zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Wsparcie RE/MAX na każdym etapie

„Dziś, będąc prawie pół roku w sieci mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że hasło RE/MAX “Samodzielny ale nie sam” brzmi dobrze, ale działa jeszcze lepiej i doskonale podsumowuje wartość, którą na co dzień otrzymuję w ramach tej franczyzy.” - rozmowa z Jarosławem Sułek – franczyzobiorcą RE/MAX Polska, właścicielem biura RE/MAX Living w Krakowie. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 Oferta jest dostępna w katalogu franczyz, który jest dostępny tutaj

 

1. Skąd pomysł na biznes w branży nieruchomości? Dlaczego wybrałeś franczyzę RE/MAX? Czym kierowałeś się przy wyborze franczyzy?  

Pomysł na biznes w tej branży dojrzewał powoli. Swoje ostatnie prawie 20 lat byłem związany z branżą IT. Jakkolwiek, temat nieruchomości pojawił się również dość dawno, bo ponad 10 lat temu - wówczas bardziej przy okazji, jako możliwość inwestycji kapitału i budowania portfela prywatnych aktywów. W ramach poznawania rynku i poszerzania grona znajomych z tej branży, czułem coraz silniejszą pokusę, żeby poświęcić tematyce rynku nieruchomości więcej czasu. Zastanawiałem się jak najlepiej wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia i co może połączyć dla mnie obie branże. Odpowiedź okazała się prosta... ludzie.  

Tworzenie i prowadzenie zaangażowanych i odnoszących sukcesy zespołów było dla mnie od wielu lat główną motywacją zawodową. Świadomość, że mogę zbudować od początku kolejny zespół, w zupełnie innej branży, tworząc przy tym biznes dla siebie, i pomagając zbudować biznes innym ostatecznie przesądziło o decyzji.  

A dlaczego RE/MAX? Pracując w IT, w strukturach międzynarodowych, byłem od lat pod wrażeniem, w szczególności, amerykańskiej kultury organizacyjnej i stylu zarządzania. Zmieniając branżę zależało mi niezmiennie na dostępie do wartości, które są z tym związane. Stąd też, wybór RE/MAX jako międzynarodowej marki o amerykańskich korzeniach, był praktycznie oczywisty.  

2. Jakie były Twoje oczekiwania i jakie obawy przed podpisaniem umowy franczyzowej, a jak się czujesz teraz, będąc w sieci już 5 miesięcy? 

Jestem typem pioniera, motywuje mnie możliwość wytyczania nowych kierunków i sposobów działania - wchodząc we franczyzę poszukiwałem modelu biznesowego, który dostarczy mi dużo swobody, przy jednoczesnym wsparciu w tych obszarach prowadzenia działalności, z którymi nie miałem wcześniej do czynienia. Dziś, będąc prawie pół roku w sieci mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że hasło RE/MAX “Samodzielny ale nie sam” brzmi dobrze, ale działa jeszcze lepiej i doskonale podsumowuje wartość, którą na co dzień otrzymuję w ramach tej franczyzy.  

3. Czy mógłbyś opisać, jak wyglądało Twoje wdrożenie do sieci RE/MAX, od momentu podpisania umowy franczyzowej do oficjalnego otwarcia biura RE/MAX Living w Krakowie? 

Rozpoczynając przygodę z prowadzeniem własnego biznesu w RE/MAX zależało mi przede wszystkim na możliwości stopniowego startu, tak aby swobodnie zakończyć moje poprzednie zobowiązania. Dzięki elastyczności biura regionalnego RE/MAX udało się to osiągnąć i zaplanować wiele aktywności jeszcze przed oficjalnym otwarciem biura. Teraz zaczynamy już działać na 100%, ale te parę miesięcy “rozgrzewki” w prowadzeniu biznesu były bardzo pomocne, żeby móc płynnie wystartować. 

4. Jesteś już po oficjalnym otworzeniu biura, jak obecnie wygląda Twoja współpraca z konsultantem biznesowym? Czy wsparcie, które otrzymujesz od RE/MAX Polska spełnia Twoje oczekiwania? 

Jednym z niewątpliwych atutów modelu wsparcia w RE/MAX jest obecność konsultanta biznesowego. Po latach korporacyjnej przygody pozwoliło mi to wejść we własny biznes samodzielnie, ale nie samemu :) i o wiele szybciej poczuć się integralną częścią RE/MAX. W dużej mierze stało się to również dzięki otwartości i wsparciu biura regionalnego RE/MAX Polska, które aktywnie angażuje się na każdym etapie naszego wzrostu.  

5. Prowadzisz obecnie rekrutację, budujesz zespół profesjonalnych agentów. Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać agentem nieruchomości biura RE/MAX Living w Krakowie? 

Jak już wcześniej wspomniałem, budowanie i prowadzenie zespołów było moją pasją niemal od początku kariery zawodowej. Od tego czasu w rekrutacyjnych poszukiwaniach konsekwentnie stawiałem na osoby ambitne, otwarte, autentyczne i…z dużym poczuciem humoru. Tylko wtedy kiedy praca może być zabawą, przestaje być pracą, a może stać się pasją. Częścią misji RE/MAX w Polsce jest transformacja na lokalnym rynku pośrednictwa nieruchomości. To ambitny cel, a duże cele można osiągać tylko ze zmotywowanym zespołem, który potrafi zjednoczyć się wokół określonych wartości. To dla nas ważny temat. 

Jeśli chodzi o kompetencje, w naszym zespole znajdą miejsce zarówno osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą nieruchomości jak i te, którym model wsparcia biznesu agenta pozwoli rozwinąć skrzydła i w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał. 

Uważam, że międzynarodowość RE/MAX, daje dodatkowo szansę osobom, które chciałyby wykorzystać znajomość języków obcych w prowadzeniu biznesu w skali całego świata. 

6. Biznes z RE/MAX to biznes w oparciu o wartości. Jakimi wartościami kierujesz się budując swój zespół agentów? Co według Ciebie jest najważniejsze? 

Spójne wartości to fundament silnego biznesu. Oprócz cech agenta, które wymieniłem wcześniej, w naszym zespole kluczowe wartości na których budujemy to zaufanie, wzajemny szacunek i współodpowiedzialność za sukces naszego biznesu. 

7. RE/MAX to biznes, który buduje i mocno wspiera biznesy nie tylko franczyzobiorcy, ale również agenta nieruchomości. Jakie korzyści otrzymuje agent nieruchomości budując swój biznes w RE/MAX Living w Krakowie? 

Agent nieruchomości, który rozpoczyna współpracę z RE/MAX Living może przede wszystkim liczyć na to, że trafi do grona profesjonalistów, zdeterminowanych do pracy w służbie naszym klientom, wspierających się nawzajem, aby wspólnie świadczyć serwis najwyższej jakości i prowadzić (jakby “przy okazji” :)) dochodowy biznes. 

W ramach wsparcia ze strony naszego biura, agent otrzymuje również dostęp do lokalnych, regionalnych i międzynarodowych szkoleń i możliwość regularnego uczestnictwa w kampaniach, które mają na celu ciągłe doskonalenie w zawodzie i pomoc w utrzymaniu roli lidera w branży.  

Oprócz, po prostu, fajnych ludzi oferujemy również dostęp do komfortowego biura i nieograniczonych porcji dobrej kawy ;)  

8. Warto też odpocząć, po dniu ciężkiej pracy. Co Cię relaksuje? Jak spędzasz wolny czas? 

Na obecnym etapie, w którym jesteśmy jako biuro czas wolny to luksus, na który rzadko można sobie pozwolić. Dlatego, w ramach relaksu zajmuje się dalszym pochłanianiem wiedzy o branży i prowadzeniu biznesu. Mam też nadzieję zrealizować w końcu cel 52 książek przeczytanych w tym roku oraz powrócić do moich ogrodniczych pasji i zakończyć 8 letni już projekt sadzenia trawnika w ogrodzie ;)  

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.58

Udostępnij artykuł:

Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą Jak przygotować się do spotkania z franczyzodawcą
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem