Partner serwisu

Pięciogwiazdkowy hotel dla czworonożnych gości

Kochasz zwierzęta, posiadasz doświadczenie w opiece nad nimi, działkę blisko miasta i chciałbyś połączyć pracę z hobby? Załóż hotel dla zwierząt. Rynek usług świadczonych na rzecz amatorskiej hodowli zwierząt towarzyszących w Polsce wciąż się rozwija. Porządne i komfortowe pensjonaty dla czworonogów wciąż są poszukiwane i niestety deficytowe.

Jak mówią właściciele pupili - nie wystarczy tylko postawić 30 kojców i dwa razy dziennie rzucić im coś do zjedzenia...

Oczekują oni kameralnego, zadbanego miejsca, w którym ich zwierzak będzie czuł się jak w domu, pozostawał pod fachową opieką i miał do dyspozycji - oprócz spaceru dwa razy dziennie - także ofertę szkoleniową lub pielęgnacyjną.

Hotel, nie przechowalnia

- Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że zapewnienie tymczasowej opieki swoim zwierzętom w czasie, kiedy np. udają się na wakacje, delegację, czy do rodziny na święta poza swoje miejsce zamieszkania - nie sprowadza się do uwiązania psiaka do płotu w ogrodzie lub pozostawienia kota samego w domu z pełną miską jedzenia - mówią właściciele hoteli. - Chcą powierzyć zwierzęta w zaufane ręce. Naszymi hotelowymi gośćmi są głównie psy i koty, ale zdarzają się także małe gryzonie, króliki, papugi oraz tchórzofretki. Do prowadzenia tego biznesu nie potrzeba specjalnych uprawnień weterynaryjnych lub pozwoleń. Dobrze jednak, aby przyszły właściciel miał doświadczenie w opiece nad zwierzętami, zwłaszcza psami i kotami (własnymi w domu lub w schronisku), a także odpowiednie kwalifikacje np. studia zootechniczne lub dyplom technika weterynaryjnego.

W prowadzeniu tej działalności potrzebna jest wiedza na temat zwierząt, ich psychologii i przyzwyczajeń. Według prowadzących ten biznes to znacznie ułatwia sprawę, ponieważ w hotelu będziemy mieli do czynienia np. z psami pethotel2odczuwającymi smutek po rozłące z właścicielem, zagubionymi, które różnie mogą reagować na nowe otoczenie.

Warto na swojej stornie internetowej przygotować specjalne kwestionariusze, w których właściciel czworonoga określi jego nawyki i potrzeby. Obecnie hotelowi czworonożni goście chronieni są jedynie przez ogólne przepisy Ustawy o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 1997 r. Nr 111, poz. 724). W rozdziale drugim, artykule 9 tej napisane jest: Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody;. Uwięź, na której jest trzymane zwierzę, nie może powodować u niego urazów ani cierpień oraz musi mu zapewnić możliwość niezbędnego ruchu.

Pomimo braku regulacji prawnych dotyczących prowadzenia pensjonatu dla zwierząt każdy właściciel powinien znać dotychczasowe rozporządzenia i stosować się do nich - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz. U. z dnia 12 lipca 2004 r.), Rozporządzenie Ministra Środowiska dotyczące minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych z dnia 20 stycznia 2004 r. (Dz. U. z dnia 4 lutego 2004 r.), Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 marca 2006 roku w sprawie szczegółowych warunków utrzymania zwierząt laboratoryjnych w jednostkach doświadczalnych, jednostkach hodowlanych i u dostawców z dnia 10 marca 2006 r. (Dz. U. z dnia 28 marca 2006 r.).

Katalog Franczyz

Sprawdź gotowe pomysły