Partner serwisu

Pomysł na biznes: firma remontowo-budowlana

Pomimo tego, że rynek budowlany jest mocno rozwinięty, szybki wzrost budownictwa mieszkaniowego zwiększa popyt na usługi remontowo-budowlane. Spowodowane jest to coraz większa dbałością o estetykę i trwałość robót, coraz większym udziałem inwestorów zagranicznych na rynku polskim, koniecznością budowania według standardu europejskiego, a także sprawną i masową dystrybucją usług.

Przekonał się o tym Piotr Tkaczyk, właściciel firmy "Usługi remontowo - budowlane Piotr Tkaczyk" w Koszalinie.  

Pomocna wiedza, praktyka i ...wytrzymałość fizyczna

pomysł na biznes

- Przez wiele lat byłem pracownikiem firmy zajmującej się wykończeniem domków szeregowych - opowiada. - Postanowiłem jednak zaryzykować i otworzyć własną firmę remontowo-budowlaną. Opłaciło się. Moimi klientami są zarówno osoby dokonujący drobnych remontów, jak i budujący własne domy od podstaw.

Głównym źródłem finansowania firmy pana Piotra była dotacja na rozpoczęcie działalności z Funduszu Pracy. Pozwoliło ono na zakup niezbędnych do prowadzenia działalności narzędzi i sprzętów.

- W początkowym okresie oferowałem usługi po szczególnie niskich cenach - wspomina pan Piotr. - Pozwoliło mi to pozyskać tę część klienteli dla której koszt usługi należy do podstawowych kryteriów wyboru usługodawcy. Korzystałem z materiałów powierzonych przez klientów w związku z tym wartość zużytych materiałów w usługach wynosiła 0,00. Nie pokrywałem też kosztów eksploatacyjnych, ponieważ siedzibą firmy było miejsce mojego zamieszkania. Później bardzo pomogło mi zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe, duża wiedza, gdyż służę również radą w doborze materiałów i zagospodarowaniu przestrzeni, kontakty na rynku budowlanym, dobre rozeznanie na rynku zaopatrzenia, a także...wytrzymałość fizyczna.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html