zaloguj / zarejestruj
PRZEWIŃ

Franczyza bez wkładu własnego - czy to możliwe

Okazuje się, że tak. Można bowiem skorzystać z opcji franczyzy, w której koszt opłaty licencyjnej wynosi - 0 zł lub…symboliczną złotówkę. Prezentujemy kilka przykładów takich biznesów.

Z tego artykułu dowiesz się:

…o sieciach franczyzowych, w których koszt opłaty licencyjnej wynosi - 0 zł lub…symboliczną złotówkę

Pakiet franczyzowy - tajemna wiedza danego biznesu

Istotę systemu franczyzowego stanowi pakiet franczyzowy. Nazywany jest także licencją franczyzową. Zawiera on kompletną koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej oferowaną przez franczyzodawcę. W skład standardowego pakietu franczyzowego wchodzi:

  • znak towarowy (marka), którą franczyzodawca użycza franczyzobiorcy;
  • know-how (sprawdzona wiedza), jak prowadzić działalność w ramach franczyzy, którą franczyzodawca użycza franczyzobiorcy;
  • podręcznik operacyjny, określający procedury prowadzenia działalności w ramach franczyzy;
  • usługi świadczone przez franczyzodawców na rzecz franczyzobiorców;
  • opłaty franczyzowe wnoszone przez franczyzodawców na rzecz franczyzobiorców.

Zdarza się, że aby zwiększyć zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców, właściciele zmniejszają opłatę za przystąpienie do sieci do symbolicznej złotówki.

Niektóre firmy natomiast w ogóle nie pobierają wstępnej opłaty franczyzowej.

Franczyzy, które nie pobierają opłaty wstępnej

Praktykuje to m.in. pizzeria „Crazy Piramid Pizza” oferująca wyjątkową pizzę w kształcie rożka. Przy otwarciu lokalu Crazy Piramid Pizza z pełnym menu, tzn. „Crazy Piramid Pizza” (pizza tradycyjna, zapiekanki, hamburgery itp.) wymagany jest lokal minimum 70 m². Wystrój powinien nawiązywać do stylu egipskiego. Firma nie pobiera opłaty licencyjnej. Zapewnia też o darmowych szkoleniach dla franczyzobiorcy i jego pracowników.

Jak firma zapewnia też na swej stronie internetowej jej głównym wymaganiem jest po prostu chęć współpracy franczyzobiocy. Nie stawia wygórowanych wymagań, aby każdy mógł otworzyć najlepszy biznes z jej pomocą.

W punktach partnerskich „Stempleks.pl” klienci mogą wykonać zlecenia na wykonanie pieczątek, wizytówek, ulotek a także przegrania materiału ze starych kaset video do wersji cyfrowej np. DVD.

Na stronie firmy można przeczytać, że jej oferta partnerska zdecydowanie różni się od konkurencji. Jako nieliczni oferują całkowicie darmową możliwość pozyskania sprawdzonego źródła dodatkowego dochodu oraz rozszerzenia wachlarzu posiadanych usług a tym samym pozyskania nowego grona klientów. Nie pobiera się żadnych opłat za oznakowanie, dostawę i odbiór zleceń czy materiały reklamowe.

Franczyzodawca zapewnia, że nie inwestując ani złotówki, biorca otrzyma pełny pakiet gotowych rozwiązań i dołączy do j sieci. Oferta kierowana do osób prowadzących hurtownie artykułów biurowych, małą drukarnię, punkt ksero, agencję reklamową, sklep papierniczy lub inny punkt usługowy.

Do prowadzenia Punktu Partnerskiego nie jest wymagana żadna inwestycja, ani koncesja na usługi poligraficzne.

Apteki pod szyldem Dbam o Zdrowie, to ogólnopolska grupa placówek o uznanej pozycji rynkowej. Przewidywana suma inwestycji zależna od etapu przystąpienia do projektu franczyzowego.

Brak opłaty wstępnej.

Niektóre sieci franczyzowe oferują okresowe promocje, w czasie których opłata za przyłączenie do nich wynosi właśnie 1 zł. Warto więc na bieżąco sprawdzać oferty poszczególnych firm.

Za symboliczną złotówkę

Praktykuje to np. sieć sklepów „Mydlarnia u Franciszka”. Przyszły franczyzobiorca może sprzedawać wiele naturalnych kosmetyków. W ramach systemu otrzyma także gotową koncepcję prowadzenia własnego biznesu opartą na nowoczesnych metodach zarządzania. A także gwarancję stuprocentowej pomocy w tworzeniu profesjonalnego punkt sprzedaży.

Każdy z franczyzobiorców może liczyć też na pełną pomoc w uruchomieniu sklepu, uwzględniając również wskazanie solidnych i tanich wykonawców. Jednorazowa opłata licencyjna to 1 zł netto. Pozostałe koszty to umeblowanie i wyposażenie zgodnie z projektem franczyzowym.

Nowoczesna franczyzowa sieć Mobilnych Myjni Parowych SteamArt jest świetną alternatywą dla myjni stacjonarnych takich jak np. myjnie bezdotykowe. Prowadzi również sprzedaż profesjonalnego sprzętu do czyszczenia parowego, w które wyposażone są eko myjnie.

Specjalnie dla swoich Klientów franczyzodawca przygotował promocyjną  ofertę leasingową.

W pełni wyposażoną mobilną myjnię parową w systemie franczyzowym lub partnerskim  można odebrać już za 1 zł.  Wystarczy że klient posiada pozytywną historię kredytową. Istnieje też możliwość wniesienia większej wpłaty własnej.

Pamiętać jednak należy, że – nawet jeśli firmy nie pobierają opłaty wstępnej, opłat licencyjnych itp.– należy posiadać środki na zrealizowanie samej inwestycji – zakup lub wynajem lokalu, przeprowadzenie niezbędnych remontów, zakup urządzeń itp. 

Franczyza - choć z pewnością prostsza i tańsza niż zakładanie własnego biznesu - nigdy nie jest całkowicie bezpłatna.

 

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.33

Udostępnij artykuł:

Trendy w branży e-commerce w 2018 roku Trendy w branży e-commerce w 2018 roku
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO

Sprawdź też inne pomysły na biznes

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem