zaloguj
PRZEWIŃ

Polski pomysł na biznes robi furorę

"Polacy nie gęsi"...i swoje pomysły na biznes mają.Przytaczamy za bankier.pl jeden z takich pomysłów  w naszym nowym przeglądzie pomysłów na biznes z kraju i świata

Polscy pomysłodawcy mają patent na przeprowadzanie zbiórek na serwisie Kickstarter. Po niedawnym sukcesie projektu Woolet, który zebrał na platformie crowdfundingowej 332 tys. dol., teraz swoją kampanię z powodzeniem prowadzi twórca Swimmo.

Jest to smartwatch i osobisty trener pływania zaprojektowany z myślą o ciągłej pracy pod wodą. - Pomysł na Swimmo narodził się w mojej głowie. Kilka lat temu zabrałem się na poważnie za treningi pływania i pochłonęło mnie to do reszty. Doszedłem do etapu 200 basenów podczas jednorazowej sesji. Cały ten czas próbowałem jak najlepiej monitorować swoje rezultaty i jako praktyk doszedłem do wniosku, że na rynku nie ma rozwiązania, które monitoruje coś więcej niż czas i odpowiedziałoby na wszystkie moje potrzeby. Pomyślałem, że podobne odczucia mogą mieć inni pływacy. Tak też było, więc postanowiłem dać im produkt, którego potrzebują - mówi portalowi Bankier.pl, Mateusz Heleniak.

Jego inteligentny zegarek umożliwia monitorowanie treningów i postępów na basenie za pośrednictwem wibracji o zmiennej częstotliwości.  Swimmo wyposażony jest również w czujnik, dzięki któremu osoba z niego korzystająca może sprawdzić puls pod wodą. Oprócz podstawowych funkcji, jak mierzenie dystansu, tempa czy zużytej energii wynalazek przekazuje także komunikaty, jak: „zwolnij”, „utrzymaj tempo” czy „przyspiesz”. Efektami wodnych wyczynów posiadacz Swimmo może się pochwalić, udostępniając statystyki na portalach społecznościowych.

źródło: bankier.pl

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 2.93

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć odc.4 Franczyza bez cięć odc.4
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem