zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Nieruchomość – niezawodny sposób na zysk

Inwestowanie w nieruchomości to najlepsza metoda na ulokowanie pieniędzy. Ceny mieszkań i domów wciąż rosną, tego trendu nie zatrzymała nawet ogólnoświatowa pandemia. Chętnych na zakup i wynajem nieruchomości nie brakuje, dlatego inwestorzy mogą spać spokojnie.

Nieruchomość na wynajem?

Najłatwiejszym sposobem na zarabianie pieniędzy jest zakup nieruchomości na wynajem. Zysk w skali roku będzie co najmniej dwukrotnie wyższy niż zwrot z lokaty bankowej. Dodatkowo należy uwzględnić wzrost wartości mieszkania lub domu, który wynosi średnio 6% rocznie (a nawet znacznie więcej, w zależności od regionu).

W przypadku inwestycji w nieruchomość na wynajem niezwykle istotna jest lokalizacja, a także wybór grupy docelowej i dostosowanie lokalu do potrzeb potencjalnych najemców. Spełnienie tych zasad pozwoli Ci wygenerować największy zysk. Warto rozważyć współpracę z biurem nieruchomości, które wyręczy Cię we wszystkich kwestiach prawnych i finansowych oraz pomoże w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości i klientów.

Mieszkanie na wynajem zapewni Ci stałe źródło dochodu. W Polsce wciąż popyt jest większy niż podaż, a ceny nieubłaganie idą w górę, dlatego na takiej inwestycji nie można stracić. Rynek nieruchomości to jedna z niewielu branż, która praktycznie nie odczuła skutków pandemii koronawirusa.

House flipping – dobry pomysł na biznes!

Niewątpliwie, metoda zarabiania na podnoszeniu wartości i sprzedaży nieruchomości z zyskiem jest bardzo opłacalna. Szacuje się, że dochód może wynieść od 15 do 30% zainwestowanego kapitału. Sztuką jednak jest znalezienie właściwego mieszkania lub domu do remontu.

Minusem takiego rozwiązania jest dość spora konkurencja przy niewielkiej ilości atrakcyjnych ofert nieruchomości z rynku wtórnego. Kolejną istotną kwestią jest prawidłowe oszacowanie kosztów wymaganego remontu oraz wartości i ceny zbytu danego lokalu. W tym przypadku także pomocne może okazać się skorzystanie z agencji nieruchomości.

Warto rozważyć opcję kupna jednej dużej nieruchomości i podziału na kilka mniejszych lokali. To bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli wygenerować znacznie większy zysk. Sprawdzi się zarówno w inwestycji na wynajem, jak i na sprzedaż. Podstawową zaletą tej metody jest rosnące zapotrzebowanie na niewielkie lokale.

Jak znaleźć najlepszą nieruchomość?

Trend wzrostu cen oraz duże zainteresowanie rynkiem nieruchomości sprawia, że czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Zacznij szukać lokalu już teraz, bo taniej nie będzie - wręcz przeciwnie, ceny z pewnością będą piąć się ku górze.

Jeśli jesteś zainteresowany mieszkaniem lub domem z rynku wtórnego, najlepiej jest szukać ofert na portalach internetowych. Znajdziesz tam mnóstwo ogłoszeń od osób prywatnych lub inwestorów. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu sytuacji prawnej i finansowej nieruchomości.

Rynek pierwotny należy zdecydowanie do firm deweloperskich. To w ich ofertach najlepiej szukać wymarzonej nieruchomości, która będzie świetną i bezpieczną inwestycją. Jednym z najbardziej polecanych deweloperów jest Dantex.

Zadbaj o opłacalną lokatę już dzisiaj – kup nieruchomość i dobrze zainwestuj swoje oszczędności!

artykuł sponsorowany

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.55

Udostępnij artykuł:

Franczyza bez cięć od.2 Franczyza bez cięć od.2
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem