotra była dotacja na rozpoczęcie działalności z Funduszu Pracy. Pozwoliło ono na zakup niezbędnych do prowadzenia działalności narzędzi i sprzętów.

- W początkowym okresie oferowałem usługi po szczególnie niskich cenach - wspomina pan Piotr. - Pozwoliło mi to pozyskać tę część klienteli dla której koszt usługi należy do podstawowych kryteriów wyboru usługodawcy. Korzystałem z materiałów powierzonych przez klientów w związku z tym wartość zużytych materiałów w usługach wynosiła 0,00. Nie pokrywałem też kosztów eksploatacyjnych, ponieważ siedzibą firmy było miejsce mojego zamieszkania. Później bardzo pomogło mi zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe, duża wiedza, gdyż służę również radą w doborze materiałów i zagospodarowaniu przestrzeni, kontakty na rynku budowlanym, dobre rozeznanie na rynku zaopatrzenia, a także...wytrzymałość fizyczna.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.24

Udostępnij artykuł:

Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie Czy długość szkolenia franczyzobiorcy ma znaczenie
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem