zaloguj
PRZEWIŃ

Familijna franczyza...i wszystko zostaje w rodzinie

Niektórzy pracodawcy, którzy nie tolerują małżeństw czy członków jednej rodziny w pracy. Zdarza się, że ich zakaz umieszczają w kodeksach etycznych lub bezpośrednio w regulaminach. Uważają, że współpracowników nie powinny łączyć bliskie relacje, ponieważ zaburzają one służbowy charakter pracy. Takiego zdania są również niektóre sieci franczyzowe. Na szczęście – nie wszystkie. Sprawdź, które preferują prowadzenie rodzinnego biznesu w ramach franczyzy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie sieci preferują gotowość do prowadzenia rodzinnego biznesu;
  • jakie są warunki przestąpienia do konkretnych sieci;
  • jakie są korzyści z przystąpienia do tych sieci;
  • jakie są minimalne kwoty inwestycji.

Niektóre sieci franczyzową preferują małżeństwa lub członków jednej rodziny wspólnie prowadzących biznes. Jest to np. podstawowym warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów. Uważają oni, że inicjatywa i działanie rodzinne, zawsze będzie silniejsze niż jednostki, dlatego też preferują właśnie taki model prowadzenia franczyzy. Nie oni jedni. Chętni do zawierania umów np. ze współmałżonkami jest także wiele gastronomicznych biznesów franczyzowych. Nie wykluczają tego chociażby Bobby Burger, Da Grasso, House of Donuts, Setka Bar, czy Zapieksownia.

 

Niektóre sieci z góry informują, że nie akceptują małżonków jako wspólników. Należy do nich np. największa na świecie sieć franczyzowa McDonald’s. Franczyza restauracji McDonald’s może być udzielona wyłącznie osobie fizycznej. Nie może zostać udzielona osobie prawnej, jednostce organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, kilku osobom fizycznym łącznie, na przykład małżonkom, a także osobom fizycznym prowadzącym działalność w formie spółki cywilnej. W praktyce nie oznacza to jednak, że członkowie rodziny franczyzobiorcy nie mogą być zatrudnieni w nowej restauracji i działania tym samym na jej rozwój i zyski. Zdarza się, że członkowie rodzin franczyzobiorcy rezygnują ze swojej pracy zawodowej na rzecz restauracji męża/żony/taty/mamy itp.

 

 

Podobnie rzecz ma się np. z siecią WAFFLE BALL. Tutaj także współpraca na zasadzie franczyzy może być udzielona wyłącznie osobie fizycznej. Nie może zostać udzielona osobie prawnej, jednostce organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, kilku osobom fizycznym łącznie, na przykład małżonkom, a także osobom fizycznym prowadzącym działalność w formie spółki cywilnej.

Oceń artykuł:

Średnia ocen: 3.15

Udostępnij artykuł:

Jak to działa Jak to działa
ZOBACZ WIĘCEJ FILMÓW
POWRÓT DO LISTY
POPRZEDNIE VIDEO KOLEJNE VIDEO
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem