Właściciel marki odzieżowej QUIOSQUE walczy o prawa franczyzobiorców
QUIOSQUE to sieć sprzedaży licząca 180 salonów w całym kraju. Większość z nich jest zlokalizowana w centrach handlowych. Połowa sieci oparta jest o system franczyzowy. Od 28 grudnia 2020 roku sklepy QUIOSQUE – znajdujące się w galeriach handlowych - pozostają zamknięte. Właścicielami wielu nieczynnych butików są partnerzy biznesowi QUIOSQUE. Mimo tak dramatycznej sytuacji, nie mogą liczyć na pomoc ze strony państwa.Wsparcie rządu - w postaci tarczy 6.0 - nie obejmuje kodów PKD wielu zamkniętych placówek.
Już po raz trzeci – od marca ubiegłego roku - większość sklepów w centrach handlowych nie może działać. Są wśród nich salony z odzieżą. Niesie to katastrofalne skutki dla przedsiębiorców pozbawionych możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Dla wielu z nich oznacza to zachwianie płynności finansowej, a nawet widmo bankructwa.
Konieczna jest pomoc ze strony państwa, aby zarówno ratować polskich przedsiębiorców, jak i chronić pracowników i ich rodziny. Jednak wsparcie mogą otrzymać tylko wybrane firmy z kodami PKD określonymi w ustawie. Lista tych kodów nie jest tożsama z rozporządzeniem zakazującym działalności w centrach handlowych. Dla przykładu sklepy franczyzowe marki QUIOSQUE, w większości mają PKD związane z prowadzeniem pośrednictwa handlowego, które nie zostało uwzględnione w tarczy 6.0, pomimo tego, że franczyzobiorcy QUIOSQUE - jak wszyscy inni - muszą płacić chociażby czynsze galeriom handlowym i wynagrodzenia swoim pracownikom.
Wielu spośród naszych partnerów pokrzywdzonych przez kolejne obostrzenia i trzeci lockdown nie jest objętych pomocą rządową. Aż 30 % franczyzobiorców QUIOSQUE nie otrzyma żadnego wsparcia, mimo tego, iż dwa razy wnioskowaliśmy o pomoc dosyłając kody PKD i pisma do rządu. – mówi Grzegorz Tokarczyk Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju
QUIOSQUE jest członkiem Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, który – w czasie prac nad tarczą 6.0 - przygotował wykaz kodów PKD firm dotkniętych lockdownem w galeriach handlowych. W ustawie uwzględniono tylko wybrane. Senat uzupełnił listę kodów o te pominięte, ale w Sejmie została ona znów skrócona. QUIOSQUE – solidaryzuje się i wspiera postulaty Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług – i zapowiada, że będzie walczyć do końca o wsparcie dla polskich przedsiębiorców.
materiał przesłany

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Smakują cały rok, nie tylko w święta - otwieramy pierogarnię

Jaki biznes otworzyć na wsi - korzystaj z jej zasobów

Stworzenie własnego pomysłu na biznes

Wyjątkowa lista 10 mobilnych pomysłów na biznes w 2022 roku

TOP 15 WYJĄTKOWYCH KONCEPTÓW FRANCZYZOWYCH

Wielofunkcyjny samoobsługowy odkurzacz parowy Self-Service, czyli inwestycja dla każdego

Zainwestuj w kawiarnię ze zwierzętami

Skąd wziąć dobry pomysł na biznes

Jak otworzyć swój biznes…bez pieniędzy cz. 1

Biznes, który nie wymaga dużych nakładów na start

Lista 20 wyjątkowych pomysłów na biznes w 2022 roku
