Partner serwisu

Pomaluj mój świat...- artystyczne malowanie ścian

Piękne wzory na ścianach stają się coraz bardziej modne. Zachwycają, nadają wnętrzom oryginalności, pobudzają wyobraźnię. Stają się dziełem sztuki w naszym własnym domu lub miejscu pracy.

Jeżeli więc jesteś uzdolniony plastycznie, masz niesamowitą wyobraźnię i chcesz połączyć swoją pasję z niskonakładowym biznesem - zajmij się artystycznym malowaniem ścian.  

Zalotna MM na ścianie salonu

- Na ścianach można stworzyć naprawdę wszystko - zapewnia Piotrek zajmujący się artystycznym malowaniem ścian. - Od pociesznego misia w pokoju dziecięcym, po afrykański krajobraz na tle zachodzącego słońca w sypialni, ciężarówkę wjeżdżającą w ścianę pokoju nastolatka, średniowiecznego rycerza nad kominkiem po reprodukcję ostatniej wieczerzy w pokoju babci. Ja zaczynałem od malowania pokoju chrześniaczki - piękne syrenki i lazurowe morze miały sprawić, że nie będzie bała się zasypiać sama w swoim pokoiku. Siostra poleciła mnie znajomym - zacząłem malować u nich w domach. Pierwsza praca zlecona właśnie u "nieznajomych" klientów to Marilyn Monroe zalotnie patrząca ze ściany salonu. Później pojawiły się zlecenia w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, w których naukę rozpoczynały sześciolatki - wymalowałem tam klasę niemal w każdej szkole w mieście, biblioteki w części przeznaczonej dla najmłodszych, ale także ściany pubów i budynków na zlecenie spółdzielni. Ostatnio malowałem też ścianę garażu.

Czy można utrzymać się z dekoracyjnego malowania ścian?

- Można, ale trzeba być w tym naprawdę dobry i mieć świetny marketing, a także sporo prac, tzw. portfolio, żeby mieć się czym pochwalić - odpowiada Piotrek. - Na to potrzeba czasu. Dlatego takie malowanie ścian mogłoby być na początku biznesem dodatkowym. Ja sam nie mam wykształcenia plastycznego, pracowałem w korporacji. Ale malowanie zawsze było moją wielką pasją, wygrywałem różne konkursy plastyczne, robiłem portrety, malowałem krajobrazy, nawet rysunki na wielkanocnych jajkach. W końcu postanowiłem zaryzykować i przekuć pasję w zarabianie pieniędzy. Od dłuższego już czasu malowanie to moje jedyne źródło zarobku.

Za własne zaoszczędzone pieniądze kupił potrzebne narzędzia - stopniowo zamieniał je na lepsze przy pierwszych zaliczkach. W prowadzeniu tego biznesu nie jest potrzebne biuro, lecz dobrze wypozycjonowana, atrakcyjna strona internetowa i pokaźny katalog własnych dokonań.

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły

Liquider