zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes: Pranie wykładzin, dywanów i tapicerek

Dostępne w sklepach środki czyszczące nie są w stanie całkowicie usunąć nieprzyjemnych zapachów z tapicerki, plam z wykładziny czy zwierzęcej sierści z dywanu. Do tego potrzeba profesjonalnego sprzętu i specjalnych odplamiaczy.

Czysta podsufitka i dywan wolny od psiej sierści

Takie posiada pan Jarosław z Gdyni - profesjonalnym czyszczeniem dywanów i tapicerek zajmuje się już od pięciu lat na terenie całego Trójmiasta.  

Ta praca może dać utrzymanie

  - Aby wejść w taki biznes trzeba przede wszystkim zorientować się w konkurencji i wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców naszej miejscowości lub powiatu - radzi. - Bardzo ważna jest też jakość usług, która będzie nas wyróżniać na tle innych podobnych firm.

Pan Jarosław dostosowuje się do życzeń klienta - usługi czyszczące wykonuje albo "na miejscu" u klienta, albo w swoim domu, w którym ma specjalnie wydzielone pomieszczenie do czyszczenia dywanów lub ich suszenia.

- Czasami, gdy widzę, że dywan jest mocno zabrudzony, zabieram go do siebie, mimo, że początkowo klient życzył sobie wykonanie tej usługi na miejscu - mówi. - Porządne usuwanie zabrudzeń może trwać nawet dwa, trzy dni.

Za pranie tapicerki klient zapłaci od 70 do 130 zł w zależności od jej rodzaju, za pranie dywanu - od 4 do 7 zł/m2 (im więcej metrów, tym cena za metr niższa), od 4 do 7 zł za m/ wykładziny, od 20-40 zł za pranie fotela, od 40 - 60 zł za wypranie łóżka.

Pan Jarosław oferuje także czyszczenie tapicerki meblowej w firmach oraz samochodowej w ciężarówkach.

- Spokojnie mógłbym utrzymać się z zysku, jakie daje mi ta działalność - zapewnia Jarosław. - Średnio zarobki kształtują się bowiem 3000 zł na "czysto" po odliczeniu paliwa na dojazd do klienta i z powrotem, zakupu chemii i ewentualnych napraw sprzętu.  

Zysk przez cały rok

 Pan Jarosław przyznaje, że żona sceptycznie podchodziła do jego pomysłu na biznes. Twierdziła, że takich firm jest dużo, poza tym ludzi nie stać na płatne czyszczenie dywanów, wolą robić to sami. Teraz przyznaje, że się myliła.

- Ludzie zdają sobie sprawę, że w dywanie kryje się piasek, kurz, złuszczony ludzki naskórek, sierści zwierząt i włosy ludzi. Profesjonalne czyszczenie zapewni higieniczną czystość dywanu, a także uwolni od roztoczy. Stałymi klientami męża są np. osoby cierpiące na alergię, mający małe dzieci, ale i osoby chcące mieć po prostu zadbany dywan i auto.

Zakładając działalność należy oczywiście posiadać samochód i zaopatrzyć się w profesjonalny odkurzacz piorący.

- Jeżeli jednak chcemy być bezkonkurencyjni i naprawdę dobrze wykonywać nasze usługi, z czasem trzeba będzie zakupić także odkurzacz parowy, odkurzacz z elektroszczotką (chociażby do usuwania zwierzęcej sierści) oraz szorowarkę tarczową. Te urządzenia można dokupić, gdy pozyska się klientów i działalność zacznie przynosić zyski.

Te największe firma przynosi panu Jarosławowi od kwietnia do września, ale zapewnia on, że dobrze zarobić można właściwie przez cały rok.

- Oczywiście pamiętać należy o ciągłym pozyskiwaniu klienta- mówi. - U mnie sprawdziła się reklama społecznościowa, poczta pantoflowa i ulotki.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.30

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem