zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Pomysł na biznes - mobilny gabinet logopedyczny

Twoje roczne dziecko nie wypowiada sylab? Dwuletnie nie łączy wyrazów w proste zdania? Pięciolatek wciąż mówi "lowel" zamiast "rower" lub się jąka? A może bliska ci starsza osoba ma trudności z mówieniem na skutek choroby? Odpowiednie metody terapeutyczne i rehabilitacyjne wdroży więc logopeda.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poznać inne pomysły na biznes sprawdź tutaj.
  • Jak zadbać o wzrost swojego biznesu w oparciu o franczyzę sprawdź tutaj.

Przeprowadza on kompleksową diagnozę lekarską (m.in. oceni budowę i sprawność narządów artykulacyjnych, wymowę, rozumienie mowy i jej nadawanie), prowadzi odpowiednią terapię lub pomoc w terapii logopedycznej, a także profilaktykę zaburzeń mowy.

Korekta mowy we własnym pokoju

Jesteś logopedą z doświadczeniem? Prowadziłeś do tej pory działalność stacjonarną? Pora więc pójść z duchem czasu i pomyśleć o domowym gabinecie logopedycznym. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców, którzy nie muszą dowozić dzieci do gabinetu. Sprawdza się to zwłaszcza wśród rodziców mieszkających na wsi i pod miastem. Jednakże z mobilnych usług logopedy korzystają także "miastowi" oszczędzając czas na czekanie w kolejce pod gabinetem.

Dojazd do pacjenta jest pożądany także wtedy, gdy terapii lub rehabilitacji wymagają niepełnosprawne dzieci i seniorzy. Wówczas opiekunowie pacjenta mogą zająć się swoimi sprawami podczas jego uczestnictwa na zajęciach. Poza tym pacjent pozostaje w środowisku, które zna. Czuje się więc bardziej komfortowo i bezpiecznie, co można wykorzystać w terapii zarówno malucha jak i seniora. Dzięki kameralnym warunkom, najbardziej naturalnym dla pacjentów, logopedzi mogą do każdego z nich podchodzić indywidualnie. Poznać ich potrzeby terapeutyczne znacznie lepiej niż w gabinecie lekarskim. Dobrać także odpowiednie metody pracy. Po każdych zajęciach rodzice lub opiekuni otrzymują indywidualne wskazówki i materiały do ćwiczeń.

Mobilni logopedzi działają na terenie nawet pięciu powiatów. Pacjenci mogą wybrać dogodny termin na spotkanie, także w weekendy.

Jak mówią mobilni logopedzi - na brak pacjentów nie narzekają. Niektórzy wprowadzają do swojej oferty dodatkowe usługi, np. z zakresu emisji i higieny głosu (informowanie o chorobach zawodowych głosu, naukę świadomej pracy nad nim), logopedii medialnej i artystycznej (pracy przed i z mikrofonem i kamerą, ćwiczenia ortofoniczne, naukę prawidłowej dykcji, intonacji, akcentowania, stylistyki, kultury języka polskiego). Ponadto treningi Biofeedback (optymalizacja mózgu dzieci, młodzieży i osób dorosłych), masaż Shantala (starożytna technika masażu niemowląt oraz dzieci, stymulująca prawidłowy rozwój psychofizyczny).

Coraz częściej z usług logopedy, zwłaszcza mobilnego, korzystają także biznesmani, dziennikarze, urzędnicy, a także do swych firm mobilnych logopedów zapraszają dyrektorzy. W dzisiejszych czasach prawidłowa wymowa pracowników jest wizytówką firmy.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.21

Udostępnij artykuł:

Trendy w branży e-commerce w 2018 roku Trendy w branży e-commerce w 2018 roku
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem