zaloguj
PRZEWIŃ

Pomaluj mój świat...- artystyczne malowanie ścian

Piękne wzory na ścianach stają się coraz bardziej modne. Zachwycają, nadają wnętrzom oryginalności, pobudzają wyobraźnię. Stają się dziełem sztuki w naszym własnym domu lub miejscu pracy.

Jeżeli więc jesteś uzdolniony plastycznie, masz niesamowitą wyobraźnię i chcesz połączyć swoją pasję z niskonakładowym biznesem - zajmij się artystycznym malowaniem ścian.  

Zalotna MM na ścianie salonu

- Na ścianach można stworzyć naprawdę wszystko - zapewnia Piotrek zajmujący się artystycznym malowaniem ścian. - Od pociesznego misia w pokoju dziecięcym, po afrykański krajobraz na tle zachodzącego słońca w sypialni, ciężarówkę wjeżdżającą w ścianę pokoju nastolatka, średniowiecznego rycerza nad kominkiem po reprodukcję ostatniej wieczerzy w pokoju babci. Ja zaczynałem od malowania pokoju chrześniaczki - piękne syrenki i lazurowe morze miały sprawić, że nie będzie bała się zasypiać sama w swoim pokoiku. Siostra poleciła mnie znajomym - zacząłem malować u nich w domach. Pierwsza praca zlecona właśnie u "nieznajomych" klientów to Marilyn Monroe zalotnie patrząca ze ściany salonu. Później pojawiły się zlecenia w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, w których naukę rozpoczynały sześciolatki - wymalowałem tam klasę niemal w każdej szkole w mieście, biblioteki w części przeznaczonej dla najmłodszych, ale także ściany pubów i budynków na zlecenie spółdzielni. Ostatnio malowałem też ścianę garażu.

Czy można utrzymać się z dekoracyjnego malowania ścian?

- Można, ale trzeba być w tym naprawdę dobry i mieć świetny marketing, a także sporo prac, tzw. portfolio, żeby mieć się czym pochwalić - odpowiada Piotrek. - Na to potrzeba czasu. Dlatego takie malowanie ścian mogłoby być na początku biznesem dodatkowym. Ja sam nie mam wykształcenia plastycznego, pracowałem w korporacji. Ale malowanie zawsze było moją wielką pasją, wygrywałem różne konkursy plastyczne, robiłem portrety, malowałem krajobrazy, nawet rysunki na wielkanocnych jajkach. W końcu postanowiłem zaryzykować i przekuć pasję w zarabianie pieniędzy. Od dłuższego już czasu malowanie to moje jedyne źródło zarobku.

Za własne zaoszczędzone pieniądze kupił potrzebne narzędzia - stopniowo zamieniał je na lepsze przy pierwszych zaliczkach. W prowadzeniu tego biznesu nie jest potrzebne biuro, lecz dobrze wypozycjonowana, atrakcyjna strona internetowa i pokaźny katalog własnych dokonań.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.97

Udostępnij artykuł:

Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową Jakim kapitałem dysponują osoby chcące rozpocząć działalność franczyzową
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem