Partner serwisu

Sklep/wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Sklepów/wypożyczalni ze sprzętem medycznym/rehabilitacyjnym wciąż jest za mało. Nieprawdą jest, że grupa docelowa korzystających z usług takich sklepów/wypożyczalni jest ograniczona. To nie tylko osoby niepełnosprawne i starsze, ale także dzieci, sportowcy z urazami, osoby po różnych wypadkach, z bólami mięśni, stawów.

Mała konkurencja i zapotrzebowanie sprawia, że otworzenie sklepu/wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego to dobry pomysł na biznes.

Ważny kontakt ze środowiskiem medycznym

Poza tym społeczeństwo się starzeje. Wciąż też rośnie średnia długość życia - Polak dożywa przeciętnie 75 lat, Polka - 80. Popyt na asortyment medyczny i rehabilitacyjny rośnie więc wraz z wiekiem potencjalnych klientów.

- Na taką inwestycję potrzeba przynajmniej 150 tys. zł. - mówią właściciele już istniejących sklepów/wypożyczalni. - Jednakże w ciągu roku lub półtora inwestycja się zwraca.

Wachlarz produktów, które można sprzedawać i wypożyczać jest bardzo szeroki: łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne, koncentratory tlenu, schodołazy dla niepełnosprawnych, wózki podstawowe, wózki aktywne, wózki elektryczne, skutery elektryczne, balkoniki do chodzenia, rolatory do chodzenia, materace i poduszki przeciwodleżynowe, akcesoria toaletowe, łóżka szpitalne zwykłe i sterowane, kule łokciowe i pachowe, kule dla osób z artretyzmem, rowery treningowe, pionizatory mobilne.2 - Wszystko zależy od wizji właściciela, a także jego środków finansowych - mówią właściciele wypożyczalni. - Lepiej jednak poszerzać asortyment o bardziej specjalistyczne urządzenia w miarę przybywania klientów.

Radzą też, aby przed założeniem takiego biznesu, stworzyć solidny biznesplan. Ważna jest lokalizacja - w pobliżu szpitala, aptek, placówek zdrowia lub w ...galerii handlowej.

- Najlepiej, aby było to blisko ośrodka zdrowia lub szpitala z oddziałem ortopedycznym, urazowym lub neurochirurgicznym - radzą prowadzący ten biznes. - Oczywiście najlepiej - na parterze, a do wejścia do budynku powinien prowadzić podjazd dla wózków.

O wymagania lokalowe można zapytać w miejscowym oddziale NFZ.

Kluczowe jest nawiązanie i utrzymanie dobrego kontaktu z lokalnym środowiskiem medycznym oraz producentami sprzętu rehabilitacyjnego.

- Lekarze muszą wiedzieć, że taki sklep i wypożyczalnia istnieje, gdzie i jaki posiada asortyment oraz jakie będą wprowadzane artykuły w przyszłości - mówią właściciele.

Ostrzegają jednak, że środowiska lekarskie bywają dość zamknięte, więc może nie być łatwo do nich dotrzeć. Poza tym...

- Czasami właściciel będzie musiał przeszkolić lekarzy ze znajomości danego sprzętu i przepisywania zleceń, bo niektórzy robią to nieprawidłowo - informują. - Ważne więc, aby sam właściciel miał pojęcie o poszczególnych sprzętach, o ich działaniu itp.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Web Analytics google-site-verification: google3bcd9892e1b8f2dc.html