zaloguj / zarejestruj

Pomysł na biznes - mobilny gabinet logopedyczny

Twoje roczne dziecko nie wypowiada sylab? Dwuletnie nie łączy wyrazów w proste zdania? Pięciolatek wciąż mówi "lowel" zamiast "rower" lub się jąka? A może bliska ci starsza osoba ma trudności z mówieniem na skutek choroby? Odpowiednie metody terapeutyczne i rehabilitacyjne wdroży więc logopeda.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Przeprowadza on kompleksową diagnozę lekarską (m.in. oceni budowę i sprawność narządów artykulacyjnych, wymowę, rozumienie mowy i jej nadawanie), prowadzi odpowiednią terapię lub pomoc w terapii logopedycznej, a także profilaktykę zaburzeń mowy.

Korekta mowy we własnym pokoju

Jesteś logopedą z doświadczeniem? Prowadziłeś do tej pory działalność stacjonarną? Pora więc pójść z duchem czasu i pomyśleć o domowym gabinecie logopedycznym. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy nie muszą dowozić dzieci do gabinetu. Sprawdza się to zwłaszcza wśród rodziców mieszkających na wsi i pod miastem. Jednakże z mobilnych usług logopedy korzystają także "miastowi" oszczędzając czas na czekanie w kolejce pod gabinetem.

Dojazd do pacjenta jest pożądany także wtedy, gdy terapii lub rehabilitacji wymagają niepełnosprawne dzieci i seniorzy. Wówczas opiekunowie pacjenta mogą zająć się swoimi sprawami podczas jego uczestnictwa na zajęciach. Poza tym pacjent pozostaje w środowisku, które zna. Czuje się więc bardziej komfortowo i bezpiecznie, co można wykorzystać w terapii zarówno malucha jak i seniora. Dzięki kameralnym warunkom, najbardziej naturalnym dla pacjentów, logopedzi mogą do każdego z nich podchodzić indywidualnie. Poznać ich potrzeby terapeutyczne znacznie lepiej niż w gabinecie lekarskim. Dobrać także odpowiednie metody pracy. Po każdych zajęciach rodzice lub opiekuni otrzymują indywidualne wskazówki i materiały do ćwiczeń.

Mobilni logopedzi działają na terenie nawet pięciu powiatów. Pacjenci mogą wybrać dogodny termin na spotkanie, także w weekendy.

Jak mówią mobilni logopedzi - na brak pacjentów nie narzekają. Niektórzy wprowadzają do swojej oferty dodatkowe usługi, np. z zakresu emisji i higieny głosu (informowanie o chorobach zawodowych głosu, naukę świadomej pracy nad nim), logopedii medialnej i artystycznej (pracy przed i z mikrofonem i kamerą, ćwiczenia ortofoniczne, naukę prawidłowej dykcji, intonacji, akcentowania, stylistyki, kultury języka polskiego). Ponadto treningi Biofeedback (optymalizacja mózgu dzieci, młodzieży i osób dorosłych), masaż Shantala (starożytna technika masażu niemowląt oraz dzieci, stymulująca prawidłowy rozwój psychofizyczny).

Coraz częściej z usług logopedy, zwłaszcza mobilnego, korzystają także biznesmani, dziennikarze, urzędnicy, a także do swych firm mobilnych logopedów zapraszają dyrektorzy. W dzisiejszych czasach prawidłowa wymowa pracowników jest wizytówką firmy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.28

Udostępnij artykuł:

Biznes oparty na miłości do czworonogów. Handel i dystrybucja psich akcesoriów Biznes oparty na miłości do czworonogów. Handel i dystrybucja psich akcesoriów
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem